Pirmajame čempionatų pratime visi pilotai atsidūrė aikštelėse. Tarp lietuvių geriausiai pasirodė Gintaras Drevinskas

IMGP3991

kvitrina.com

Pociūnuose vykstančiuose trijų klasių Europos ir vienos klasės Pasaulio sklandymo čempionatuose pilotai atliko pirmąjį pratimą. Jis nebuvo iš lengvųjų, nes oro sąlygos buvo permainingos. Nei vienas pilotas negrįžo į Pociūnus. Visi užfiksavo aikšteles. Tiesa, vieni parskrido patys, nes įjungė variklius, kiti sulaukė pagalbos ir buvo partempti. O štai, kraštietis Gvidas Sabeckis, kuris nutūpė aikštelėje netoli Gudelių, buvo parskraidintas lėktuvu. 

Kaip ten nebūtų, bet Lietuvos komandos nariai su situacija susitvarkė pakankamai gerai. 

Klubinėje klasėje Artūras Pilvinis iki nusileidimo aikštelėje įveikė 198,06 km, surinko 433 taškus ir įsitaisė antrajame dešimtuke. Andrej Lebedev surinko tiek pat taškų (433).
Šioje klasėje pirmauja Hugo Corbille iš Prancūzijos (488 taškai).
Standart klasėje abu mūsų pilotai pasirodė gerai. Ringaudas Kikalas (250,35 km) ir Gvidas Sabeckis (249, 02 km) nuo lyderio Pavelo Louzecky (483 taškai) atsilieka tik 6–8 taškais. 

15 m klasėje Gintaras Drevinskas parodė geriausią rezultatą (542 taškai). Nedaug nuo lyderio atsiliko ir kitas mūsų šalies pilotas Marius Pluščiauskas (515 taškų). 

13,5 m klasėje Linas Miežlaiškis su 471 tašku trečias, o Darius Gudžiūnas (430) – šeštas. 

Šioje klasėje geriausiai sekėsi Stefano Ghiorzo iš Italijos (449 taškai).

IMGP3850

Gvidas Sabeckis pirmąjį pratimą įvertino pozityviai. Pasak jo, du trečdalius distancijos orai buvo palankūs, bet finišuojant situacija pablogėjo kardinaliai ir beliko nutūpti aikštelėje.

Lietuvos komandos kapitonas Stasys Skalskis po pirmojo pratimo visų pilotų pasirodymus įvertino gerai. Pasak jo, visi sklandytojai skrido pagal savo galimybes. Į klausimą, ar galėjo kas nors pasiekti geresnį rezultatą, atsakė, jog vakar dienos pratime rezultatus lėmė ir sėkmė, bet Lietuvos komandos nariai iš sudėtingos situacijos išspaudė maksimumą.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Jozifa

    Lietuvių komandos kapitonas Jūsú kraštietis gyvena ir dirba Prienú raj. savivaldybėje, jis įgaliotas atstovauti lietuviú komandai, kodėl yra nuomonės klausiama tik Gvido Sabeckio neva Jūsú kraštiečio, kuriis gyvena ir dirba Kaune. Kuo gi jis nusipelnė Jūsú kraštui įdomu būtú žinoti. Kodėl Gvido Sabeckio nuotrauka įkelta o ne pratimå laimėjusio lietuvio Gintaro Drevinsko?