•  gruodis_event_cover

Scenos pavilioti

P4120183Per Atvelykį Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro salė buvo perpildyta. Nebeužteko nuolatinių kėdžių, teko jų nemažai pristatyti papildomai.

Tiek žiūrovų sutraukė kasmetinė Jiezno KLC mėgėjų teatro spektaklio premjera.

Be abejo, neliko nepastebėta ir velykinių puokščių bei margučių paroda, tačiau scena užbūrė labiausiai. Šį kartą jiezniečiams buvo pristatyta pjesė „Moterims neišsimeluosi“. Ilgas, sudėtingas kūrinys aktoriams ir režisierei pavyko kuo puikiausiai, žiūrovų plojimai ir gėlių puokštės tą tik patvirtino.
Kaip pasakojo mėgėjų teatro grupės režisierė Angelė Jaruševičienė, tai buvo penktasis jų suvaidintas kūrinys. Aktoriai jau užgrūdinti scenos ir pasirodymų, bet, žinoma, jaudulys, virpulys kūne ir baimė išlieka, ir tai, pasak A. Jaruševičienės, yra visiškai suprantama. Nors ir savi žiūrovai, namų sienos jaukios, bet nesinori nei suklysti, nei nuvilti žmonių. Tačiau tas ir negrėsė. Užgniaužę kvapą žiūrovai stebėjo scenoje vykstančias šeimos gyvenimo peripetijas, o po spektaklio aktoriams ir režisierei dėkojo ir jie, ir Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Dalia Vertinskienė, ir seniūnas Algis Bartusevičius.
Kartu su maloniu reginiu jiezniečių laukė ir išties džiugi žinia – jų miesto aktorių kolektyvui suteikta III kategorija, patvirtinanti, jog ši trupė jau yra pasiekusi tam tikras aukštumas, skatinančias dar labiau stengtis ir dėl savęs, ir dėl mielai juos priimančių žiūrovų. Be to, antroji kategorija buvo suteikta Jiezno KLC folkloro ansambliui „Jieznelė“ ir vaikų folkloro ansambliui „Jieznelė“ (vadovė Ingrida Valentienė).
Šiuo metu Jiezno KLC mėgėjų teatro grupę sudaro 9 aktoriai. Tarp jų yra ir senbuvių, vaidinančių nuo kolektyvo susibūrimo pradžios, yra ir naujokų. Tačiau tai žmonės, kurie, pasak režisierės, atrado save vaidyboje, todėl repeticijoms ir spektakliams visada turi laiko. Kūrinį ir vaidmenis jie renkasi kartu, žinoma, įsiklausydami ir į patyrusios meno vadovės, režisierės A. Jaruševičienės nuomonę. Be abejo, herojus turi patikti aktoriui, atitikti jo temperamentą, susikurtą vaidmens viziją. Tai padeda kuo geriau pajusti kūrinio dvasią, įeiti į jo kuriamą realybę. Juk scenoje reikia sukurti tokį vaizdą, kad žiūrovai pasijustų ne tik stebėtojais, bet ir, tam tikru požiūriu, dalyviais, kad persiimtų tuo, ką jiems stengiasi parodyti aktoriai. Tiesa, kiekvienas turi savą suvokimą, perleidžia reginį per savo patirties, moralinių nuostatų prizmę. Bet svarbiausia tai, kad susitikimai su scenos gyvenimu kaskart duotų žmonėms kažkokią naudą. Tegul vieniems tai bus tik smagiai praleistas laikas, kitiems – proga susimąstyti, tačiau aktoriai savo vaidyba žiūrovams visada dovanoja dalelę savęs ir savo jausmų. Tokia ir yra teatro misija, mano A. Jaruševičienė.
Kitas šio spektaklio pasirodymas scenoje numatomas gegužės 16 d. Šaltupio kaimo turizmo sodyboje, kur vyks tradicinis teatrų festivalis. Tad tie, kas nepateko į premjerą ar nori pasigėrėti spektakliu dar kartą, kviečiami nuvykti į Šaltupio sodybą, kur galės pamatyti ir šį ir dar daug kitų spektaklių.
Jiezno KLC informacija

Taip pat skaitykite