XXI-ajame „Nemuno galiūnas“ turnyre – esto triumfas

340-_DSC7996

kvitrina.com 

Liepos 6 d. Birštonas vėl pasitiko tradiciniu renginiu – „Nemuno galiūnas“ turnyru. Šis turnyras jau keletą dešimtmečių tapo neatsiejamu ir žmonių mylimu Mindaugo karūnavimo dienos renginiu. Birštono vasaros estrada čia matė daug kovų, džiaugsmo ir nusivylimų. Šiemet į tradicinį galiūnų turnyrą atvyko ne tik galiūnai iš Lietuvos. Kurortas pasitiko svečius iš Latvijos, Estijos ir Lenkijos. 

383-_DSC8039

Simboliška – jau daugiau nei du dešimtmečius vykstančio turnyro dalyviai buvo atvežami į kovų vietą taip pat prieš daug dešimtmečių pagamintais, dabar jau istoriniais,  automobiliais. 

Pažiūrėti galiūnų kovų atvyko šimtai birštoniečių ir kurorto svečių. Gamta šį kartą buvo gailestinga ir lietutis palaistė kurortą tik po varžybų.

Dėl unikalių nugalėtojo ir prizininkų taurių kovojo 11 atletų. Jie turėjo parodyti savo galias penkiose rungtyse: rąsto kėlime, rogučių traukime, metalinių burbulų pakėlime, kalavijo laikyme ir estafetėje. 

Jau pirmoji rungtis parodė, jog kova bus dėl kiekvieno metro, pakilimo, kilogramo, sekundės.

Po rąsto kėlimo rungties paaiškėjo 3 lyderiai. Tai estas Ervin Toots, rokiškėnas Dainius Repšys ir lenkas Konrad Paškevič (Paszkiewicz). Jie pasidalino 1–3 vietas. Po rogučių traukimo rungties  į priekį išsiveržė estas E. Toots. D. Repšys buvo antras, o lenką T. Paškevič pasivijo alytiškis Modestas Struckus. Jie dalinosi 3–4 vietas. 

Po trečiosios rungties, kurioje atletai turėjo pakelti nuo žemės metalinius burbulus, lyderystė atsidūrė E. Toots ir D. Repšio rankose. O į trečiąją vietą pakilo latvis Igors Graholskis. Po Didžiojo kunigaikščio Mindaugo kalavijo laikymo pirmavo tie patys atletai. Tik E. Toots (40 taškų) vėl tapo vienvaldis lyderis. D. Repšys (39) buvo antras, I.  Graholskis – trečias (30,5). Viskas sprendėsi estafetės rungtyje, kurioje atletai turėjo nešti naščius ir versti padangą. Čia „iššovė“ alytiškis Modestas Struckus ir jo pergalė šioje rungtyje leido jam užimti 3-iąją vietą bendroje įskaitoje. Lyderis E. Toots parodė trečią rezultatą, bet jo užteko išlaikyti pirmąją poziciją bendroje įskaitoje ir tapti XXI turnyro nugalėtoju. D. Repšys atlikdamas rungtį gavo traumą, bet baigė distanciją penktas ir neužleido antrosios pozicijos. 

Birštonui atstovavęs Matas Verksnys bendroje įskaitoje užėmė 6-ąją vietą, o geriausiai pasirodė kalavijo laikymo rungtyje – buvo trečias.

tn_Trijų-rungčių-rotatedtn_Galutiniai-rotated

 

Arūno Aleknavičiaus nuotraukos

Taip pat skaitykite

3 komentarai

  1. Anonimas

    Keista kai Birštoną atstovauja net ne Birštonietis, negi Birštone nebeliko stiprių vyrų.

  2. Anonimas

    Vertėtų daugiau pasidomėti dalyvių vardais ir pavardėmis. III vietos laimėtojas, Modestas Struckus, bet ne Struckis…