Prienų „TonyBet“ antroje rungtynių pusėje su „Lietkabeliu“ vos neprisižaidė, bet rungtynes laimėjo

IMGP8027Vasario 18 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai žaidė LKL čempionato rungtynes su Panevėžio „Lietkabeliu“. Po įspūdingai sužaistos pirmos rungtynių pusės antroje prieniškiai prarado iniciatyvą ir tik didelių pastangų dėka mačo pabaigoje sugebėjo palaužti ambicinguosius panevėžiečius (83:73).

„TonyBet“ vyr. treneris Virginijus Šeškus po rungtynių sakė, jog po pertraukos komanda vėl susidūrė su problemomis puolant, ir viskas galėjo baigtis žymiai blogiau. Pasak komandos stratego, žaidėjai trečiajame kėlinyje žaidė padrikai, darė daug pozicinių klaidų ir tik nusiraminę sugebėjo palaužti varžovų ryžtą ir laimėti.

Rungtynės prasidėjo Artūro Valeikos žingsniais ir taikliu svečių tritaškiu (0:3), į kurį „TonyBet“ tolimoji artilerija atsakė trimis sėkmingais šūviais (9:3). Ketvirtąją kėlinio minutę aikštelės šeimininkai po Gintaro Kadžiulio tritaškio jau turėjo 9 taškų pranašumą (14:5). Dar po dviejų minučių komandas skyrė 11 taškų (22:11). „Lietkabelio“ trenerių štabas sunerimo ir paėmė minutės pertraukėlę, bet ir jinai nelabai padėjo. Dar vienas „TonyBet“ komandos kapitono tritaškis padidino aikštelės šeimininkų persvarą iki 14 taškų (25:11). Kėlinio pabaigoje svečiams pavyko sumažinti skirtumą iki 11 taškų (31:20).

Kėlinio pradžioje Prienų krepšininkai iškart ėmėsi rimto darbo, ir per dvi minutes skirtumas šoktelėjo iki 19 taškų (39:20). „Lietkabelio“ treneriai paėmė dar vieną minutės pertraukėlę ir pabandė nuteikti savo žaidėjus rimtesnei kovai, bet aikštelės šeimininkai nebuvo linkę juokauti ir po dviejų iš eilės Laimono Kisieliaus tritaškių įgijo 23 taškų pranašumą (45:22). Ir tik tada prieniškių spurtas buvo sustabdytas. Panevėžio krepšininkai išnaudojo prieniškių klaidas ir sumažino jų persvarą iki 17 taškų (52:35). Tada jau susigriebė Virginijaus Šeškaus kariauna ir per likusias dvi kėlinio minutes padidino savo pranašumą iki 21 taško (56:35).

Kėlinys prasidėjo netaikliais aikštelės šeimininkų metimais ir klaidomis. Svečiai išnaudojo šią situaciją, spurtavo 8:0  (56:43) ir privertė V. Šeškų paimti minutės pertraukėlę ir raminti savo auklėtinius. Bet ir po to skirtumas tarp komandų tik mažėjo, „TonyBet“ bėdos tęsėsi. Žygimantas Janavičius po nepavykusios atakos pažėrė priekaištų teisėjams ir buvo nubaustas technine pražanga.Varžovai sumažino atsilikimą iki 8 taškų (56:48). Tik tada A. Valeikai pavyko pelnyti pirmuosius šiame kėlinyje Prienų komandos taškus ir sustabdyti „Lietkabelio“ spurtą (58:48). „TonyBet“ krepšininkams netgi pavyko trumpam padidinti persvarą iki 12 taškų (62:50). Bet tai buvo tik laikinas blykstelėjimas, nes svečiai kėlinio pabaigoje sugebėjo atkurti 8 taškų skirtumą (65:57).

Kėlinys prasidėjo antrąja Ž. Janavičiaus technine pražanga, ir skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 6 taškų (65:59). Po  A.Valeikos ir L. Kisieliaus metimų „TonyBet“ padidino persvarą 9 taškais (69:60), bet neilgam. Varžovai laimėjo minutės atkarpą 5:0, ir aikštelės šeimininkų pranašumas sumažėjo iki keturių taškų (69:65). Toks šaltas dušas privertė Prienų komandą susimąstyti. Žaidėjai pradėjo žaisti agresyviau ir branginti kamuolį.
Varžovai sugebėdavo sustabdyti prieniškių atakas tik pražangomis. Ž. Janavičius, L. Kisielius pataikė baudos metimus, A. Valeika pridėjo dvitaškį, ir V. Šeškaus komanda grąžino 10 taškų pranašumą (75:65). Nuo tada Prienų komanda jau nebepaleido iniciatyvos iš savo rankų. Varžovai buvo sumažinę skirtumą iki 8 taškų, bet „TonyBet“ krepšininkai jau žaidė ramiai ir įveikė varžovus 10 taškų skirtumu (83:73).

Prienų „TonyBet“ komandos vyr. treneris Virginijus Šeškus:

„Antroje rungtynių pusėje lyg pamiršome, kaip žaidėme pradžioje, pradėjome žaisti neatsakingai, 6 -7 atakas bandėme užbaigti visiškai nelogiškais sprendimais.
Panevėžio komanda visada kovoja iki pat rungtynių pabaigos ir tikrai dar pateiks ne vieną staigmeną. Jie žaidė savo žaidimą ir sėkmingai išnaudojo mūsų klaidas. Dažniausiai lengvų rungtynių nebūna. Vėl nesugebėjome tinkamai sužaisti prieš dinamišką varžovų gynybą, įžaidėjas karščiavosi, nors turėjo šalta galva vadovauti komandai. Taip daryti negalima“.

Panevėžio „Lietkabelio“ vyr. treneris Algirdas Brazys:
„Pirmoje rungtynių pusėje gynyboje žaidėme tragiškai, nors žinojome, kad Prienų komanda neatleidžia klaidų. Taip ir įvyko, nes nesugebėjome sustabdyti metikų. Antroje pusėje pakeitėme gynybos sistemą, ir tai davė naudos. Deja, visiškas persilaužimas neįvyko. Esu patenkintas, kaip komanda žaidė antroje rungtynių pusėje, bet ne rezultatu. Važiavome laimėti, bet sportas yra sportas. Prienuose visoms komandoms nebūna lengva, bet mūsų žaidėjai kovojo ir tai nuteikia optimistiškai“.