• Baneris_Krasto vitrina_LVSO_Birstonas_560x200

Jiezno futbolo turnyro apžvalga

IMGP5318

Ūdrys Žalys

Praeitais metais praūžęs Jiezno seniūnijos turnyras futbolo šventę pakėlė į kitą lygį: jame netrūko nei futbolo aistrų, nei sirgalių šūksnių, varžybų metu žiūrovai galėjo pasivaišinti kepta duona ir gira, mažieji – dūkti ant batuto. Vakaro „vinimi“ tapo „Jieznelės“ ir atlikėjos „Ledi Ais“ koncertas. Ir tai – tik keli įspūdžiai iš praėjusių metų turnyro. Dabar telieka laukti, ką svarbiausias Jiezno metų renginys mums yra paruošęs šiemet.

Na, o aš, kaip visada, bandysiu jus apšviesti iš futbolo pusės.

Trumpai apie komandas

„Veteranai“ – komanda, prie kurios pavadinimo šių metų turnyro skelbime atsirado klaustukas. Kadangi tikrieji Jiezno „Technikos“ veteranai paskelbė apie karjeros pabaigą, komandai iškilo grėsmė išnykti. Nors, žinoma, metai bėga ir jų ekipa turėtų pasipildyti nariais iš kitų komandų, tačiau didžiausia problema, mano manymu, yra lyderio stoka. Ne to, kuris aikštėje išdarinėja stebuklus, bet to, kuris mokėtų suburti komandą pergalėms, kaip tai mokėjo padaryti Antanas Grušelionis.

„Veteranų“ žaidimo stilius. Jeigu ši komanda vis dėlto susiburs, jos žaidimo stilius bus vienas įdomiausių turnyre. Turėtų būti naujų veidų, tad ir žaidimas turėtų stipriai pasikeisti.

Komandos žvaigždė. Negalima būtų nepaminėti praeitų metų geriausio turnyro žaidėjo Dariaus Venckūno. Nors atrodė, kad Darius tik vaikščiojo aikštelėje, bet tai jam nesutrukdė primušti įvarčių.

Žaidėjai, kuriuos reikia stebėti. Be abejo, tai – gynybos ekspertas Linas Gusas bei puolimo lyderis Gintaras Pilikauskas, kuriam praeitas metais turnyras nenusisekė: dėl patirtos traumos teko stovėti vartuose, o ir ten finalinėje baudinių serijoje teko nusileisti geriausiajam 30-ojo turnyro vartininkui Andriui Šipailai.

Gandai. Sklinda kalbos, kad Darius beldžiasi į savo buvusios komandos „Mūrų“ gretas. Taip pat kalbos netyla, jog Gintaras Pilikauskas, pravarde Pypas, neturi noro žaisti už galimai nusilpusius „Veteranus” ir ieško komandos, su kuria galėtų kovoti dėl turnyro taurės.

Prognozuojama vieta. Skirtingai nei ankstesniais metais, kai „Veteranams“ buvo prognozuojamos I vietos, šiemet, jei komanda susirinks, jai prognozuojama IV vieta.

Veteranų turnyro intriga: Ar „Veteranai“ surinks komandą? Ar Juozas „Fukas“ nepramiegos turnyro? Ar Gintaras nesusipyks su arbitru? Kada Saulius „Maradona“ žais už veteranus?

„FK Kašonys“. Praeitais metais rašiau, jog komanda, išsivariusi savus, kliaunasi žaidėjais iš visokių pakampių. Tad 30-tajame turnyre išvydome vėl senąją Kašonių komandą. Nežinau, ar mano rašliavos tai įkvėpė, bet visumoje vaizdas buvo geras.

Komandos žvaigždė. Evaldas Daukševičius – centro saugas, ne tik kuriantis komandos draugams galimybes pasižymėti, bet dažnai ir pats užbaigiantis atakas.

Žaidėjas, kurį reikėtų stebėti. Domas Mažeika: visus nustebinęs jaunuolis, Mindaugo Mažeikos, buvusio Kašonių komandos kapitono, atžala, praeitais metais „prausė“ tiek didelius, tiek mažus. Jeigu gaus daugiau pasitikėjimo iš komandos draugų, jis gali būti vienas iš Kašonių komandos pergalių kalvių.

Gandai. Kašonys yra ne Jiezno teritorijoje, o seniūnas atostogauja, tai futbolo ekspertas Juozas „Fukas“ jokių gandų ir nežino.

Prognozuojama vieta. Prognozuojama II vieta.

„Paukščių galas“ – komanda, niekada negalvojanti apie aukštas vietas, tačiau žaidžianti iš širdies. Pagrindinis jos koziris – visi juos „nurašo“ ir dažnai jų varžovai pradeda varžybas lyg jau būtų laimėtojai.

Komandos žvaigždė. Laimis Pempė: kodėl šis žmogus vis dar ne „Veteranų“ komandoje? Turbūt todėl, kad Pempė yra tikrų tikriausias paukštis.

Žaidėjas kurį reikėtų stebėti. Sakyčiau, Justinas Alubauskas: nors praeitais metais įvarčių jam buvo atseikėta ne vienas, tačiau dėl to jo kaltės galima įžvelgti nedaug.

Gandai. Kalbos sklinda, kad po daugelio metų, jeigu nebus „Veteranų“, Linas Gusas sugrįš į savo buvusią komandą. Taip pat sklinda kalbos, jog „Paukščių galas“ norėtų susigrąžinti savo buvusią žvaigždę „Pypą“, tačiau jis nemato prasmės rungtyniauti už komandą, kuriai sunkiai šviečiasi medaliai.

