Iššūkiai didėja, darbai vykdomi, komanda stiprinama

Gelbėkit vaikus

Pokalbis prie kavos puodelio

IMG_1257

Vacys Staknys

 Vasario 7 d. Prienų rajono Savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė tradiciškai pakvietė rajono žurnalistus pabendrauti prie kavos puodelio. Šį kartą administracijos vadovė didelės įžangos nedarė. Buvo pranešta, jog rajono savivaldybės biudžetas 2020 metais bus 3,116 mln.  didesnis nei 2019 metais. Taip pat buvo paminėta, jog 2019 m. pavyko šiek tiek sumažinti savivaldybės įsiskolinimus, kurie siekia apie 3 mln. eurų.

Patvirtintas biudžetas bei plėtros ir veiklos planai suteikė administracijos specialistams nemažai iššūkių, kurių įgyvendinimui jie pasiruošę. Direktorės teigimu, visi administracijos skyriai turi vadovus ir darbas vyksta planingai.

Štai, nuo vasario 1 d. pavėžėjimą rajono autobusų maršrutais pradėjo nauja vežėjas UAB „Transrevis“, kuris pasiūlė mažiausią 1 km pavėžėjimo kainą. Tiesa, konkursas buvo organizuotas 2019 metais, bet prasidėję teisminiai procesai baigėsi tik šiemet. Teismai nenustatė, kad administracija būtų konkursą organizavusi netinkamai. Pasak J. Zailskienės, tikėtina, jog pasirašyta sutartis leis sutaupyti lėšų, skirtų gyventojų pavėžėjimui.

Administracijos vadovė pažymėjo, jog savivaldybė kryptingai investuoja į viešuosius objektus ir gerina gyventojams teikiamas paslaugas.

Praeitais metais užbaigti Stakliškių KLC ir Veiverių PSPC (Savarankiško gyvenimo namai) projektai. Pasistūmėjo „Revuonos“ parko, viešosios erdvės prie tvenkinio projektai, erdvės prie Kęstučio paminklo Prienuose darbai. Šiemet bus pradėti darbai Jiezne, kur planuojama sutvarkyti daug viešųjų erdvių.

J. Zailskienė pabrėžė, jog savivaldybė daug dėmesio šias metais skirs turizmo projektams, o pirmiausiai bus atidarytas Turizmo ir verslo informacijos centras, kuris įsikurs dabartinės Prienų seniūnijos patalpose. Planuojama, jog centre iš pradžių dirbs du žmonės. TVIC veiklą administruos VšĮ „Prienai“. Artimiausiu laiku bus skelbiamas konkursas šios įstaigos direktoriaus vietai užimti.

Planuojama turistams pasiūlyti 3 pėsčiųjų maršrutus gražiomis rajono vietovėmis.

Administracijos vadovė patikino, jog nuo kovo darželinukai iš „Saulutės“ persikels į naujas patalpas Kauno gatvėje, o sename darželio pastate įsikurs visuomeninės, biudžetinės ir verslo įstaigos bei įmonės. Direktorė patvirtino, jog jokio remonto pastate prieš įkeliant nuomininkus savivaldybė nedarys.

J. Zailskienė užsiminė, jog savivaldybės ir verslo dialogas įgauna pagreitį, bet apgailestavo, kad mieste ir rajone laisvų valstybinių žemės sklypų nėra, todėl savivaldybė ieško naujų priimtinų būdų, kurie būtų patrauklūs verslui. Vienu iš tokių buvo įvardintas infrastruktūros gerinimas.

Administracijos direktorė paminėjo, jog Birutės 23a gatvėje esantis pastatas dar nenupirktas iš savininkų, nors susitarimas ir pasiektas, gautas ir Tarybos pritarimas. Manoma, jog 23 arų sklypas bus patrauklus verslui. O tai, kad Prienai tampa įdomūs verslui, rodo tas faktas, jog buvusio internato pastatą įsigiję verslininkai jau ruošia daugiabučio namo projektą.

J. Zailskienė, paklausta, kodėl žmonės gyvenamąja vieta turi rinktis Prienus, atsakė, jog čia gražu, saugu, patogu, tvarkinga, geras apšvietimas, patogus susisiekimas su kitais miestais.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti