Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdyje – opozicijos vieningumas ir valdančiųjų ryžtingumas

 

Vacys Staknys

Prienų rajono savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame turėjo būti svarstomas 21 sprendimo projektas, praktiškai virto nušalinimo procedūromis ir keturiais klausimais, nes būtent šiems klausimams tarybos nariai skyrė daugiausiai dėmesio.

Tarybos opozicija, svarstant klausimą, kas laikinai pavaduos merą ar laikinai eis jo pareigas, jei jis bus nušalintas nuo pareigų, vis norėjo išgauti kokį nors konkretų atsakymą.

Projekto pranešėja Birutė Žvirblienė pateikė informaciją, jog pasiūlyti ir patvirtinti Tarybos nariai Deividas Dargužis ir Aleksas Banišauskas pavaduos arba laikinai eis mero pareigas, kai jis atsistatydins arba bus nušalintas nuo pareigų, o kitais atvejais mero funkcijas vykdo vicemerai ir patvirtinti Tarybos nariai. Paaiškėjo, jog merui netekus pareigų, jų netenka ir visa jo politinio pasitikėjimo komanda.

Butas reikalingas, bet kodėl Pakuonyje?

Svarstant klausimą dėl trijų kambarių buto Pakuonyje pirkimo neskelbiamų derybų būdu, atmosfera Taryboje įkaito. Opozicija kažkodėl nutarė, jog butas Pakuonyje perkamas gelbėti Pakuonio pagrindinę mokyklą ir šeima su vaikais bus iš Prienų.
Socialinio ir paramos skyriaus vedėja Sandra Mekionienė bandė paaiškinti, jog perkamas butas bus pasiūlytas daugiavaikėms šeimoms, kurios turi pirmenybę skirstant butus, ir nežino, ar tai šeima, kurios vaikai lankys arba lanko Pakuonio pagrindinę mokyklą.

Opozicija įsitikinusi, jog dėl buto pirkimo suderėta iš anksto. Vedėja paaiškino, jog mažai kas siūlo parduoti butus savivaldybės administracijai, nes visi nori gauti didesnę sumą nei gali sau leisti savivaldybė, todėl kliautis įvairiuose portaluose skelbiama informacija beprasmiška, o ir tiesioginis būsto pirkimas iš savininko būna pigesnis.

Portalo žiniomis, tarp daugiavaikių šeimų, kurios turi pirmenybę į planuojamą pirkti trijų kambarių butą Pakuonyje, yra šeimos iš Išlaužo, Stakliškių, Jiezno ir Prienų. Pasak S. Mekionienės, pasiūlymų pirkti butus iš šių vietovių tikrai nėra, o ir vaikų, kurie lanko Pakuonio pagrindinę mokyklą iš kitų vietovių pretenduojančiose į butą Pakuonyje šeimose, nėra. Pakuonio pagrindinės mokyklos direktorė Audronė Vaicekauskienė patikino, jog nieko nežino apie galimą šeimą, kuri gali persikraustyti gyventi į Pakuonį. Taip pat ji negali garantuoti, jog persikėlus vaikai pradės lankyti jos vadovaujamą mokyklą.

„Ir šiandien pakuoniškiai savo vaikus vežioja į kitas mokyklas, todėl faktas, jog gyveni Pakuonio seniūnijoje, nereiškia, kad vaikai lankys mūsų mokyklą, nors mes ir suinteresuoti“, – tikino A. Vaicekauskienė. Opozicija susilaikė, o valdančiųjų koalicija priėmė sprendimą įsigyti siūlomą butą.

Prieš daugiau nei 12 metų išasfaltuotos automobilių stovėjimo aikštelės įteisinimas virto tikru detektyvu

Po to, kai Vyriausybė priėmė sprendimą perduoti Prienų rajono savivaldybei buvusį DOSAAF turtą, kuriuo tris dešimtmečius naudojasi Pociūnuose veiklą vykdantys klubai, sklandymo bendruomenė skilo, savivaldybė pradėjo turtą inventorizuoti ir pasipylė skundai į visas įmanomas instancijas.

