Šventė, kai sužinai, kad geras kaimynas geriau nei giminaitis!

Vilija Čiapaitė

Šiuo skubėjimo ir laiko stokos laikotarpiu dažnai kaimynai susitinka tik pasisveikinti. Bėgimas ir rūpesčių lavinoms užgulus pečius net nesusimąstoma, jog būtina sustoti trumpo atokvėpio ir pabendrauti tiek su artimais, tiek su tolėliau gyvenančiais kaimynais. Manau, kad būtent dėl to, nuvilnijo ir įsiteisino „Kaimynų diena“ šalyje, neišskiriant Birštono.
Be abejo, be  Birštono kurorto bendruomenės pirmininkės  Alinos Jaskūnienės ir kitų pagalbininkų renginys taip neįsiprasmintų, tačiau susitikimas J. Basanavičiaus aikštėje jau tapo tradiciniu.
Birštone penktadienį, penktą kartą, J. Basanavičiaus aikštė, apgaubta žydinčių augalų kvapų ir saulės spindulių, sutiko kaimynus. Šventės akcentas – žydra ir balta spalvos. Jos yra pasirinktos neatsitiktinai, nes šiais metais Birštonas mini net keletą mineralinio vandens istorinių sukakčių.
Kaip sakė Birštono kurorto bendruomenės pirmininkė Alina: „Žydra spalva simbolizuoja dangų, vandenį. Balta – vandens lašelį, saugumą, grynumą, taiką. Jos skleidžia ir ramybę, dėkingumą, išmintį, draugiškumą, meilę. Šios spalvos  puikiai reprezentuoja mūsų šventę, kurią kursime ir patirsime kartu“.
Stalai, papuošti baltomis staltiesėmis, o ant jų puikavosi mėgstami patiekalai, pyragai, užkandžiai. Kiekvienas, priėjęs prie draugiškai sėdinčių kaimynų, buvai pakviestas pasivaišinti, atsigerti tyro vandens. Beje, visi susirinkusieji vilkėjo baltus ir mėlynus rūbus, kurie buvo pagrindinis šventės akcentas.
Ir dar. Buvo smagu stebėti ir klausytis, kaip visi bendravo, dainavo, šoko čia pat esančioje erdvėje, šeimininkės vaišinosi kitų keptais pyragais, o kitos net dalinosi receptais. Visur, kur tik pasisukdavai, matei šypsenas, gerą nuotaiką. Be abejo, svarbus akcentas, tai naujos pažintys, kurios tik stiprina kaimynystę, bendruomeniškumą ir draugystę!

Ir ne veltui nuskambėjus birštoniečių himnui:
Ei, kaimynai!
Birštono žmonės!
Tegul čia pildos Jūsų svajonės,
Tegul čia būna gera gyventi,
Tegul ateina kas dieną šventė.
subūrė dar linksmiau švęsti ir bendrauti, atrasti bendrus pomėgius.

Muilo burbulai, magiški triukai ir kt., buvo skirta vaikams. Juk jie – būsimoji Birštono kurorto karta, taip pat atradę savo erdvę šventė. Kiek linksmybių, krykštavimo, kuomet į dangų kilo muilo burbulų kaskados!
Šventinio šurmulio įnešė ir lietuvių choreografas, baleto šokėjas Jurijus Smoriginas su kompanija. Jis vaišino visus ir kvietė linksmintis kartu.
O į fotosesiją masino šventės partneriai MB „Čiulba ulba“.
Šventinis šurmulys tik tik įsibėgėjo, tad penktoji Kaimynų dienos šventė buvo pilna juoko, linksmybių ir suvokimo, kad geras kaimynas geriau nei giminaičiai.

Taip pat skaitykite