Drama Panevėžyje: neišnaudota galimybė laimėti rungtynes ir pralaimėjimas po pratęsimo

Balandžio 11 d. Prienų „CBet“ krepšininkai neišnaudojo galimybės trečią kartą LKL čempionate įveikti „Lietkabelį“. Manto Šerniaus auklėtiniai dviem tritaškiais išlygino rezultatą, varžovai klydo ir Prienų komanda gavo galimybę laimėti rungtynes. Deja, „Manu“ nesugebėjo įveikti Panevėžio gynybos, jo metimas buvo blokuotas, nepavyko uždirbti ir pražangos (75:75). O pratęsime aikštelėje jau šeimininkavo „Lietkabelio“ žaidėjai, kurie ir išplėšė pergalę rezultatu 87:79.

Emmanuel Lecomte pelnė 23 taškus, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, bet 7 kartus suklydo. Mindaugo Sušinsko ir Tomo Digbeu sąskaitose po 15 taškų, 10 taškų į varžovų krepšį įmetė Dominykas Domarkas.

Komanda žaidė gerai, bet klaidos, pramesti metimai iš dėkingų padėčių ir nusisukusi sėkmė neleido švęsti pergalės.

„Lietkabelis“ – „CBet“ 87:79 (20:17, 14:21, 21:17, 20:20, pratęsimas: 12:04)

Aikštelės šeimininkai laimėjo pirmąjį ginčo kamuolį ir pelnė du taškus (2:0). Mindaugas Sušinskas atsakė taikliu tolimu metimu (2:3). Paskui sekė penki iš eilės Dominyko Domarko taškai, Mindaugo Sušinsko dvitaškis ir Prienų komanda įgijo 8 taškų persvarą (2:10). Deja, bet keletą minučių „CBet“ puolimas sustojo ir „Lietkabelis“ sumažino atsilikimą iki 2 taškų (8:10). Kėliniui įpusėjus Dominykas Domarkas padidino skirtumą iki 4 taškų (8:12). Aikštelės šeimininkai pelnė 5 taškus be atsako ir persvėrė rezultatą savo naudai (13:12). Į Tomo Digbeu taškus „Lietkabelis“ pelnė penkis ir išėjo į priekį (18:14). Tomas Digbeu vėl buvo taiklus (18:16). Per likusį iki pirmojo kėlinio pabaigos laiką abi komandos kartu pelnė  3 taškus ir po pirmojo kėlinio Prienų komandos taškų deficitas siekė 3 taškus (20:17).

Antrasis kėlinys prasidėjo Emmanuel Lecomte trimis taikliais tritaškiais (22:26).  Aikštelės šeimininkai sumažino skirtumą iki 2 taškų (24:26). „Manu“ pelno vieną baudos metimą (24:27). Visgi, likus iki kėlinio pabaigos apie 3 min. „Lietkabelis“ vėl buvo priekyje (30:29). Bet svečiai iš Prienų nebuvo linkę atiduoti iniciatyvos ir po antrojo kėlinio pirmavo 4 taškais (34:38).

IMGP0522 2

Trečiajame kėlinyje vyko apylygė kova. Pirmavo tai viena (36:40, 41:45), tai kita komanda (52:48). Likus iki kėlinio pabaigos vienai minutei Tomas Digbeu išveda Prienų komandą į priekį (52:55), bet aikštelės šeimininkai pataiko tritaškį ir po trijų kėlinių  rezultatas buvo lygus (55:55).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje sėkmingiau žaidė „Lietkabelis ir pirmavo 6 taškais (61:55), bet kėliniui įpusėjus „CBet“ krepšininkai po „Manu“ dvitaškio susigrąžino lyderystę (64:66). Visgi, dar po dviejų minučių Panevėžio komanda vėl buvo priekyje (72:66) ir privertė Mantą Šernių paprašyti minutės pertraukėlės. Likus iki kėlinio pabaigos apie 1,5 min. „Lietkabelis“ vis pirmavo 6 taškais (75:69), bet Igno Sargiūno ir Mindaugo Sušinsko tritaškiai panaikino Prienų komandos atsilikimą (75:75). Aikštelės šeimininkai klysta ir „CBet“ gauna galimybę laimėti rungtynes, bet „Manu“ metimas buvo blokuotas. Pratęsimas.

Deja, pratęsime Manto Šerniaus auklėtiniams žaidimas nesiseka. Metimai skrieja pro šalį, o gynyboje nepavyksta apsiginti ir Prienų komanda turi pripažinti „Lietkabelio“ pranašumą (87:79).