Taryboje – tarpušvenčio ramybė

Palydėdami besibaigiančius metus, Prienų rajono savivaldybės Tarybos nariai šiemečius darbus baigė ramiai ir taikiai. Priimti visi devyni projektai, karštų diskusijų nesulaukė nei vienas klausimas, tik dėl kai kurių kilusių neaiškumų šiek tiek ilgiau užtrukta svarstant sutarties pasirašymą su UAB „Prienų butų ūkis“, asbesto turinčių gaminių pašalinimo programą ir subsidijų už tiekiamą šilumos energiją gyventojams taikymą.

Visų posėdyje dalyvavusiųjų Tarybos narių pritarimo sulaukė siūlymas suteikti didesnius vykdomosios valdžios įgaliojimus administracijos direktoriaus pavaduotojui, vienbalsiai pritarta ir naujojo daugiafunkcio sporto komplekso perdavimui Prienų Kūno kultūros ir sporto centrui, nebuvo prieštaraujančiųjų dėl socialinės paramos mokiniams tvarkos pakeitimo ir  detaliojo plano patvirtinimo.

Taryba pritarė Strateginio planavimo komisijos, kuriai vadovaus meras Vytautas Bujanauskas, sudarymui ir jos veiklos nuostatų patvirtinimui bei patikslintam 2011 m. savivaldybės biudžetui. Tačiau už sutarties pasirašymą su UAB „Prienų butų ūkis“  dėl Prienų miesto šaligatvių ir žaliųjų plotų priežiūros balsavo jau tik 16 iš 23 Tarybos narių. Nežinia, ar tam turėjo įtakos UAB „Raguvilė“ direktoriaus Virginijaus Brazausko pasisakymas, ar kažkokie posėdyje neišsakyti priekaištai, tačiau septyni balsavusieji sutarčiai nepritarė. Gal ir buvo tam kokių nors rimtų priežasčių, kurios buvo paaiškintos komitetų posėdžiuose, bet garsiai ir viešai niekas nieko nepaskelbė. O gaila, nes vis dėlto Tarybos posėdis transliuojamas internetu, todėl ir rajono gyventojams būtų įdomu išgirsti tai, kas liko „už kadro“.

Nors buvo pritarta ir asbesto turinčių gaminių šalinimo programai, tačiau Tarybos nariams pagrįstą nepasitikėjimą sukėlė projekto prieduose pateikta statistika, rodanti, jog seniūnijose surinkta apverktinai mažai duomenų apie šiferiu dengtus stogus. Be to, vis dar nežinia, kiek bus kompensuojamos stogų keitimo išlaidos, nors, pasak pranešėjo Henriko Vepšto, kalbama apie 50 procentų, bet to dar niekas iki šiol nepatvirtino.

Neatsisakyta ir teikti subsidijas už gyventojams tiekiamą šilumos energiją, bet, anot Tarybos narės Rimos Zablackienės, neaišku, kodėl jos skiriamos dar ir sausio mėnesiui, nors pranešėjas Dainius Sodaitis užtikrino, kad jau veikia biokurą naudojantis katilas, turintis sutaupyti šilumos gamybos išlaidas. Paaiškėjo, jog perspektyva numatyta paskaičiavus ir biokuro naudojimą, pagal sutartyje numatytą kainą, bet pasikeitimų vis dėlto gali būti.

Prieš baigdami posėdį metų palydėtuvėmis šampanu, Tarybos nariai dar kartą diskutavo apie vis tebesitęsiantį vaiko globos Lukoševičių šeimoje klausimą, deja, nieko paguodžiančio negalėdami pasakyti – Aukščiausiojo Teismo sprendimas turi būti vykdomas.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti