Vilniaus pasiuntinių pažadai subliuško kaip kortų namelis

Prienų rajono savivaldybės gyventojai pigesnės šilumos energijos turės dar palaukti, nes jau aišku, jog AB „Prienų šilumos tinklai“ ES paramos pagal „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai“ priemonę negaus. Pasak LVPA Energetikos projektų valdymo skyriaus vyresniojo projektų vadovo Rimanto Trumpiškio, nors šios priemonės įvertinimas dar nebaigtas, bet tikimybė, kad AB „Prienų šilumos tinklai“ projektas būtų finansuojamas, labai maža. Anot LVPA atstovo, pagal šią priemonę yra paraiškų už 300 mln. litų, o  projektams skirta tik 75 mln. litų. Deja, tas faktas, jog Prienuose didžiausia centralizuotai teikiamos šilumos kaina, nieko nereiškia. Anot R. Trumpiškio, agentūra vertina projektus pagal Ūkio ministerijos patvirtintą metodiką, todėl negali atsakyti, ką turėtų daryti rajono valdžia, kad būtų sumažinta šilumos kaina.

Rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog artimiausiu metu bus priimti sprendimai dėl biokatilinės statybos savo jėgomis.

Daugiau nei trejus metus Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas „maitino“ rajono žmones pažadais, kad valstybė Prienams tikrai išties pagalbos ranką, tik reikia atlikti namų darbus – turėti biokatilinės statybos projektą. Prienai namų darbus atliko, o J. Šimėnas su savo komitetu – ne. Gerbiamas politikas tiesiog visus mulkino: ir rajono valdžią, ir savo bendrapartiečius. Kaip jau tapo įprasta Lietuvoje, laimėjo lobizmas ir dideli pinigai.

Keistai nuskambės, bet šioje situacijoje kaltų nebus, nes viską apsprendžia metodika, kurią sukūrė protingos Ūkio ministerijos galvos. Lietuviai mėgsta kurti sudėtingus dalykus, nes tada „kūrėjai“ jaučiasi reikalingais bei svarbiais. Situacija aiški, ir dabar jau Prienų valdžiai pačiai reikia imtis ryžtingų sprendimų, kitu atveju šilumos kaina kaip yra aukščiausia šalyje, taip ir išliks tokia.

AB „Prienų šilumos tinklai“ direktorė Albina Mincuvienė naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog paruoštas projektas atitiko kriterijus, bet gavo per mažai „balų“ ir liko už pirmo finansavimo etapo borto. Primename, jog planuojamos statyti biokatilinės pajėgumų užtektų aprūpinti šiluma visus Prienus.

 

Taip pat skaitykite

4 komentarai

 1. r

  nupirktas straipsnis, butu leide statytis sitiem vagim katiline, butu isvis amen, bent tiek politines valios turejo, arba deresis del geresniu otkatu. Dekojame gerbiamam Gustaiciui us ilgalaike sutarti ir siulome maziau loti del silumos kainu, kadangi pagrindinis to kaltininkas yra jis ir visa tuometine taryba, pasirasiusi ta sutarti, siam ilgam laikui.

 2. savas

  Labai idomus komentarai.Gerb.J.Simenui pasirodo daug kas pavyko.Tik gal galetu kiekvienas dirbti savo darba ir tuomet bus ne tik pasigyrimai, bet ir rezultatai.Ar galima taip izuliai tyciotis is savivaldos ir prisiimti sau pigius pasiekimus kaip rasoma „pavyko įtikinti tuometinę Prienų rajono savivaldybės vadovybę, kad ši imtųsi kuro konversijos“.Negi yra mananciu, kad savivaldoje dirba visi kvailiai ir nieko nedaro, kad silumos kaina mazetu, negi p. Simenas rado Prienu r. sav.bent viena tarybos nari kuris buvo pries zemesne silumos kaina???Gerb. seimo nariai ir dabar nokautavo tokias savivaldybes kaip Prienus nefinansuodami biokatiliniu statybos.Bukim supratingi ir nepasiduokim intrigom.Tegul visu pirma seimas priima savivaldai palankius istatymus, o ne silumininkams ir tada zinosim kas ko nepadaro.

 3. Etna

  Savivaldybes vadovams reikejo jau pries tris metus priimti tuos ryztingus sprendimus, apie kuriuos tik dabar atsibudo, o ne svaicioti kartu su melagiais konservatoriais apie „zvaigzdiu karus“. Visi zino ir mato, kad Prienu konservatoriai apgailetini, gabus tik pries rinkimus povo poza „katiline statyt“, o zmones turi moket didziausia kaina uz sildyma. Vieni melagiai, o kiti – stagnatoriai, tik savo kedemis rupinasi ir gimines bei artimuosius darbo vietom aprupina, daugiau nieko.

 4. Audrius

  Jonas Šimėnas: Dvi pagrindinės Prienų problemos: šilumos kaina ir mokestis už atliekas
  Trečiadienis, 23 Lapkritis 2011 07:05 (paimta iš http://www.lkdp.lt)

  Prienuose šiuo metu šilumos kaina yra didžiausia Lietuvoje ir siekia 34,54 centai už kilovatvalandę. Tokią kainą nulemia tai, kad Prienų savivaldybė šilumos gamybą ir tiekimą perdavusi valdyti UAB „E energija“, kuri šilumai gaminti naudoja ypač brangų kurą – gamtines dujas, o daugiabučių renovacija Prienuose nevyksta.

  Prieš porą metų pavyko įtikinti tuometinę Prienų rajono savivaldybės vadovybę, kad ši imtųsi kuro konversijos, pereinant nuo gamtinių dujų prie biokuro naudojimo. Po to įtikinau Vyriausybę, iš ES finansinės paramos papildomai skirti 75 mln. litų tokių objektų statyboms (šių pinigų užteks 10 – 12 tokių kaip Prienai savivaldybių). Šiuo metu Prienų savivaldybė pateikė paraišką paramai dėl biokuro katilo statybos ir, jeigu viskas bus padaryta pagal reikalavimus, kitą šildymo sezoną Prienuose šiluma gali atpigti iki 22 centų už kilovatvalandę. Tai sudaro prielaidas ne mažiau kaip 50 proc. sumažinti šilumos kainą gyventojams, o tie, kurie renovuos savo namus, gali sąskaitas už būstų šildymą sumažinti du kartus….

  Daugelis savivaldybių eina lengviausiu keliu – perduodamos valdyti socialiai jautrias paslaugas už nepamatuotai didelę paslaugų teikimo kainą. Gyventojai ir vietos politikai nežino būdų, kaip spręsti problemas iš esmės, todėl murkdosi kosmetinių pataisymų liūne, apgaudinėdami vieni kitus ir patys save.

  Jonas Šimėnas
  Seimo narys, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas