• Skelbimas Prienu krasto svente A1   2022

Tarpušvenčio vaikštinėjimai (II)

Jeigu, metams baigiantis, manęs paklaustų, kas labiausiai patinka Prienuose, atsakyčiau – gatvių apšvietimas. Kalbu ne apie centrines gatves, o apie gerai apšvietus miesto pakraščius, skersgatvius ir užkaborius.

Prienuose yra toks keistas skersgatviukas, jungiantis Stadiono gatvės galą su Kauno gatve. Lyg ir neįteisintas, be pavadinimo, bet aktyviai vairuotojų naudojamas. Grįždama namo iš autobuso, būtent čia aklinoje tamsoje pagalvodavau, kad man reikia atšvaitų. Ir štai, po trisdešimties metų, skersgatvėlis pagaliau apšviestas, net trys elektros stulpai ir švyti kaip gimtadienio tortas! Miestas padarė man asmeninę Kalėdinę dovaną!

Foto 1_Apsviesti takai_2021_1

Dar vienas apšviestas takas atsirado  senosiose kapinėse, einantis nuo Statybininkų link Kęstučio gatvės.

Foto 2_ Apsviesti takai_2

Ši kapinių dalis jau  tapo lyg ir neįteisintu, bet aktyviai naudojamu miesto parku. Seni medžiai, gaivus šešėlis vasarą, raminanti aplinka. Tačiau antkapių atminimą reikia gerbti, ypač bevardžių. Po tako tvarkymo darbų aplink kyšo daug netvarkos. Žiema viską uždengia, tačiau pavasarį išmalta žemė ir šiukšlių krūvos  badys akis. 

Kokia įstaiga pakviestų savanorius senųjų kapinių tvarkymui – Prienų viešoji biblioteka, Prienų krašto muziejus, Prienų bendruomenė? Ateičiau su savo darbo įrankiu. O kad Prienų seniūnija  atsakingai išveš sugrėbtas atliekas, žinau iš patirties.

Metai baigiasi, bet Saulė pradeda naują ratą. Laimei, gyvename pagal gamtos taisykles, ne pagal „pandemines“. Priešakyje daugiau šviesos ir nauji darbai!

Tekstas: Jolita Stačiokaitė
Nuotraukos: Marytė Žaromskienė

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Joalita

    Ačiū, už iniciatyvą. Tikrai prisidės prie šio kvietimo bendruomenė “ Anties sodas“. Kviečiame visus bendraminčius, kam svarbi aplinkosauga, istorinės Prienų atminties išsaugojimas į “ Anties sodą „.

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti