„Vytautas“ įveikė „Lietuvos rytą“ ir artimiausią varžovą lenkia dviem pergalėmis

Karolis Urba

Balandžio 13 d. Prienų – Birštono „Vytauto“ krepšininkai „Tete -a Tete Casino LKL“ čempionato rungtynėse patiesė į Prienus  atvykusį šalies krepšinio grandą „Lietuvos rytą“. Pergalės pamatus aikštelės šeimininkai padėjo trečiajame kėlinyje, kuri laimėjo 13 taškų skirtumu. Ketvirtajame kėlinyje „Lietuvos rytui“ pavyko sumažinti skirtumą iki trijų taškų, bet pergalės šokis priklausė „Vytauto“ komandai (80:77).

Po sėkmingos pradžios, šalto dušo porcija

Rungtynes „Vytauto“ krepšininkai pradėjo spurtu 5:0, bet sulaukė stiprų atsaką ir kėliniui įpusėjus jau turėjo dviejų taškų deficitą (9:11). Tiesa, Vaidas Čepukaitis pataiko dvitaškį ir rezultatas tapo lygus (11:11).  Antrąjį „Lietuvos ryto“ spurtą  sustabdyti nepavyko ir po pirmojo kėlinio Prienų – Birštono komanda turėjo 7 taškų deficitą (15;22).

Aiktelės šeimininkai atsigriebė antroje kėlinio pusėje

Antrojo kėlinio pradžioje „Lietuvos ryto“ persvarą padidėjo iki 6 taškų (22:28).  Virginijaus Šeškaus kariauna kėliniui įpusėjus sumažino skirtumą iki 4 taškų (24:28), dar po kelių atakų komandas skyrė tik 2 taškai (26:28). Ir nors vilniečiai nebuvo linkę perleisti iniciatyvos (26:30, 28:32), kėlinio pabaigoje „Vytauto“ krepšininkai sužaidė geriau ir išlygino rezultatą (35:35).

Po didžiosios pertraukos galingas šuolis

Trečiojo kėlinio pradžioje komandos varžėsi kieno neravi stipresni ir kova vyko taškas į tašką (39:39, 42:42). ir tada Prienų – Birštono komanda per 3,5 min. tiesiog pervažiavo varžovų gynybą ir laimėjo atkarpą 14:0 (58:42). Deja, 16 taškų persvarą labai greitai ištirpo ir likus iki kėlinio pabaigos apie 2,5 min. komandas skyrė tik 8 taškai (58:50). Mini traumą  gavo Vaidas Čepukaitis, bet ir šioje situacijoje „Vytauto“ komanda nesutriko. Penki iš eilės Gyčio Sirutavičiaus taškai, Tauro Jogėlos tritaškis ir aikštelės šeimininkų persvarą šoktelėjo iki 14 taškų (66:52). Po trijų kėlinių „Vytautas“ pirmavo 13 taškų skirtumu (67:54).

„Lietuvos rytas“ atsitiesė, bet pavyti nesugebėjo

Ketvirtajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ keletą kartų pavojingai buvo priartėjęs prie aikštelės šeimininkų. Pirmas skambutis suskambėjo prabėgus tik trims lemiamo kėlinio minutėms. Vilniečiai sumažino skirtumą iki 7 taškų (69:62).
Likus iki runggtynių pabaigos 3 min. komandas skyrė 7 taškai (73:66), dviem – 5 (75:70). Serhij Zahreba ir ir Dainius Šalenga padidino „Vytauto“ persvarą iki 8 taškų (78:70). Bet per paskutinę kėlinio minutę pavojaus skambutis nuskambėjo dar garsiau, bet nelaimės „Vytautas“  išvengė ir iškovojo pergalę rezultatu 80:77 (15:22, 20:13, 32;19,13:23).