Prieniškiai, vangiai žaidę pirmoje rungtynių pusėje, antroje įjungė papildomą pavarą ir perlipo BBL aštuntfinalio barjerą

IMGP9024Vasario 28 d. Prienuose buvo žaidžiamos antrosios BBL čempionato aštuntfinalio   rungtynės tarp Prienų „TonyBet“  ir Utenos „Juventus“ komandų.

Prieniškiai rungtynes pradėjo vangiai ir pirmoje mačo pusėje turėjo vytis varžovus. Antroje rungtynių pusėje Virginijaus Šeškaus kariauna vis tik atrado papildomą motyvaciją ir pradėjo žaisti taip, lyg kažkas būtų įjungęs papildomą pavarą.
Antroji mačo pusė buvo laimėta 14 taškų skirtumu, ir tai leido švęsti pergalę ir susumavus dviejų rungtynių rezultatus (+5 taškai).
Prieš rungtynes „TonyBet“ žaidėjas Žygimantas Janavičius gavo geriausio BBL reguliariojo čempionato žaidėjo (rezultatyvūs perdavimai) diplomą.

Pirmasis kėlinys

Prienų komanda rungtynes pradėjo turėdama 3 taškų deficitą po pirmojo susitikimo Utenoje. Pirmąjį tašką šiose rungtynėse pelnė, pataikęs vieną baudos metimą, Martynas Linkevičius (1:0). Dar du taškus pridėjo Mindaugas Lukauskis, ir aikštelės šeimininkai įgijo 3 taškų pranašumą (3:0). Bet labai greitai rungtynėse jau pirmavo svečiai (5:9). Tiesa, po Gintaro Kadžiulio taiklių baudos metimų aikštelės šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai (10:9), bet neilgam, nes „Juventus“ komanda vėl išnaudojo „TonyBet“ žaidėjų klaidas ir laimėjo pirmąjį kėlinį trijų taškų skirtumu (13:16).

Antrasis kėlinys

Kėlinio pradžioje po taiklaus Arvydo Šikšniaus metimo V. Šeškaus auklėtiniai išlygino rezultatą (16:16). Deja, bet tai buvo laikina. Utenos krepšininkai spurtavo ir įgijo 5 taškų persvarą (17:22), o dar po kelių minučių svečiai pirmavo 6 taškais (19:25). Aikštelės šeimininkams vis tik pavykdavo sumažinti skirtumą iki trijų taškų (24:27, 26:29), bet likus iki kėlinio pabaigos 2,5 min. komandas skyrė 7 taškai (26:33). Prienų komanda didelių pastangų dėka sumažino skirtumą iki dviejų taškų (32:34), bet paskutinę minutę sužaidė atsainiai ir po dviejų kėlinių vėl turėjo 6 taškų deficitą (32:38).

Trečiasis kėlinys

Kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai iškart ėmėsi darbo ir sumažino atsilikimą iki vieno taško (39:40). Utenos krepšininkai kuri laiką vis išlaikydavo iniciatyvą, bet G. Kadžiulis tolimu metimu išlygino rezultatą (44:44), o kėliniui įpusėjus išvedė savo komandą į priekį (48:46).  „Juventus“ komandos trenerių štabas paėmė minutės pertraukėlę, bet ir jinai nesustabdė įsibėgėjusių prieniškių, kurie labai greitai įgijo 7 taškų pranašumą (53:46). Tiesa, „Juventus“ komanda sugebėjo pristabdyti aikštelės šeimininkų spurtą ir sumažino persvarą iki  trijų taškų (56:53).

Ketvirtasis kėlinys

Kėlinį prieniškiai pradėjo galingu spurtu. G. Kadžiulis pataikė tritaškį, tris iš eilės atakas
sėkmingai užbaigė Vaidas Čepukaitis, ir „TonyBet“ komanda įgijo 12 taškų persvarą (65:53). Utenos komanda paėmė minutės pertraukėlę. Žaidimas išsilygino. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė tie patys 12 taškų (70:58). Ž. Janavičius taikliu tritaškiu padidino aikštelės šeimininkų persvarą iki 15 taškų (73:58). Uteniškiai sumažino skirtumą iki 11 taškų (73:62), V. Šeškus suskubo paimti minutės pertraukėlę. M. Lukauskis padidino persvarą iki 13 taškų (75:62), bet uteniškiai  nesiruošė nuleisti rankų ir, likus iki kėlinio pabaigos 1,35 min., sumažino „TonyBet“ persvarą iki 8 taškų (78:70). Vis tik paskutinės minutės nervų karą geriau ištvėrė aikštelės šeimininkai, kurie ir laimėjo rungtynes rezultatu 84:76.

Šis rezultatas užtikrino Prienų „TonyBet“ komandos patekimą į ketvirtfinalį.

Žygimantas Janavičius, kuris buvo vienas iš komandos spurto „variklių“, pelnė 16 taškų, Laimonas Kisielius -13, Mindaugas Lukauskis ir Gintaras Kadžiulis – po 14, Vaidas  Čepukaitis -11, Artūras Valeika – 10.

„Juventus“ vyr. treneris Virginijus Sirvydis:

„Antroje rungtynių pusėje nesugebėjome prisitaikyti prie aikštelės šeimininkų taikytos gynybos. Pirmoje rungtynių pusėje žaidėjai buvo aktyvūs, o antroje jautėsi nuovargis, kai kurie žaidėjai nuo didelio noro laimėti tiesiog perdegė. Turėjome progą laimėti, bet šį kartą varžovas buvo stipresnis. Prienų komandoje šios dienos rungtynėse atsirado žaidėjų, kurie sužaidė geriau, nei Utenoje, ir tai taip pat turėjo įtakos galutiniam rezultatui“.

„TonyBet“ vyr. treneris Virginijus Šeškus:

„Šį susitikimą laimėjo žaidėjai, kurie pirmose rungtynėse Utenoje nesurado sau vietos aikštelėje. Maloniai nustebino Vaidas Čepukaitis, kuris sužaidė šiai dienai geriausias savo rungtynes šiame sezone. Vyrai parodė charakterį ir dar kartą įrodė, kad gali susikaupti reikiamu metu“.