Prognozuojama vieta. Kaip ir kasmet, futbolo ekspertai šią komandą laiko “outsider’iais”, bet gal ir be reikalo… Jiems prognozuojama vieta – VI.

„Paukščių galo“ turnyro intriga: ar Laimis dvejus metus iš eilės bus išleistas į „afterį“? Ar iš vakaro pradėta rinkti komanda bus pilnos sudėties?

,,Mūrai“. Praeitais metais rašiau, jog komanda dažniausiai į turnyrą atvažiuoja tiesiai iš Punios Oninių, tačiau 30-tajame turnyre „Mūrai“, nors ir nerodė aukštų rezultatų, bet atvažiavo išsimiegoję ir, galimai, be promilių kraujyje.

„Mūrų“ žaidimo stilius. Nors rezultatų vis dar nėra, bet futbolo padangėje „Mūrams“ šviečiasi pragiedruliai: atsijauninusi komanda rodo, kad potencialo turi, nors jai ir ne visada sekasi. Jeigu prieš pora metų „Mūrų“ žaidimo stilius labiau priminė kelininkus, dirbančius +35 laipsnių karštyje, tai šiemet ūgtelėję jų talentai turėtų įnešti energijos, kurios jiems taip reikia.

Komandos žvaigždė. Komandos protas Eimantas Šliaužys: vargu ar be šio žmogaus „Mūrų“ futbolininkai laiku atsikeltų į varžybas.

Žaidėjai, kuriuos reikėtų stebėti. Jau keletą metų kartoju, jog atkreipti dėmesį vertėtų į Edviną Kuzmą, tačiau šiemet šią estafetę perduodu kitam „Mūrų“ talentui – Vakariui Mikalauskui. Ūgtelėjęs šis jaunuolis gali įnešti į komandos žaidimą naujų vėjų. Tikėkimės, Vakaris bus stiprus, kaip vakarų vėjas pietiniame pusrutulyje, ir neištiks jo Balotelio likimas, kas būdinga šios komandos talentams.

Gandai. Nebežinau, ar penkeri, ar dešimt metų sklinda tie patys gandai, jog Vytautui Sinkevičiui, pravarde Vycka, pagaliau pavyko nusipirkti bilietą į Lietuvą ir po kelių metų pertraukos jis sugrįš rungtyniauti už „Mūrus“. Manoma, kad Vytas, kaip legendinis olandų futbolininkas Denisas Berkampas, turi baimę skrydžiams .

Prognozuojama vieta. Pernai užėmė penktąją vietą, šiemet prognozuojama taip pat penktoji.

Mūrų turnyro intriga: tai, kaip bus su tuo Vencium? Ar „Mūrai“ išlaikys nulio promilių zoną? Gal patys parsiveš „Vycką“?

P.S. Praeitais metais ši komanda žiūrovų išrinkta kaip stilingiausia.

„Ežero krantas“. Visiškas giminės susitikimas: komanda, kurioje, turbūt, nėra atstovo ne giminės ir ne kaimyno.

„Ežero kranto“ žaidimo stilius. Kietą futbolą žaidžianti komanda, praeitais metais užlipo ant grėblio ir prarado vieną iš savo lyderių Vytautą Bajorą: dėl traumos negalėjęs žaisti, Vytautas buvo kertinė problema, neleidžianti komandai pakovoti dėl medalių.

Komandos žvaigždės. Pusbroliai Bajorai – Vytas ir Vilhelmas. Tai – du Jiezno tipiniai puolėjai, kurie gali ne tik įspirti įvartį, bet ir į koją.

Žaidėjas, kurį reikėtų stebėti. Karolis Šakavičius – iš gausybės „EŽ kranto“ jaunimo išsiskiriantis žaidėjas. Jeigu gaus daugiau pasitikėjimo iš komandos žvaigždžių, gali būti labai pavojingas!

Gandai. Sklinda kalbos, kad Gintaras Pilikauskas gali prisijungti prie Bajorų desanto.

Prognozuojama vieta. Ištroškusiems medalių „EŽ“ futbolininkams prognozuojama III vieta.

„Ežero kranto“ turnyro intriga: ar „Zurbas“ prirūkins žuvies? Ar tikrai Augustą Dumalaką pamatysim ne tik futbolo aikštelėje, bet ir naujam amplua? Ar Vytas bent kartą negaus traumos?

„Centras“. Pastaruoju metu galima pavadinti stabiliausia komanda. Šiek tiek sulėtėję žvaigždės žaidžia protingesnį futbolą. Gal ir nemuša tiek daug įvarčių, bet komanda atrodo stabiliau.

Komandos žvaigždės. Po daugybės metų į turnyrą sugrįžęs Andrius Šipaila dvejus metus iš eilės sugebėjo tapti geriausiu turnyro vartininku. Kadangi Andrius yra tikras treneris, tad jam nesunku įkrėsti beržinės košės komandos žvaigždėms.

Žaidėjas, kurį reikėtų stebėti. „Centro“ talentas Matas Golmanas: jau praeitais metais parodė, kad pagaliau užaugo ir sugeba susitvarkyti su savo emocijomis. Matas pernai tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju, tikriausiai šiemet taip pat išvysime jį, besivaržantį dėl šio titulo.

Gandai. Sklinda kalbos, kad komanda gali netekti keleto senbuvių. Įdomu, kuo „Centras“ užlopys atsiradusias skyles?

Prognozuojama vieta. Nors apginti titulą per istoriją pavyko tik „Veteranams“, tačiau prognozuojama, kad „Centrui“ pavyks tai padaryti. Prognozuojama I vieta.

„Centro“ komandos turnyro intriga: ar atlaikys pavėsinė dar vieną vakarėlį? Ar Erikę pagaliau išleis į vakarinę dalį?

Taip pat skaitykite