•  gruodis_event_cover

A. Mikėno memorialo varžybose – pergalių džiaugsmas, nusivylimų kartėlis ir gražus oras

IMGP4594Povilas Reibutis

Balandžio 25 d. Birštone 29 kartą vyko Antano Mikėno sportinio ėjimo memorialas, kuriame dalyvavo Lietuvos ir Baltijos šalių (Latvijos, Lenkijos, Estijos ir Švedijos) komandos. Kartu vyko ir tarpvalstybiniai Latvijos, Estijos, Švedijos, Lietuvos ir Latvijos, Lietuvos, Estijos mačai.

Varžybose dalyvavo ir nemažai mūsų krašto sportinio ėjimo trenerių Jono ir Povilo Juozaičių (23) bei Gražinos Goštautaitės (12) auklėtinių. Tarp jų ir Lietuvos rinktinių nariai  Marius Žiūkas, Tomas Pagirys, Eglė Juočytė, Ieva Šukevičiūtė ir kiti.

Tarpvalstybinius mačus įtikinamai laimėjo Lietuvos rinktinė.

10 km distanciją laimėjo Perseus Karlström, antras buvo Marius Šavelskis, prieniškis Marius Žiūkas liko trečias. Primename, jog M. Žiūkas jau yra iškovojęs kelialapį į Rio de Žaneiro olimpiadą. Po finišo M. Žiūkas nebuvo patenkintas savo rezultatu, bet dalyvavimą varžybose įvertino kaip gerą treniruotę.

Moterų grupėje karaliavo Brigita Virbalytė, kuri po finišo dirbo savo tiesioginį darbą – kalbino kitus prizininkus. Birštoniškė Eglė Juočytė užėmė šeštąją vietą.

Jaunimo grupėje prieniškis Tomas Pagirys baigė distanciją antras, praleidęs į priekį latvį Artūrsą Makarsą. Tomas po finišo prisipažino, jog rezultatas prastokas, todėl dėl kelialapio į U-23 čempionatą reikės dar pakovoti kitose varžybose. Ieva Šukevičiūtė šioje distancijoje buvo šešta.

5 km distancijoje žingsniavęs birštoniškis Paulius Juozaitis užėmė antrąją vietą.

Mūsų krašto ėjikai iškovojo ir du aukso apdovanojimus. Jono ir Povilo Juozaičių auklėtinė Emilija Ražanauskaitė įtikinamai laimėjo 1 km distanciją savo amžiaus grupėje (2004 m. ir jaunesnės). Prieniškė Vesta Tučinaitė šioje amžiaus grupėje užėmė ketvirtąją vietą.

1 km distancijoje, bet kitoje amžiaus grupėje (2002-2003 m.), Gražinos Goštautaitės auklėtinė  Miglė Damynaitė sugebėjo finiše akimirksniu aplenkti švenčioniškę Mają Kvieskaitę ir tapo nugalėtoja.

IMGP3709Varžybas taip pat stebėjo Antano Mikėno dukra Eglė Juodeikienė (Mikėnaitė), Lengvosios atletikos federacijos generalinė  sekretorė Nijolė Medvedeva, LLAF direktorius Aurelijos Žiedas, LTOK vyriausioji referentė Vida Vencienė ir daug buvusių ėjikų, kurie garsino Lietuvą.

Sveikinimo žodį tarė Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys.

Taip pat skaitykite