Europos sklandymo čempionate kraštietis Gvidas Sabeckis iškovojo šeštąją vietą

IMGP3850

Viktoras Arbačiauskas

Liepos 15 d. pasibaigė Pociūnuose vykstantis Europos sklandymo trijų klasių čempionatas, kuriame pergales šventė Čekijos, Švedijos ir Lenkijos atstovai.

Klubinėje klasėje čempionu tapo čekas Tomaš Suchanek (3816 taškų). Lietuvos atstovai užėmė 9-ąją ir 12-ąją vietas. Čempionato pabaigoje sėkmingai skraidęs Andrej Lebedev bendroje įskaitoje užėmė 9-ąją vietą (3164). Ilgą laiką tarp lyderių buvęs Artūras Pilvinis liko 12-as (3129).

Standartinėje klasėje geriausiai pasirodė Švedijos atstovas Jan-Ola Nordh (3611).

Kraštietis Gvidas Sabeckis galutinėje įskaitoje užėmė šeštąją vietą (3483). Kitas šalies atstovas Ringaudas Kikalas surinko 2719 taškų ir liko 21-as.

15 m klasėje triumfavo lenkas Sebastian Kawa (4432). Marius Pluščiauskas surinko 3542 taškus ir galutinėje įskaitoje užėmė 12-ąją vietą. Gintaras Drevinskas su 3350 taškais liko šešioliktas.

Lietuvos komandos kapitonas Stasys Skalskis rinktinės pasirodymą įvertino kaip sėkmingą, bet, anot jo, norėtųsi daugiau prizinių vietų. Į klausimą, kurie pilotai potencialiai galėjo būti tarp prizininkų, atsakė, jog abu klubinės klasės pilotai. S. Skalskio teigimu, tai vienas iš stipriausių Lietuvos komandos pasirodymų Europos ir Pasaulio čempionatuose.

Europos sklandymo čempionate aukščiausią vietą iš Lietuvos pilotų užėmė Gvidas Sabeckis. Kraštietis, paaiškėjus galutiniams rezultatams, pasidalino mintimis su portalo kvitrina.com skaitytojais: „Pasirodymu šiame čempionate esu patenkintas ir vertinu pozityviai. Aišku, visada galima skristi geriau, bet tai geriausias mano pasirodymas Europos ir Pasaulio čempionatuose. Manyčiau, rezultatai būtų geresni, jei būtų daugiau pagalbos iš „žemės“. Man labai patinka, kaip profesionaliai sklando Sebastian Kawa. Tai vienas iš geriausių sklandytojų pasaulyje. Jis dalyvauja varžybose visus metus. Ir man reikia daugiau praktikos“.

Paklaustas apie planus, atsakė, jog ruošiasi dalyvauti Lietuvos klubinės klasės čempionate Biržuose.

Ką gi, ir aš galiu prisidėti prie išvados, jog lietuviai šiuose čempionatuose pasirodė puikiai.