Laimutė Jančiukienė
Alvydas Vaicekauskas
Loreta Jakinevičienė

Pažinti gimtąjį kraštą pradėkime nuo artimiausių apylinkių

P5220136Mokslo metams artėjant į pabaigą, Balbieriškio pagrindinės mokyklos penktos klasės mokiniai išsiruošė į turistinę pažintinę kelionę. Kad būtų drąsiau ir įdomiau kartu vykti pakvietė ir aštuntokus bei jų auklėtoją Ritą.Vykome visai netoli – į Birštoną, tačiau kiek įdomaus pamatėme ir sužinojome sunku ir apsakyti. Birštono kurortas neretai labiau pažįstamas užsieniečiams nei lietuviams, todėl mes ir nusprendėme nuodugniau susipažinti su kurortu.

Pirmas įspūdis vos įsukus į miestą – švara, tvarka, jaukumas ir gera nuotaika. Bene svarbiausias Birštono kurorto svečių traukos šaltinis – centrinis parkas, kuriame natūraliai susiformavęs takų tinklas, vienas jų atkartoja Nemuno vingius. Jame įrengti sporto, dviračių ir poilsio takai, yra krepšinio, vaikų žaidimų, riedlenčių aikštelės, mini golfo takeliai. Aštuntokai ir penktokai gavo užduotis surasti kuo daugiau paminklų ir skulptūrų bei nusifotografuoti prie jų. Šios užduoties metu visi galėjo išlieti susikaupusią energiją bėgiodami, mindami treniruoklių pedalus arba ramiai žingsniuodami Nemuno krantine. Aplankėme Vytauto parko pietrytinėje dalyje esantį Birštono piliakalnį. Sakoma, kad čia po medžioklės ilsėdavosi didysis Lietuvos kunigaikštis Vytautas. XIV a. pabaigoje piliakalnyje stūksojo tvirta, sunkiai paimama medinė Birštono pilis. Ar žinote kiek laiptelių tenka įveikti lipant į kalną? Penktokai suskaičiavo, kviečiame suskaičiuoti ir jus.

Verta buvo pamatyti ir statinius ant mineralinio šaltinio, iš kurio imamas trykštantis mineralinis vanduo – biuvetės. Jose rieškučiomis vandenį gurkšnojome. Sūru. Didžiausią įspūdį paliko Kneipo terapijos parkas. Sveikatos filosofija, kurią 19 a. sukūrė ir ištobulino vokiečių dvasininkas Sebastianas Kneipas, stiprina organizmą, grūdina kūną ir sielą.Čia įrengtas akmenimis grįstas takas, skirtas pasivaikščioti basomis ant skirtingo šiurkštumo paviršių: akmenų, smėlio, eglės šakų, kankorėžių. Taip pat yra šalto mineralinio vandens baseinėlis, kuriame reikia braidyti basomis lediniame vandenyje iki blauzdų. Po atgaivos sielai nusprendėme duoti maisto ir kūnui: visi draugiškai mėgavomės įvairiomis picomis picerijoje ir kupini įspūdžių grįžome į mokyklą sėkmingai užbaigti mokslo metų.

Penktos klasės auklėtoja Reda Valančienė

Taip pat skaitykite