Šiame posėdyje savivaldybės administracija pateikė Tarybai sprendimo projektą dėl inžinerinių tinklų perėmimo savivaldybės nuosavybėn. Tarp objektų buvo ir dar 2011 metais už Kelių direkcijas lėšas išasfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė.

Po dvejų metų šį aikštelė, kaip teigė savivaldybės administracijos atstovai, nelegaliai virto teniso kortais.

Dėl šios aikštelės buvo gautas pranešimas iš prokuratūros dėl netinkamo jos įteisinimo. Ir būtent dėl jos Taryboje įsiplieskė tikra audra.

Tarybos narys Jovydas Juocevičius pranešė, jog prokuratūra nustatė pažeidimą ir pasiūlė projekto svarstymą atidėti, Tarybos narys Algis Marcinkevičius paprašė išskaidyti projektą, kad galima būtų balsuoti dėl kiekvieno objekto atskirai.

Tarybos narė Loreta Jakinevičienė pabrėžė, jog dabar toje vietoje faktiškai yra teniso kortai.

Panašios versijos laikėsi ir kiti opozicijai priklausantys Tarybos nariai.

Meras Alvydas Vaicekauskas paprašė Jovydą Juocevičių nustoti atstovauti privatiems interesams ir aiškiai davė suprasti, jog šiuo sprendimu sutvarkomi teisiniai dalykai ir po jo priėmimo bus atkurta pirminė aikštelės paskirtis.

Taryboje pasisakė ir gyventojas Arvydas Vaicekauskas, kuris bandė Tarybos nariams paaiškinti, jog vadinamosios automobilio stovėjimo aikštelės toje vietoje niekada nebuvo. Tarybos narys Arūnas Vaidogas teigė, jog kai kas nenori matyti faktų.

Tarybos narys Algis Marcinkevičius patvirtino, jog, kai dirbo savivaldybės administracijoje, rašė raštus Kauno AASK su reikalavimu pašalinti teniso dangą iš automobilių stovėjimo aikštelės, bet dar kartą pakartojo, jog šioje situacijoje reikia daugiau aiškumo.

Sprendimo projekto pranešėjas Tomas Žvirblys išdėstė Tarybos nariams, jog 2011 metais aikštelės asfaltavimui buvo gautos Kelių direkcijos lėšos, darbai atlikti, bet, jei kas nors kažkada nelegaliai paklojo teniso dangą, aikštelė netapo teniso kortais.

Po diskusijų abi pusės liko prie savo argumentų. Opozicija boikotavo sprendimo priėmimą ir sprendimas buvo priimtas valdančiųjų balsais (16 už).

Atliekų tvarkymo ir prevencijos planas sulaukė diskusijos

Svarstant Prienų rajono savivaldybės atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021–2027 metų plano patvirtinimą Tarybos nariai turėjo daug klausimų ARATC vadovui Algirdui Reipui.

Buvo pasakyta, jog bendrųjų atliekų kiekis didėja, nors iš bendros statistikos ir buvo išimtos statybinės medžiagos. Pasak A. Reipo, Prienų rajono savivaldybės gyventojai gyvena gerai, nes didėja atliekų srautuose sauskelnių, drabužių bei kitos tekstilės.

Buvo akcentuota, jog Prienų rajono savivaldybėje kaina, kurią reikia už atliekų tvarkymą sumokėti namų ūkiui, didžiausia regione. A. Reipas patikslino, jog atliekų tvarkymo kaštai visoms savivaldybėms vienodi. Tik pačios savivaldybės tvarkosi skirtingai. Vienos dotuoja nuo pusės iki vieno milijono eurų, kitos pasikliauja rinkliava. A. Reipo teigimu, Prienų rajono savivaldybė tvarkosi tinkamai. ARATC vadovas atsakė į klausimus ir apie bendrovės pajamas už paslaugas, ateities planus ir paminėjo, jog Lietuvoje kainos už atliekų tvarkymą labai mažos lyginant su kitomis šalimis. Alytaus regionas pirmauja šalyje pagal investicijas į atliekų sistemą.

Taip pat skaitykite