Unikalus knygomatas Lietuvoje – jau Birštone

IMGP1354

Vilija Čiapaitė

Šiuo, šalį krečiančios pandemijos metu vengiama susibūrimų, tačiau daugelis, kompensuodami bendravimo stoką, daug skaito ir laisvalaikį leidžia šnarindami knygų lapus. Taip jie papildo savo žinių bagažą, pajunta nuostabius potyrius. Tad sugrįžtama prie knygų skaitymo, kuris buvo atidėtas vėlesniam laikui.

Kaip žinia, Birštono biblioteka turi daug skaitytojų, kurie dažnai lankosi bibliotekoje. Įvairūs suvaržymai nesustabdė jų. Internetu užsisakę norimas knygas visada galėjo ir gali atsiimti užėję į bibliotekos vestibiulį. Tik buvo viena smulkmena – ne kiekvienas galėjo po darbo ar sekmadieniais gauti norimos literatūros. Šauni Birštono bibliotekos komanda atrado puikų šio nepatogumo sprendimo būdą – nutarė įrengti vaikų dekoruota unikalų Lietuvoje KNYGOMATĄ.

Knygomatas buvo įrengtas įgyvendinant projektą „Interaktyvūs sprendimai – kūrybai ir atradimams“, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Birštono savivaldybė.

Taigi jau nuo dabar skaitytojai galės skolintis leidinius iš bibliotekos dar paprasčiau ir patogiau – užsisakę knygą internetu portale ibiblioteka.lt., telefonu ar el. paštu, ją atsiimti galės knygomate bet kuriuo paros metu, bet kurią savaitės dieną.

IMG-6088

O knygomatas ne vieno akį džiugins Birštono meno mokyklos moksleivių piešiniais, kurie puošia 24 dureles. Prie šios iniciatyvos prisidėjo ir mokytojai Remigijus Janušaitis, Eglė Janušaitienė, Rasa Mekionienė, Laima Petraškienė.

O man taip norisi paminėti moksleivius, kurie prisidėjo prie šio projekto gražinimo, tai Goda Arbačiauskaitė, Dainora Valiūtė, Meda Kučinskaitė, Luka Kleizaitė, Ieva Jokimaitė, Lėja Bendaravičiūtė, Austė Vaškytė, Adrija Januškevičiūtė, Goda Šerpenskaitė, Ugnė Šiugždinytė, Emilija Brazaitytė, Benediktas Alekna, Auksė Ramoškaitė, Adomas Dargenis, Vakarė Aleknaitė, Ignė Brudniūtė, Liepa Akelytė, Milda Kaminskaitė, Gabija Valiūtė, Milda Kaminskaitė, Felicija Kuliešaitė, Aura Mongirdaitė, Aistė Bisikirskaitė, Evelina Varnelytė, Emilija Jakučionytė.

Alina Jaskūnienė: „Tai patogi, praktiška ir nemokama paslauga“

Pristatydama knygomatą Birštono bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė pasakė: „Ši nauja nemokama paslauga populiarins skaitymą, padarys turtingą bibliotekos fondą prieinamesnį skaitytojams, prisidės prie Birštono, kaip išmanaus miesto, įvaizdžio formavimo. Knygomatas sudarys sąlygas išduoti knygas saugiai, bekontakčiu būdu. Naudotis bus lengva ir paprasta. Užsakę knygą internetu, elektroniu paštu, telefonu, skaitytojai gaus SMS žinutę su atsiėmimo kodu. Užsakytos knygos bus saugomos 72 val. (3 paras) nuo žinutės gavimo. Neatsiėmus jos vėl bus sugrąžintos į fondus“.

Taip pat skaitykite