Birštono akordeono muzikos festivalis 2015

festivalio kortele

 

Kurhauzas (B. Sruogos g. 2, Birštonas).   Koncertas 16 val.

 

JAZ-4Pramoginės muzikos grupė ,,Solo Plius“

Pramoginės muzikos grupė ,,Solo Plius“ susikūrė 2007 m. Šiuo metu grupės sudėtį sudaro Algimantas Jazbutis (akordeonas), Jūratė Jazbutytė (smuikas) ir Povilas Juozaitis (vokalas, gitara). Birštono akordeono muzikos festivalyje grupė pristatys instrumentinę pramoginės muzikos programą akordeonui ir smuikui. A. Jazbutis jau 30 metų aktyviai populiarina šį muzikos žanrą – nuo 1985 m. pasirodymų tarptautiniuose akordeono muzikos festivaliuose, įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje, iki šių metų paties akordeonininko inicijuoto Birštono akordeono muzikos festivalio. A. Jazbučio atliekama akordeono muzika dar 1985 m. Lietuvoje suskambo naujai – su saksafonų bei ritmo grupe. Šiandien šį orkestrą atstoja Algimanto puikiai įvaldytas naujos kartos skaitmeninis akordeonas. 2013 m. A. Jazbučio muzikinis atlikimas buvo puikiai įvertinas ir konkurse-festivalyje ,,Val Tidone“ Italijoje. Tais pačiais metais gražiausios A. Jazbučio atliekamos melodijos akordeonui įrašytos kompaktinėje plokštelėje ,,Bus Ride“.

 

 simkusAndrius Šimkus

Andrius Šimkus akordeonininko kelią pradėjo Telšių muzikos mokykloje. Vėliau muzikos studijas tęsė Vilniaus konservatorijoje. 2006 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo magistro laipsnį.

A. Šimkus dar studijuodamas akademijoje su įvairiais ansambliais dalyvavo respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose, kuriuose pelnė ne vieną diplomanto ar laureato vardą.

2004 m. Italijoje Lanziano mieste vykusiame akordeonininkų konkurse pelnė laureato vardą ir solistų kategorijoje. Po studijų akordeonininkas pradėjo koncertinę veiklą kartu su smuikininke Irena Belickiene. A. Šimkus pramoginę džiazo stiliaus bei įvairių autorių prancūzišką muziką atlieka skaitmeniniu akordeonu ,,Roland“. Birštono akordeono muzikos festivalyje atlikėjas pristatys solo pramoginės akordeono muzikos programą.

 

 

Nostalgijos foto sesija 2010-06-17 061Lengvosios muzikos ansamblis ,,Nostalgija“

Lengvosios muzikos ansamblis ,,Nostalgija“ susikūrė 1999 m. Ansamblio nariai Gintaras Mameniškis (akordeonas) ir Viktorija Gurskytė (smuikas) tuo metu buvo pirmieji Lietuvoje klasikinės muzikos atlikėjai, sukūrę tokios sudėties ansamblį, garsinusį Lietuvą ir užsienyje. Būtent 1999 m. Vokietijoje vykusiame prestižiniame ,,Klingenthalio“ konkurse duetas iškovojo laureatų vardus. Abu atlikėjai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventai, kurių interpretuotą klasikinį repertuarą gerai įvertino ne vieno konkurso žiuri. Tačiau pagrindinė muzikantų kūrybos kryptis – lengvoji pramoginė muzika. Atlikėjų muzika įrašyta Lietuvos radijo ir televizijos studijoje, išleistos kompaktinės plokštelės ,,Apkabink mane“, ,,Smuikuoja Viktorija“, ,,Juodi drugeliai“, ,,Vakarais“, ,,Nostalgija“ ir ,,Visada mano širdyje“. Muzikantai su pasisekimu koncertavo Šveicarijoje ir Vokietijoje bei įvairiuose renginiuose Lietuvoje.

 

 

Kurhauzas (B. Sruogos g. 2, Birštonas).   Koncertas 19 val.

 

martynas norvilasMartynas Norvilas

Muzikinį kelią M. Norvilas pradėjo Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje. Vėliau mokėsi Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje, o 2006 m. įgijo magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Martynas yra prestižinių tarptautinių konkursų, tokių kaip „The International Accordion Competition Sanok“ (Lenkija), „The International Accordion Competition Klingenthal“ (Vokietija), „Citta di Castelfidardo“ (Italija), „Pianello Val Tidone“ (Italija), „Citta di Montese“ (Italija), „Coupe Mondiale“ (Slovakija – Vengrija) laureatas bei diplomantas. Atlikėjo koncertinė patirtis turtinga ne tik pasirodymais Lietuvoje, bet ir užsienyje. Už laimėjimus tarptautiniuose konkursuose ir indėlį populiarinant akordeono muziką, buvo apdovanotas Lietuvos respublikos prezidentų padėkos raštais. Dabartinė Martyno muzikinė kryptis – prancūziška, džiazostiliaus, pramoginė muzika.

 

laurinaviciusŽygimantas Laurinavičius

Žygimantas Laurinavičius – Stasio Šimkaus konservatorijos bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (tuometinė Lietuvos valstybinė konservatorija) absolventas. Atlikėjas turi turtingą koncertinę patirtį užsienio valstybėse – Vokietijoje, Kanadoje, JAV, Italijoje, Latvijoje, Rusijoje ir kt. Tačiau daug koncertuoja ir Lietuvoje – kaip solistas ar įvairios sudėties projektuose kartu su tokias atlikėjais kaip P. Vyšniauskas,       S. Januška, S. Šiaučiulis, A. Širvinskaitė, L. Mondeikaitė, J. Staniulis ir kt. Akordeonininko muzikinis repertuaras apima ne tik klasikinę muziką, bet ir 20-ojo amžiaus lengvąją pramoginę muziką – tai ir prancūziški musette stiliaus valsai, tango, džiazinės kompozicijos, melodijos iš kino filmų.


 Nerijus Bakula                                                                                         Tadas Dešukas

IMG_8090-3(1)(2)  DSC_8084-3(2)

 

 

DUO 

 

 

 

 

Nerijus Bakula (akordeonas) ir Tadas Dešukas (smuikas) įvairiuose projektuose kartu su kitais muzikais pasirodo jau keletą metų, tačiau nuo 2015 m. jie skiria daug dėmesio savo, kaip dueto, veiklai. Kuria savitą  muzikinę atmosferą, garsą, improvizacijas.  Dueto repertuaras labai įvairus – nuo tradicinio iki modernaus džiazo, gipsy, world bei musette stiliaus muzikos. Nuo techniškiausių pjesių iki nuostabių akordeono ir smuiko baladžių, kurios atliekamos šių muzikų visada skamba ypatingai ir nepalieka abejingų koncertų salėse. Duetas keliauja ir klasikos keliais, atlikdamas populiariosios klasikos šedevrus. Dueto išskirtinumas – universalumas ir platus žvilgsnis į atliekamą muziką, puiki grojimo technika ir meilė scenai bei savo klausytojams.

Įėjimas į festivalio koncertus nemokamas.

 

 

Taip pat skaitykite