Portalo lankytojų verdiktas – „Žiburio” kalnelis turi išlikti

DSC04951_800-400x266Kai Prienuose pasigirdo kalbos, kad „Žiburio” kalnelis gali būti užstatytas (kalnelio dalis, priklausanti privačiam asmeniui), naujienų portalas kvitrina.com nutarė paklausti portalo lankytojų „Ar reikia Prienams „Žiburio” kalnelio?”

Apklausos rezultatai parodė (balsavo 261 portalo skaitytojas), jog didžiausia išsakiusiųjų savo nuomonę žmonių dalis – už „Žiburio” kalnelio išsaugojimą (103 – už tokį, koks yra dabar) ir tik 42 portalo skaitytojai mano, kad Prienams „Žiburio” kalnelio nereikia.

„Žiburio” kalnelis – dabartinės „Žiburio” gimnazijos pradžių pradžia, nes būtent šioje vietoje 1920 metais buvo pastatytas dviejų aukštų medinis pastatas, kuriame įsikūrė tuometinė gimnazija. 1956 metais pastatas sudegė, o 1959 m. buvo pastatyta nauja tipinė mūrinė mokykla. 1995 metais įstaigai grąžintas gimnazijos statusas.

„Žiburio” kalnelis tapo simboliu, ir rugsėjo 1-ąją čia susirenka visų Prienų miesto mokyklų mokiniai, mokytojai ir ne tik. Žinių kelias prasideda istorinėje vietoje, kurios nevalia pamiršti.

Jonas Kavalaiuskas

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. prieniete

    Nors apklausoje nedalyvavau, bet pritariu visiems, kurie pasisakė už „Žiburio“ kalnelio išsaugojimą.