• vasaros svente 2022 2                                            Liepos 2 d. Naujosios Ūtos seniūnijos vasaros šventė

Policijos renginys, arba, „Būk ten, kur tavo sprendimai gali pakeisti rytojų“

IMGP2266

Vilija Čiapaitė

Prienų rajono policijos komisariatas pakvietė prieniškius ir rajono moksleivius į renginį Prienuose „Ateik, susipažink, pasimatuok“. Taigi Laisvės aikštė almėjo nuo mažų ir vyresnio amžiaus moksleivių, nes kiekvienam magėjo susipažinti su Lietuvos policijos darbuotojų darbu.

IMGP2498

Automobiliai ir motociklai

Jaunimą ypač sudomino policijos automobiliai ir motociklai. Kiekvienas, kuris drįso, galėjo atsisėsti ant motociklo, pasukti „gazo“ rankeną, nuspausti signalus. Visi be išimties, tiek mažieji tiek ir vyresni moksleiviai pajuto motociklų galią! O jie, kaip pasakė vienas iš pareigūnų, gali „traukti“ iki 300 km/h greitį, tačiau tuo pasinaudoti tenka ypač retai, nebent vejantis „kelių erelius“.

Automobiliai, kaip ir motociklai, turi greičio matuoklius, mikrofonus, kurių pagalba eismo dalyviams pranešama, jog būtina sustoti, ar pranešant kitas komandas kelyje.

Beje, sirenos ir šviesos, kurios mirksi, pranešdamos apie tai, jog tai policijos automobilis, ne vieną traukė it magnetas. Ir dar. Buvo nepakartojamas nuotykis, kai ne vienas galėjo įlipti į galinę automobilio dalį ir pasijusti nusikaltėlio ar sulaikytojo kailyje. Ir tai, galbūt, buvo nerašyta pamoka, jog iš tiesų ten papulti būtų nemalonu.

Kinologai ir jų augintiniai

Daug džiaugsmo buvo galima išvysti moksleivių akyse, kuomet į aikštę išėjo kinologai su keturkojais policininkais. Jie demonstravo komandas, kaip atrasti narkotines medžiagas, sugauti nusikaltėlį, dresūros pamokas, kuomet keturkojai klauso ar net žaidžia. Keturkojai policininkai draugiškai fotografavosi su moksleiviais, leidosi net paglostomi. Ypač daug dėmesio sulaukė Toras ir Hero, kurie jaunatvišku guvumu ir meile savo šeimininkams bei paklusnumu komandoms traukė moksleivių žvilgsnius.

Beje, moksleiviai matavosi neperšaunamas liemenes, apžiūrėjo ginkluotę, o vyresniems, manau, atsirado galimybė permąstyti savo planus dėl specialybės pasirinkimo.

IMGP2496

Būk saugus kelyje

Mažieji moksleiviai klausėsi Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnių Editos Kubilienės ir Inos Raškevičienės, kurios pravedė pamoką, kaip elgtis einant pėsčiomis, važinėjantis elektriniais, paprastais paspirtukais, dviračiais ar kitokiomis jaunimo pamėgtomis priemonėmis. Jos net aiškino, kaip laikytis saugumo taisyklių kertant gatvę, einant keliu be šaligatvių, kokius ir kaip prisisegti atšvaitus, kad būtina vilkėti specialias liemenes. Moksleiviai buvo apdalinti mokomosiomis knygelėmis, atšvaitais.

IMGP2280

Būk ten, kur tavo sprendimai gali pakeisti rytojų

Vyresnieji moksleiviai susibūrė prie stendo, kur pareigūnės Ina ir Edita papasakojo apie savo darbo specifiką, kus stoti ir kaip įgyti pareigybes. Jos sakė, jog būti ten, kur kiekvieno sprendimai gali pakeisti rytojų, yra labai svarbu. Juk būtent pareigūnų dėka gyventojai jaučiasi saugūs ne tik namuose, bet ir gatvėse, keliuose bei kitur. Tad policijos mokykla suteikia galimybę siekti mokslų tiems, kurie pasiryžę papildyti gretas ir kartu siekti, kad gyventume saugiai.

Renginio organizatoriai ir tikslai bei dalyviai

Renginį organizavo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, o jo tikslas – pristatyti, populiarinti policininko profesiją.

Renginyje dalyvavo: Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovai (automobilis ir motociklai), Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus specialistai-kinologai (šunys Toras ir Hero), Prienų rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnas (autobusiukas- „komisariatas ant ratų“, kuriame paruošta darbo vieta pareigūnui, specialiosios priemonės), bendruomenės pareigūnės, pristačiusios „kelią link policijos pareigūno profesijos“, mažiesiems renginio dalyviams priminusios kelių eismo taisykles.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti