Turbūt kiekvienas sutiks, kad pastebimi randai tikrai nepuošia nė vieno žmogaus, tad po įvairių traumų, operacijų ar smarkių nudegimų tenka pagalvoti, kaip būtų galima randus pašalinti. Paprastai randai formuojasi iki ketverių metų – per šį laikotarpį jų išvaizda gali kiek pakisti, ir randai taps ne tokie pastebimi. Vis dėlto, net ir tada, kai yra naudojamos specialios priemonės randams šalinti, ne visuomet galima pasiekti norimą rezultatą. Taigi, šiuo atveju randų šalinimas lazeriu gali labiausiai pasiteisinti. Nors neretai baiminamasi, kad toks randų šalinimas gali būti labai skausmingas, tačiau tai nėra tiesa – dažniausiai tėra jaučiamas dilgčiojimas, o rezultatą galima pastebėti jau po poros procedūrų.
Žaizdos gyja skirtingai
Rando ryškumą lemia tai, kokia yra žaizdos forma, užterštumas ir sužeidimo būdas. Žaizdos nelygiais kraštais gyja prasčiau, o infekuotos žaizdos palieka ryškesnius randus. Žaizdų gijimas – labai individualus procesas: vieniems jos gyja greitai, ir nepalieka jokių žymių, o kitiems išvagoja odą ryškiais randais. Jei susižeidžia vaikai, tikėtina, kad jų randai bus didesni, nes gyjant žaizdai oda auga. Kartais žaizdos negražiai sugyja dėl traumos ar kitų priežasčių. Lazeriu gali būti šalinami įvairios kilmės ir įvairaus dydžio randai – kiekvienu atveju gali būti parenkamas tinkamiausias šalinimo metodas. Dažniausiai pakanka 2-6 procedūrų, po kurių randas nebebus taip ženkliai pastebimas, paprastai procedūra kartojama kas 1-1,5 mėn., o pasiektas rezultatas lieka visam gyvenimui.
Ar tai veiksmingiau, nei chirurginis randų šalinimas?
Nors chirurginis randų šalinimas taip pat gali būti veiksmingas, tačiau po šios procedūros vis tiek lieka randas, nors ir mažesnis. Kartais po chirurginės operacijos randai yra šalinami ir lazeriu – tai užtikrina dar geresnį rezultatą.
Kaip pasiruošti procedūrai?
Prieš atliekant procedūrą patartina kelias savaites nesideginti saulėje, prieš pat procedūrą netepkite odos kremu ar kitomis priemonėmis. Rekomenduojama dvi savaites prieš randų gydymą nevartoti aspirino (acetilsalicilo rūgšties).
Kaip atliekamas randų šalinimas?
Pirmiausia oda patepama specialiu skausmą mažinančiu anestetiniu tepalu, todėl procedūros metu jusite nežymų karščio pojūtį. Lazerio spinduliai veikia odoje esantį kolageną ir skatina jo gamybą. Pažeistose vietose didinamas odos elastingumas ir koreguojama rando spalva. Šalinant randus yra parenkami tinkamiausi lazeriai, kurie odą veikia skirtingai. Pavyzdžiui, raudoniems randams šalinti naudojamas pulsinis dažų lazeris, kuris veikia rande esančius kapiliarus, ir pašalina raudonį. Jei yra reikalinga balto, jau susiformavusio randelio korecija, atliekamas frakcinis odos atnaujinimas ir naudojamas frakcinis lazeris, kuris padeda lyginti odą ir formuoja naujas sveikas ląsteles. Tinkamiausią lazerį visada gali parinkti specialistai, procedūra paprastai trunka nuo 10 iki 30 minučių.
Randų priežiūra tarp procedūrų ir po jų
Po rando šalinimo procedūros oda kelias dienas gali būti paraudusi ar patinusi. Po procedūros Jums bus paskirtos specialios priemonės, kuriomis reikės tepti odą namuose. Maždaug savaitę venkite aktyvaus sporto, netrinkite ir nelieskite odos rando vietoje. Patartina 1-2 dienas nenaudoti makiažo priemonių, o kadangi bus atliekamas gydymo kursas, tarp procedūrų nesideginkite saulėje ar soliariume.
Randų šalinimas lazeriu šiandien yra pažangiausias metodas, galintis pašalinti randus. Efektyvi ir neskausminga procedūra yra atliekama gana greitai, ir jau po kelių procedūrų galėsite džiaugtis puikiu rezultatu. Vis dėlto, prieš procedūrą rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, kurie įvertins, ar gali būti atliekamas randų šalinimas lazeriu, ir kokio rezultato galima tikėtis.
Labai idomu – ar tokia pati technika yra naudojama ir veido raudoniui salinti? Dazu lazeris? Tai reikia suprasti, kad kapiliarai yra nesalinami, o tik nudazomi? Niekad anksciau apie tai nebuvau girdejusi, ar sitie dazai nera kenksmingi? Nes pvz.: baltos tatuiruotes, girdejau, vienos is paciu blogiausiu!
Report
ar skaitau straipsni 10 metu senumo?
Report