Pažintinis žygis po Balbieriškio seniūniją

202887947_347073393545909_411153127711711450_n

Brigita Šabasevičiūtė

Dažnai girdime, kad vaikščiojimas turi daug naudų: deginamos kalorijos, stiprinamas kvėpavimas, mažinamas gliukozės kiekis kraujyje… Šios veiklos naudą žmogaus organizmui bei emocinei būsenai itin vertina Prienų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras. Saulėtą liepos 3-iąją jis surengė nemokamą 8 km pažintinį žygį po Balbieriškio apylinkes. Jo metu su Balbieriškio seniūnijos lankytinomis vietomis ir miestelio istorija supažindino Balbieriškio miestelio Tolerancijos centro įkūrėjas ir vadovas Vitas Rymantas Sidaravičius.

Sveiko gyvenimo mėgėjai žygį pradėjo pažintimi su aukščiausiu Lietuvos medžiu, kuris yra per 160 metų amžiaus. Šis net 46 m aukščio maumedis auga Degsnės botaniniame draustinyje. Tai unikalus Lietuvoje dirbtinai įveistas Degsnės maumedynas, kuris buvo pradėtas saugoti nuo 1960 m. Apsilankę jame ir apžiūrėję aukščiausiąjį Lietuvoje medį žygeiviai keliavo į Balbieriškio atodangą.

Žvelgiant nuo aukšto skardžio kairiajame Nemuno krante, kuriame įsikūrusi Balbieriškio atodangos apžvalginė aikštelė, atsiveria itin gražus peizažas į upę ir jos slėnį su pievomis ir šilais. Įdomu tai, kad dėl geologiškai unikalių, ypač vertingų stačių šlaitų ir įspūdingo reginio dar 1974 m. ši atodanga paskelbta geologiniu gamtos paminklu. Žygio dalyviai žvelgdami į Nemuną susipažino su Balbieriškio miestelio istorija, kurią papasakojo Vitas Rymantas Sidaravičius. Jie sužinojo, kaip sielių plukdymas Nemunu ir kalkių gaminimas prisidėjo prie Balbieriškio miestelio išlikimo. Taip pat žygeiviai pamatė ir netoliese esantį Šv. Marijos paminklą, kurį 1871 m. pastatė lenkų dvarininkai, bei sužinojo šio paminklo atsiradimo istoriją, kurią pasakoja vietiniai gyventojai.

Vėliau žygis tęsėsi pačiame Balbieriškio meistelyje. Čia žygeiviai aplankė Švč. Mergelės Marijos Rožančinės bažnyčią, dvaro parką bei kultūros ir laisvalaikio centrą. Čia jų laukė staigmena ir gardūs pietūs. Su dainomis juos pasitiko kultūros ir laisvalaikio centro folkloro ansamblis „Dūmė“, o vėliau muzikinius kūrinius žygeiviams dovanojo Artūras ir Neringa. Pasistiprinę ir pailsėję žygio dalyviai traukė į paskutinį numatytą lankytiną objektą – Norkūnų piliakalnį, prie kurio laukė prizai.

Prienų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorei Ilonai Lenčiauskienei idėja surengti žygį Balbieriškyje gimė, kuomet gavo knygą apie Balbieriškio kraštą ir jo žmones „Abipus Peršėkės“. Perskaičiusi ją, suprato koks įdomus ir dar nepažintas yra Balbieriškio kraštas. Šis pažintinis žygis nebe pirmas. Tai jau ketvirtasis biuro vykdytas žygis. Prieš tai jie vyko Žvėrinčiaus miško take su žolininku Marium Lesinsku, Stakliškių seniūnijoje bei su šiaurietiškomis lazdomis nuo Prienų iki Birštono, Žvėrinčiaus mišku.

Ilona Lenčiauskienė itin džiaugiasi dideliu susidomėjimu jų rengiamais žygiais ir tikisi, kad jų populiarumas ir toliau išliks toks pat, nes Visuomenės sveikatos biuras planuoja surengti dar ne vieną žygį. Jų tikslas – aplankyti ir supažindinti žmones su kuo daugiau Prienų rajono seniūnijų ir tuo pačiu paskatinti judėti ir rūpintis savo sveikata.

Taip pat skaitykite