• Baneris_Krasto vitrina_LVSO_Birstonas_560x200

Viešasis pristatymas darbo valandomis. Norma ar nesusipratimas?

IMG_7999

Jonas Kavaliauskas

Birželio 28 d. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas su administracijos atstovais lankėsi Veiveriuose. Susitiko su bendruomenių atstovais. 

Pasak mero užrašo, Veiverių šaulių namuose vyko parko sutvarkymo miestelyje projektinių pasiūlymų viešas svarstymas, numatomų darbų aptarimas su visuomene.
Bet kodėl pristatymas vyko darbo valandomis,  kai dauguma žmonių dirba? Veiverių seniūnijos seniūnas Vaclovas Ramanauskas teigė, jog toks buvo projektuotojų reikalavimas, nes, anot seniūno, jie negali pristatymų daryti po darbo. „AV architektūros studijos“ direktorius Vytautas Butkus paaiškino, jog yra patvirtinta tvarka, kad pristatymai turi vykti darbo valandomis, nes būtina, kad juose dalyvautų ir savivaldos atstovai. Iš kitos pusės, buvo duota nemažai laiko susipažinti su projektu, bet rašytinių pasiūlymų nebuvo gauta. 
Prienų rajono savivaldybė išplatintame pranešime rašoma:„Kaip pažymėjo projektinių pasiūlymų pristatymo metu UAB „AV Architektūros studija“ atstovai, įgyvendinant projektą numatoma sutvarkyti daugiau nei 2700 kv. m parko teritoriją: išpjauti menkaverčius ir pavojingus medžius, sutvarkyti patekimą į parką iš Kauno g., įrengti naujus betoninių trinkelių takus pagal žiedinę sistemą ir esamas medžių alėjas, tiltelius į saleles tvenkiniuose, vaikų skverelį su gėlynu ir suoleliais, šiukšliadėžes, dviračių stovus, apšvietimą, 1,8 m pločio takus, pritaikytus žmonėms su negalia. Vietinių gyventojų pageidavimu parke bus įrengta laužavietė su aikštele iš akmenų. Taip pat planuojama įrengti vaikų žaidimų aikštelę su gumine spalvota danga, pritaikytą visų amžiaus grupių vaikams. Anot architektų, parko reljefas bus keičiamas labai minimaliai, palyginant ar pakeliant būtiniausias vietas. Diskusijos metu užduota klausimų dėl tvenkinių išvalymo, vaizdo stebėjimo kamerų, senų ir pavojingų parko medžių, tvenkinių salelių sutvirtinimo ir kt.“

IMG_8006

Bendruomenės „Veiverių kraštas“ pirmininkė Rita Ramanauskienė sakė, jog nors buvo gavusi informaciją apie viešą projekto pristatymą, bet dalyvauti negalėjo, nes darbo valandos – nelabai tinkamas laikas susitikti su bendruomenės atstovais. Anot jos, „Veiverių krašto“ bendruomenė tiesiogiai nedalyvauja projekte, bet geranoriškai prisidės, jei reikės.
Bendruomenės „Veiverių bendruomenių centras“ pirmininkė Daiva Venclovienė apgailestavo, jog viešas pristatymas vyko darbo metu. Jos teigimu, tokiu laiku organizuojami susitikimai neteikia pasitikėjimo. Tiesa, bendruomenės pirmininkė pabrėžė, kad kaip projekto teikėja buvo susipažinusi su jo gairėmis, bet rimtos diskusijos su visuomene nebuvo. Net kvietimas aptarti buvo dėl viešųjų erdvių sutvarkymo, neįvardijant, jog kalbama būtent apie parko teritorijos sutvarkymą. Toks požiūris į visuomenę  nepriimtinas. D. Venclovienės manymu, po techninio projekto parengimo klausimų tikrai bus ir norėtųsi juos aptarti veiveriškiams patogiu metu.
Meras Alvydas Vaicekauskas teigė, jog negali pakomentuoti šios situacijos, nes projekto pristatymo laiką derino kiti asmenys. Savivaldybės vadovo teigimu, projektų pristatymai organizuojami ir darbo valandomis, ir po darbo. Šis projektas gyventojų interesų nepažeis, o sutvarkyta parko teritorija tarnaus miestelio gyventojams.
Ir visgi, manau, kad projektų pristatymai visuomenei  turi būti rengiami gyventojams patogiausiu laiku, o ne tada, kai dauguma dirba.
Reikia nepamiršti, kad eidami į rinkimus politikai tvirtina, jog eina tarnauti žmonėms ir būtų gerai, kad apie tai nebūtų pamiršta po išrinkimo.

Taip pat skaitykite