• Baneris_KVitrina_LVSO_Meilės lyrika_560x200  Stovyklos datos 06.13-06.17 07.11-07.15_ 07.18-07.22_ 08.01-08.05_ 08.08-08.12_

     

     

     

Ramunės Celiešienės Advento vainikas ir darbas su bendruomenės moterimis

20211123_115417(0)

Vilija Čiapaitė

Kiekvienas tikintysis, užsukęs į Veiverių Šv. Liudviko bažnyčią pamato dailiai papuoštus altorius, prieigas. Veiveriškiai puikiai žino, kad prie šių puošybų pridėjusi savo rankas ir išmonę visiems gerai žinoma Skriaudžių bibliotekos darbuotoja Ramunė Celiešienė. Apie jos pomėgius ir menišką sielą bei darbščių rankų sukurtus stebuklus su pagarba kalba „Veiverių bendruomenės centro“ pirmininkė Daiva Venclovienė. Ji ir „sugundė“ pakalbinti šią moterį, kuri nevengia pamokyti veiveriškes, kaip pasigaminti gražius darbelius bei kitokius daugeliui pageidaujamus papuošimus net ir Kūčių stalui gardumynus. Beje, ji puikiai išmano ir augalijos subtilybes.

20211123_142729

Šaknys – Veiveriuose

Pakalbinta Ramunė iškart pasakė, jog jos prosenelių, senelių, tėvų šaknys yra čia, Veiveriuose. Taigi ir ji pati jau gana tvirtai taip pat įleido šaknis miestelyje, kuris jai labai brangus. Pasak pašnekovės, mama atitekėjo į šį kraštą turėdama siuvėjos specialybę. Na, siuvėja, tai siuvėja, tačiau taip paniro į gėlių auginimo subtilybes, jog „atsivežtinė“ specialybė liko užnugaryje.

Su vyro tėvais ir ji pati augina gausybes gėlių, kurios jai yra meilės, santarvės ir ramybės simbolis.

Gamtinė medžiaga ir jos galios

Ramunė pasakojo, jog ji visada iš pasivaikščiojimų grįžta su gausybe laukuose, miškuose ir net neįtikimiausiose vietose augančių augalų bei kitokių gamtinių medžiagų. Jau juos renkant jie suteikia vaizdinius, kuo taps, o kartais juos tiesiog neša namo, nes puikiai žino, kad bus kur nors panaudoti. Kaip sakoma, parsinešt parsineši, tačiau visą tą turtelį reikia tinkamai paruošti, kad nesupelytų, nepakeistų išvaizdos. Tad visai gamtinei medžiagai reikia skirti nemažai dėmesio. Ramunė visa tai daro su meile ir mintyse net kuria naujus ir neįtikėtinai gražius projektus.

Kraštovaizdžio puoselėjimas

Ramunė meistriškai įvaldžiusi ir landšafto formavimo gebėjimus. Ji puikiai suderina aplinkos gražinimo elementus, kurie ne vienam kelia nuostabą. Jos pasodinti gėlynai žydi visą vasarą džiugindami ne tik veiveriškių, bet ir atvykusiųjų akis. Apie jos nuopelnus didžiuodamiesi dažnai kalba Veiverių gyventojų susitikimuose.

Advento vainikas ir darbas su bendruomenės moterimis

Vasarą, kuomet vyksta renginiai, Ramunės papuoštos scenos, puokštės jubiliatams – visus džiuginantis triūsas. Ji kukliai šypsodamasi priima pagyras, tačiau, reikia pripažinti, jog tai neįkainojama dovana Veiveriams ir jo žmonėms.

Jau ne vienerius metus Advento vainiko pynimas gula ant Ramunės pečių. Pašnekovė niekada nepasako, kad sunku. Pasak jos, tai teikia didelį malonumą, nes ir pagalbininkų sulaukia vis daugiau, o kartu su jais – septyniolikmetė dukra

20211123_154905

Ir dabar, kai „Veiverių bendruomenės centras“ turi patalpas, kurios, tiesa, vis dar rengiamos, namuose nuobodžiaujančios vyresnio amžiaus moterys renkasi čia ir džiaugiasi kiekvienu susitikimu. Ramunės indėlis taip pat čia jaučiamas. Moterys mokosi gaminti puokštes, kalėdinius papuošimus, net, pasak pašnekovės, pernai mokėsi kepti tikrus tradicinius kalėdaičius (kūčinukus). Ramunė džiaugiasi, jog jau kai kurios moterys vasarą renka gamtinę medžiaga, domisi, kaip ją paruošti, kad ši tiktų darbams. Ir tokių darbštuolių vis daugėja!

Nors karantinas atėmė daug bendravimo laiko, tačiau sustiprino draugystę su visais. Ramunei smagu, kad vėl gali susiburti draugėn, kad savo vizijas gali realizuoti, o bendruomenės nariai vis renkasi ir išeidami sako, jog jau laukia kito karto. Tad, nors laikas seikėja valandas, metus, tačiau auksarankės Ramunės nesustabdo, juk jos darbas neįkainojamas Veiverių seniūnijos ir miestelio gyventojams.

O namuose žydi gėlės, kurias puoselėja Ramunės ir artimųjų rankos. Čia jau prisideda ir trijų vaikų triūsas, kurie meilės, atsakingumo mokosi ne tik iš tėvų, bet ir iš senelių.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti