„Prienai“ pralaimėjo Vilniuje, bet „Lietuvos rytą“ paerzino

IMGP4091Kovo 25 d. „Prienų“ krepšininkai Vilniuje žaidė LKL čempionato rungtynes su „Lietuvos ryto“ komanda. Kaip ir galima buvo prognozuoti, laimėjo favoritas  „Lietuvos rytas“. Bet antrojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkų strategas buvo supykęs, nes jo kariauna gaudavo į kaulus (24:28, 28:32). Toks scenarijus supykdė ir „Lietuvos ryto“ žaidėjus ir jie per likusį laiką atliko savo darbą gerai, įveikdami prieniškius 28 taškų skirtumu (99:71).

Rungtynės prasidėjo, kaip ir buvo planuota, „Lietuvos ryto“ sėkmingomis atakomis. Keli tritaškiai, laisvi metimai iš po krepšio ir kėliniui įpusėjus aikštelės šeimininkų persvara jau siekė 11 taškų (17:6).  Bet antroje kėlinio pusėje Tado Stankevičiaus kariauna sumaišė visas „Lietuvos ryto“ kortas. Taiklūs Martyno Linkevičiaus, Dominyko Milkos ir Domanto Šeškaus metimai privertė sunerimti aikštelės šeimininkų vyr. trenerį, kuris, sumažėjus skirtumui iki 6 taškų (19:13), suskubo paimti minutės pertraukėlę. Bet ir jinai nepadėjo vilniečiams, ir po pirmojo kėlinio komandas skyrė tik 2 taškai (21:19).

Dar didesnė intriga susiklostė antrojo kėlinio pradžioje, kai „Prienų“ krepšininkai ne tik neleido varžovams pabėgti, bet ir patys po D. Milkos metimo išsiveržė į priekį (24:25). O kai M. Linkevičius tritaškiu padidino „Prienų“ komandos persvarą iki 4 taškų (24:28), „Lietuvos ryto“ treneris iš Argentinos vėl sukvietė savo kariauną pasitarti. Ir tai davė naudos. Aikštelės šeimininkai pradėjo spausti prieniškius po visą aikštelę ir po kelių minučių rezultatą išlygino (32:32), o kėliniui įpusėjus ir persvėrė savo naudai (34:32). O kai gavęs trečiąją pražangą ant atsarginių suolelio atsisėdo pagrindinis „Prienų“ komandos centras D. Milka, svečių puolimas praktiškai sustojo.
Vilniečiai antroje kėlinio pusėje įsismagino ir labai greitai padidino savo persvarą iki 15 taškų (50:35). Kėlinio pabaigoje D. Milka sumažino skirtumą iki 14 taškų (50:36).

Trečiojo kėlinio pradžioje vilniečiai per 5 min. neleido prieniškiams pelnyti ne vieno taško, o patys nesunkiai padidino savo pranašumą iki 25 taškų (61:36). Antroje kėlinio pusėje „Lietuvos rytas“ smaginosi puolime ir tik M. Linkevičiaus du tritaškiai ir 9 D. Milkos taškai truputį pristabdė uraganiniu greičiu didėjantį skirtumą (76:53).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Deividas Pukis taikliu tritaškiu sumažino skirtumą iki 20 taškų (76:56). Vilniečiai atsakė nedideliu spurtu ir padidino persvarą iki 26 taškų (84:58). Aikštelės šeimininkų taškų lietų iš pradžių sustabdė K. Lavrinovičiaus techninės pražangos ir taiklūs M. Linkevičiaus baudos metimai (86:63), vėliau to paties M. Linkevičiaus du tritaškiai.
„Prienai“ patyrė pralaimėjimą rezultatu 99:71.

Martynas Linkevičius pelnė 31 tašką ir atkovojo 11 kamuolių, 22 taškus pridėjo Dominykas Milka.