•  

     

     

     

Birštono vasaros menų akademija pradėta muzikiniu „Žalvarinio” fejerverku

IMGP6346

Vilija Čiapaitė

Jau šeštą kartą Birštonas alsuoja muzika, renginiais. Jau šeštą kartą aukštųjų mokyklų, universitetų, gimnazijų, meno mokyklų moksleiviai, studentai ir studijas baigusieji atlikėjai, muzikos, meno ir bendrojo ugdymo mokyklų muzikos pedagogai atvyko į Lietuvos kurortą Birštoną. Čia dešimt dienų truksiančiuose meistriškumo kursuose vyks dainavimo, fortepijono, violončelės, arfos ir fortepijono bei koncertmeisterio praktikos meistriškumo pamokos, paskaitos meno, scenos kalbos, viešųjų ryšių ir kt. temomis.

Birštono vasaros menų akademijos pedagogų ir kviestinių atlikėjų koncertai pakvies susirinkusius susipažinti, pasmalsauti, kuo gyvena dabartinis muzikinis menas.

Būtent liepos 28 d. akademijos atidaryme dalyvavo nedaugeliui žinoma grupė „Žalvarinis”.

IMGP5527

Atidarymo metu susirinkusius pasveikino Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, kuri, beje, yra šio projekto globėja, bei Birštono vasaros menų akademijos prezidentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė (kompozitorė, profesorė, muzikos kritikė ir apžvalgininkė). Susirinkusieji buvo trumpai supažindinti su grupe „Žalvarinis” ir pakviesti išklausyti koncerto.

Grupė „Žalvarinis”

„Žalvarinis“ – ekspresyvios folkroko muzikos grupė. Susilaukė nemažai dėmesio dėl to, kad čia roko grupės „Ugnėlakis“ muzikantai ir apeiginio folkloro grupės „Kūlgrinda“ dainininkai muzikuoja kartu. Jų atliekamos lietuvių liaudies dainų interpretacijos skamba naujai ir neįprastai. Derinami įvairūs muzikos stiliai: nuo lengvojo iki sunkaus roko, naudojami bliuzo, džiazo elementai. Vienas svarbiausių grupės tikslų – atgaivinti jau nykstančias lietuvių liaudies dainas, pateikti jas klausytojui moderniai ir patraukliai.

IMGP58901

„Žalvarinis“ susikūrė 2001 m. vasarą. Tuo metu ir buvo pradėti pirmojo grupės albumo įrašai. Grupė koncertavo įvairiuose renginiuose, festivaliuose, miesto šventėse. Muzika pasižymi savitu „žalvariniu“ skambesiu, kompozicijos ir improvizacijos pusiausvyra, folkloro ir roko darna, sudėtingomis instrumentinėmis partijomis, „kietoka“ kampuota ritmika.

Kaip pristatydama grupę šio projekto prezidentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė sakė, grupės vadovui Robertui Semeniukui (vokalas, gitara, klavišiniai, muzika) teko pereiti daug kelių kelelių, kol atrado savąjį stilių. Tai nuostabi muzika, kuri pakerėjo susirinkusius.

Koncerto metu jaučiausi pakylėta. Folkloro melodijos, sujungtos roko elementais, be galo daug improvizacijos ir tylus, akių kontakto suokalbis, verčiantis žavėtis muzikantų „kalba” scenoje. Kiekvienas buvo tarsi nušviestas to, ką daro, ką dainuoja, kuo gyvena. Nuostabūs balsai, dainos! Visa, kas vyko scenoje, buvo tarsi miuziklas, verčiantis klausytis ir laukti dar kažko naujo, negirdėto. O taip ir buvo!

Nuostabiu vakaru, Birštono vasaros menų akademijos muzikiniu fejerverku pradėtas renginių, susitikimų, užsiėmimų projektas.

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti