„Vytautas“ rungtynių pabaigoje laimėjo nervų karą ir įveikė „Vytį“. Broliai Ballai prie pergalės prisidėjo 36 taškais

IMGP0059

Sausio 17 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai žaidė trečiąsias „Big Baller Brand Challenge“ turnyro rungtynes. Šį kartą jų varžovai buvo NKL čempionato lyderiai Šakių „Vyčio“ krepšininkai. „Vytautas“ laimėjo nervų karą rungtynių pabaigoje, o kartu ir jas (93:89).

Tai buvo geros, pilnos įtampos ir dramatizmo rungtynės. Tiesa, jei LiAngelo Ballas aikštelėje praleido 33 min., tai LaMelo tik 22. Abu broliai neblogai atakavo varžovų krepšį. LiAngelo pelnė 22 taškus ir buvo rezultatyviausias komandoje. LaMelo įmetė 14 taškų. 14 taškų ir Kervino Bristolo sąskaitoje. Centras atkovojo 8 kamuolius, iš jų 4 po varžovų krepšiu bei blokavo 6 metimus. Justas Sinica pelnė 11, Toms Dimša – 10 taškų.

Po rungtynių „Vytauto“ strategas Virginijus Šeškus pasakė, jog ir tikėjosi tokių rungtynių. Atsakydamas į klausimą apie brolių Ballų žaidimą, pažymėjo, jog broliai puolime pasirodė neprastai, bet jiems sudėtinga aktyviai gintis. Pasak V. Šeškaus, LiAngelo dar turi suprasti, jog ne visada gavus kamuolį po krepšiu reikia pačiam atakuoti. Bet „Vytauto“ strategas liko patenkintas rungtynėmis.

Rungtynėse su „Vyčiu“ buvo leista pailsėti Edvinui Šeškui.

„Vytautas“ – „Vytis“ 93:89 (21:18, 22:28, 28:27, 22:16)

„Vyčio“ krepšininkų pirmas bandymas pelnyti taškus nebuvo sėkmingas, ir Justas Sinica atidarė „Vytauto“ taškų kraitį. Tomo Dimšos prasiveržimas ir aikštelės šeimininkai jau pirmauja 5:1. Deja, brolių Ballų neparuošti metimai leido Šakių komandai ne tik išlyginti rezultatą, bet ir išeiti į priekį (5:7). Kėliniui įpusėjus rezultatas buvo lygus (7:7). LaMelo Ball perėmė kamuolį ir pelnė du taškus jam būdingu metimu iš apačios (9:7). Bet „Vyčio“ komanda vėl spurtavo (9:12). LiAngelo išlygino rezultatą, pelnydamas du taškus ir realizavęs baudą (12:12). Bet Šakiai vėl pabėgo (12:17). Virginijus Šeškus pasodino brolius ir komandai pradėjo vadovauti Denys Lukašov. „Vytautas“ perėmė iniciatyvą ir įgijo 4 taškų persvarą (21:17), o po pirmojo kėlinio pirmavo 3 taškais (21:18).

Antrojo kėlinio pradžioje aikštelėje pasirodė broliai Ballai. „Vytis“ vėl sužaidė gerą atkarpą ir persvėrė rezultatą savo naudai (23:25). LiAngelo panaikino skirtumą (25:25), bet kėliniui įpusėjus eilinį kartą pirmavo svečiai (26:31). Likus iki kėlinio pabaigos apie 3,5 min. rezultatas tapo lygus (36:36). O dar po dviejų minučių „Vytis“ jau turėjo 6 taškų persvarą (38:44). Regimanto Minioto tolima bomba sumažino atsilikimą perpus (42:44), bet po dviejų kėlinių vis dar pirmavo NKL lyderiai (43:46).

Trečiasis kėlinys prasidėjo LaMelo perimtu kamuoliu ir jo taškais (45:46), o po dar vieno gero epizodo gynyboje Justas Sinica įsūdė tritaškį (48:46). Tiesa, svečiai atsakė  spurtu 5:0 (48:51). Bet „Vytautas“ po brolių Ballų metimų įgijo 3 taškų persvarą (54:51). Kėliniui įpusėjus „Vytautas“ pirmavo 2 taškais (57:55), bet po 1,5 min. penkių taškų persvarą jau turėjo „Vytis“ (59:64). LiAngelo Ballo du sėkmingi epizodai puolime ir rezultatas tapo lygus (66:66). Likus iki kėlinio pabaigos vienai minutei švieslentėje žibėjo lygybė (71:71), bet po trijų kėlinių vis dar pirmavo „Vytis“ (71:73).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje LiAngelo Ballas pataikė tritaškį (74:73). Prasidėjo tikra mėsmalė. Kova vyko taškas į tašką. Regimantas Miniotas pelnė tritaškį (81:78), bet svečiai nebuvo nusiteikę atiduoti iniciatyvos ir likus iki rungtynių pabaigos apie 3,5 min. turėjo 3 taškų pranašumą (81:84). Jaunasis Ballas pataikė tolimą metimą, sumetė baudas ir „Vytautas“ vėl priekyje (88:84). LaMelo Ballas gavo penktą pražangą ir paliko aikštelę. Likus iki rungtynių pabaigos apie 40 sek. Prienų-Birštono komanda  turėjo tik vieno taško persvarą (90:89). Tomas Dimša pataikė tik vieną baudos metimą (91:89), bet kamuolį puolime atkovojo Regimantas Miniotas ir gavo teisę į baudos metimus. Tikslus tik vienas (92:89). Šakių ataka nebuvo rezultatyvi, o Kervinas Bristolis gavo galimybę padėti tašką rungtynėse. Jis pataikė vieną baudą (93:89) ir „Vyčiui“ liko atakai tik 8 sek., bet jinai nebuvo sėkminga. Pergalė.