Vakaras, skirtas „Baubaimei“ 

IMG_6508(1)

 Birštono viešosios bibliotekos projekto visai šeimai „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ renginiai tęsiasi. Liepos 26 d. rašytojas, kaip pats save vadina, istorijų kūrėjas Benas Bėrantas ir dailininkė, iliustratorė Vilija Kvieskaitė vaikams ir suaugusiesiems pristatė B. Bėranto knygą vaikams „Baubaimė“.

Susitikimo metu kūrėjai skaitė ištraukas iš „Baubaimės“, vis paklausdami dalyvių, kokias baimes jie patiria. Vaikai noriai ir nuoširdžiai dalijosi savo pojūčiais, su dideliu susidomėjimu klausė knygos istorijos fragmentų.

Glaudus, nuoširdus bendravimas tęsėsi kūrybinėse dirbtuvėse. Dalyviai kruopščiai iš popieriaus, jį išpiešdami, kūrė atbaidančius baimes žibintus, kurių pavyzdžius parodė V. Kvieskaitė. Kokių tik nebuvo žibintų: skirtingų spalvų, imituojančių įvairius gyvūnus, šviečiančių didelėmis „žibintiškomis akimis. Kad tamsos baimes būtų galima kuo greičiau išblaškyti, žibintuose užsidegė elektrinės žvakelės, kurias padovanojo V. Kvieskaitė.

Pasigaminę savo žibintus jaunieji smalsučiai pateikė daug klausimų autoriui ir dailininkei, į kuriuos jie atsakinėjo atvirai ir nuoširdžiai. Visi kartu padainavo keletą Beno sukurtų dainelių. Po renginio buvo sunku išsiskirti, vaikai kalbino kūrėjus, kūrėjai pasirašinėjo ant žibintų. Šiltas, kūrybiškas vakaras išlaisvino vaizduotę, atvėrė širdis, suartino.

Rugpjūčio 9 d. 18 val. prie Birštono bibliotekos laukia kitas vakaras: kūrybinės dirbtuvės su knygos „Kukū iš pašto dėžutės“ autore Alvile Rimaite ir dailininke Neringa Žukauskaite. Kviečiame, bus įdomu.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Birštono savivaldybė.

Taip pat skaitykite