• Baneris_KVitrina_LVSO_Meilės lyrika_560x200  Stovyklos datos 06.13-06.17 07.11-07.15_ 07.18-07.22_ 08.01-08.05_ 08.08-08.12_

     

     

     

Saugokite ne tik savo sveikatą, bet ir santaupas

alytaus_poilicija

Alytaus apskrities policija informuoja, kad lapkričio mėnesį padaugėjo įvairių sukčiavimo atvejų. Šiuo metu itin aktyviai ėmė veikti telefoniniai sukčiai bei netikri prekeiviai, kurie suintensyvėjus internetinei prekybai pasisavinę žmonių avansinius mokėjimus dingsta kaip į vandenį.

Stebint Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiūrimos teritorijos kriminogeninę padėtį nustatyta, kad šį mėnesį daugiau nei 10 asmenų, norėjusių įsigyti benzininį pjūklą, konkrečios markės transporto priemonę arba keturratį nukentėjo nuo sukčių. Asmenys internetinėse svetainėse radę skelbimus apie juos dominančias prekes pervedė pardavėjo prašomą avansą (dažniausiai 50 eurų už keturratį ir 100 ar 200 eurų už automobilį) arba rezervacijos mokestį, tačiau prekės negavo, o susisiekti su pardavėju nepavyko. Didžiausias sumas prarado keli Prienų rajono gyventojai, kurie norėjo įsigyti traktorių bei ekskavatorių ir už pirkinius pervedė sukčiams tūkstantines sumas.

Rekomenduojame piliečiams imtis visų saugumo priemonių. Nepervesti įtartinų rezervacijos mokesčių ir jeigu įmanoma reikalauti pardavėjo asmens dokumento kopijos, norint įsigyti brangesnius pirkinius.

Sukčiai pasinaudodami esama situacija taip pat skambina vyresnio amžiaus asmenims ir apsimetę policijos pareigūnais išvilioja turimas santaupas. Prieš kelias dienas, sukčius iš 71 m. senolio Prienų rajono paskambinęs į jo mobiliojo ryšio telefoną ir prisistatęs policijos pareigūnu apgaulės būdu išviliojo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus bei pasisavino daugiau nei 9 000 eurų.

Naudodami tą pačią schemą Alytuje, į 76 m. moters namus atvykę tariami pareigūnai tikrino pinigus ir pasisavino beveik 1 500 eurų. Alytaus rajone moteris, prisistačiusi socialine darbuotoja iš 86 m. senolės irgi išviliojo 1 700 eurų. Vien šiuo sukčiavimo būdu manipuliuodami asmenys per lapkričio mėnesį pasisavino daugiau nei 12 000 eurų.

Dar viena finansiškai skaudi istorija įvyko Druskininkų sav., kai užsienyje tarnaujančiu kariu apsimetęs vyras sugebėjo suklaidinti 57 m. moterį ir prižadėjęs aukso kalnus išviliojo daugiau nei 34 000 eurų. Policijos pareigūnai visais sukčiavimo atvejais bando padėti piliečiams, tačiau naudodami netikras paskyras ir išgalvotas profesijas, jie užmaskuoja savo veiklą, kuri vėliau tiesiog ištrinama.

Linkime piliečiams neprarasti budrumo perkant internetu ir itin atsakingai vertinti internetinėje erdvėje randamus skelbimus.

Saugokite save, savo ir artimųjų sveikatą bei sukauptas santaupas.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti