Prienų turgų užtvindė žmonių banga. Susirgimų koronavirusu šalyje daugėja

IMG_1483

kvitrina.com

Gegužės 9 d. Europa švenčia Šumano deklaracijos 70-metį. Rytų bloko šalys mini pergalės Antrajame pasauliniame kare 75-metį. Lietuvai šio karo pabaiga netapo laisvės valanda, nes šalis vėl pateko į Rusijos glėbį ir priverstinė draugystė tęsėsi iki 1990 m. kovo 11 d., kai šalyje buvo atkurta Nepriklausomybė. Šiemet buvo minimas šios datos 30-metis.

Šiomis dienomis visas pasaulis gyvena karantino sąlygomis ir bando susidoroti su koronaviruso pandemija. Lietuvoje, gegužės 9 d. duomenimis, koronavirusu sirgo 1444 asmenys. 828 iš jų pasveiko, 53 koronavirusu sirgę žmonės mirė (4 atvejai nuo kitų ligų), 563 vis dar serga. Per gegužės 8 d. koronavirusu susirgo 8 gyventojai, 37 ėminiuose koronavirusas patvirtintas pakartotinai. Dar 268 žmonės saviizoliuojasi. Per gegužės 8 d. buvo patikrintas 8141 ėminys, nustatyti, kaip jau buvo minėta, 8 nauji atvejai.

Kauno klinikų laboratorijoje, į kurią atgabenami ir Prienų ligoninėje paimti ėminiai, per penktadienį buvo patikrinti 2156 ėminiai, nustatyti du teigiami rezultatai. Ar tai nauji atvejai, ar pakartotini, nepranešama.

Mūsų krašte, pagal šiandien turimą informaciją, sergančiųjų koronavirusu nėra. Saviizoliacijoje 30 žmonių, du iš jų Birštono savivaldybėje.

turgus_prienu

Karantino sušvelninimas keičia žmonių įpročius. Šeštadienį Prienų turgus vėl pradėjo veikti sau įprastu tempu.

Nors žmonės į turgų atvyko su kaukėmis, atstumo reikalavimų nelabai laikėsi. O automobilių buvo tiek daug, jog vos sutilpo Revuonos, N. Gyvenimo ir Kauno gatvėse, nekalbant apie prieigas šalia turgaus.

Taip pat skaitykite

3 komentarai

 1. Violeta

  Straipsnio antraštė yra klaidinanti bei kurstanti baimę ir paniką visuomenėje.
  Straipsnyje aiškiai parašyta „Mūsų krašte, pagal šiandien turimą informaciją, sergančiųjų koronavirusu nėra.“ Leiskite priminti gerb. autoriui, kad dėl žmonių susibūrimo vienoje vietoje koronavirusas savaime „neįsiplieskia“, todėl straipsnio antraštėje bandymas sieti naujus koronaviruso atvejus ir Prienų turgų yra visiškai nepagrįstas. Kalbant apie naujus atvejus, tai visi jie užfiksuoti Antavilių pensionate ir Antakalnio ligoninėje, su Prienais ryšio nedaug.
  Vietoje su tema nesusijusio pilstymo apie Šumano deklaracijos sukatį ir Pergalės dieną, vertėtų pasidomėti mokslininkų nuomonėmis, kurios vienareikšmiškai teigia, jog atvirame lauke užsikrėsti bet kokiu virusu yra nepalyginamai sunkiau, nei uždarose patalpose. Gal vis tik vertėtų žmones skatinti apsipirkinėti lauko turguose, o ne uždaruose prekybos centruose?
  Ar ne geriau būtų straipsnį pavadinti „Prienų krašte gyvenimas grįžta į įprastą ritmą, o koronaviruso atvejų nenustatyta nei vieno“?

 2. Rimvidas Skorupskis

  Laba diena Vaclovai, dar kartą dėkojame už reklamą!
  Tiesa, straipsnio antraštė intriguojanti – atrodytų, kad COVID-19 epicentras ne Uhane, o Prienų turguje?.. 🙂
  Tačiau, jei „Mūsų krašte, pagal šiandien turimą informaciją, sergančiųjų koronavirusu nėra.“, reiškia epicentras ne čia.
  2019 metais Lietuvoje nusižudė 118 žmonių… Iš viso mirė net 19 788 žmonių… PER METUS.
  Lietuva pagal santykinę emigraciją – antra pasaulyje, po Voliso ir Futūnos (jau ir ne po Latvijos)…
  Kasmet MINUS 1,35 % populiacijos, 37 338 žmonės “dingo” iš Marijos žemės…
  Šiuo metu apie tai nerašote, nemadinga?
  Prieš šiuos skaičius „Corona“ – absoliutus nulis.
  Sakoma, japonai turi patarlę „Jei tiki viskuo, ką skaitai – geriau neskaityk iš viso…“

  „O automobilių buvo tiek daug, jog vos sutilpo Revuonos, N. Gyvenimo ir Kauno gatvėse, nekalbant apie prieigas šalia turgaus.“
  Taip taip, gal geriau parašykite apie numatomą Revuonos gatvės rekonstrukciją – ar po šios „rekonstrukcijos“ pagerės situacija su parkavimu turgaus prieigose, ar numatyta pakankamai parkavimo vietų, kad situacija pagerėtų?
  Numatytas gatvės plotis 7 m, eismo juostų skaičius 2, eismo juostos plotis 3,5 m – kur numatytas rajono žmonių ir svečių automobilių parkavimas, atvykus į turgavietę?
  Ar geriau viską „rekonstruoti“ taip, kad jie būtų priversti vykti į „Maksimas“?
  Pirmyn, sunaikinkime smulkiuosius!..