Į Birštoną buvo atvykęs „Rožinio kaspino“ autobusiukas

IMGP5893Birželio 25–26 d. dienomis į Birštoną, Siponis, Matiešionis, Birštono vienkiemį buvo atvykęs „Rožinio kaspino“ autobusiukas. Šio projekto tikslas – siekti, kad moterys būtų sąmoningos, daugiau dėmesio skirtų savo sveikatai, turėtų žinių apie krūties vėžio ligos prevenciją, sveikos gyvensenos svarbą ir reguliariai krūtis tikrintųsi pačios bei pas gydytojus.

Projekte, kuris buvo skirtas Birštono savivaldybės moterims, dalyvavo ir pasitikrinti atėjo 174 moterys, kurias konsultavo Nacionalinio vėžio instituto ir UAB „Kardiolita“ gydytoja echoskopuotoja (mamologė), akušerė-ginekologė Julija Vitko.

Nors Birštono moterys buvo aktyvios, parodė, jog rūpinasi savo sveikata, tačiau kiekvienai buvo priminta, kad tikrintis reikia iš karto kilus menkiausiam įtarimui, o tokio neesant – profilaktiškai kiekvienais metais.

Projekto įgyvendinimo metu moterims sudaroma galimybė nemokamai pasikonsultuoti su šalies geriausiais krūtų onkologais, radiologais, mamologais. Laiku diagnozavus krūties vėžį, išgelbėti galima daugiau nei 90 proc. moterų.

Nustačius 0 ir I stadijos krūties vėžį, pasveiksta 95 proc. susirgusiųjų, II stadijos – 85 proc. Lietuvoje jie dažniausiai diagnozuojami II ir III stadijos.

Birštono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite