Baltų literatūros savaitė Jiezno gimnazijoje

308269132_423455253224877_7056491311857475533_n (1)
Baltų literatūros savaitė kasmet vyksta Latvijos ir Lietuvos mokyklose. Ir Jiezno gimnazijoje jau penktą kartą „per kalbos asfaltą, žvyrą juodos baltų valtys yrės“ (Vl. Braziūnas) – šurmuliavo „Baltų literatūros savaitė 2022“. Pasipuošėme savo darytomis tautinėmis Lietuvos ir Latvijos vėliavėlėmis, bibliotekoje ir jos prieigose veikė 3 parodos, skirtos sesei Latvijai ir broliams latviams. Priešmokyklinukai ir pradinukai išklausė ar patys skaitė bei iliustravo A. Saksės pasaką „Atbulija“, latvių pasakas „Pyragas“ bei „Ąžuolas ir grybas“.


Rugsėjo 22-ąją – Baltų vienybės dieną – mokytojai kartu su mokiniais dalyvavo protmūšyje „Mūsų sesė Latvija“, per istorijos pamoką penktokai susipažino su Latvijos istorija, jos regionais ir tautiniais kostiumais. Lietuvių kalbos mokytojos N. Kuliešienės padedami penktokėliai pramoko pasisveikinti, prisistatyti, keletą skaitvardžių, vertė latvišką tekstą. Septintokai, vadovaujami mokytojos N. Bisikirskienės, perskaitę latviškų pasakų apie maisto gaminimą knygą „Baltasis lokiukas“, gamino ir degustavo latviškus patiekalus. Patys didžiuodamiesi esą baltai, šią savaitę bandėme, anot Vl. Braziūno, „išsprogdinti latvių sieną“. Dėkojame organizatoriams ir partneriams už puikų sumanymą ir rekomendacijas bei informaciją apie projektą.
Projekto tikslas – populiarinti skaitymą, giminiškų tautų – Lietuvos ir Latvijos – literatūrą, kultūrą, tarpkultūrinius ryšius, bendradarbiavimą, gerinti mokinių skaitymo gebėjimus.
Renginio organizatoriai: Jonavos rajono Žeimių mokykla – daugiafunkcis centras ir Vytauto Didžiojo Universitetas.

Projekto partneriai: Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Jonavos rajono savivaldybė.

Projekto rėmėjai: Kavos Draugas, RTTAX, Save24, Glasses on, Sapiegos klinika .

Projekto koordinatorė gimnazijoje bibliotekininkė Vitalija Rūdienė

Taip pat skaitykite