Prienų „TonyBet“ krepšininkai – LKL pusfinalyje

Unknown-3Gegužės 8 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai Utenoje laimėjo ir antrąsias LKL ketvirtfinalio rungtynes ir tiesiausiu keliu pateko į pusfinalį.

Tiesa, 2,5 kėlinio tvirtai pirmaudami Prienų krepšininkai buvo laikinai praradę iniciatyvą, bet sugebėjo pakreipti įvykius aikštelėje sau naudinga linkme ir dar kartą įrodė, kad  ir tokioje situacijoje siekia maksimalių tikslų – pergalės (79:84).
Virginijaus Šeškaus auklėtiniai septyniese neleido varžovams džiaugtis pergale, o komandą į priekį vedė Mindaugas Lukauskis, kuris pelnė 24 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Lyderiui sėkmingai talkino visi komandos žaidėjai.

Prienų komanda nuo pirmųjų minučių pradėjo diktuoti savo žaidimo stilių. Mindaugas Lukauskis pataikė tritaškį ir atidarė tolimų metimų komandos sąskaitą, kuri per kėlinį pasipildė dar keturis kartus. Kėliniui įpusėjus po Laimono Kisieliaus tritaškio „TonyBet“ komandos pranašumas siekė 7 taškus (6:13). O kai Martynas Linkevičius „įsūdė“ dar vieną tritaškį ir skirtumas tarp komandų padidėjo iki 10 taškų (6:16), „Juventus “ strategas suskubo paimti minutės pertraukėlę. Bet ir tokia gudrybė neišmušė prieniškių iš vėžių. Po Vaido Čepukaičio dvitaškio su varžovo pražanga Prienų komandos persvara padidėjo iki 14 taškų (10:24). Dar po vieno V. Čepukaičio taiklaus metimo Prienų komanda įgijo didžiausią persvarą (12:29). Tiesa, po pirmojo kėlinio komandos skyrė 15 taškų (14:29).

Kėlinys prasidėjo aikštelės šeimininkų spurtu ir po pusantros žaidimo minutės komandas jau skyrė tik 7 taškai (22:29). M. Lukauskis įmetė dvitaškį, M. Linkevičius pridėjo tritaškį ir „TonyBet“ krepšininkai vėl įgijo dviženklį pranašumą (22:34). Artūras Valeika realizavo du baudos metimus ir grąžino komandai 15 taškų persvarą (24:39). Tiesa, aikštelės šeimininkai neleido svečiams įsibėgėti ir sumažino skirtumą iki 10 taškų (29:39). Vis tik prieniškiai neleido varžovams sumažinti persvaros iki vienaženklio skaičiaus. M. Linkevičius perėmė kamuolį ir buvo sustabdytas tik pražangomis. Jo baudos metimai buvo taiklūs ir komandas skyrė 14 taškų (31:45). Aikštelės šeimininkai pataikė dvitaškį (33:45), V. Čepukaitis prametė abu baudos metimus ir po antrojo kėlinio „TonyBet“ pranašumas sumažėjo iki 12 taškų.

Kėlinio pradžioje „TonyBet“ krepšininkai sėkmingai kontroliavo žaidimo eigą ir turėjo netgi 16 taškų persvarą (35:51). Kėliniui įpusėjus komandas vis dar skyrė 15 taškų (39:54), bet antroje kėlinio pusėje prieniškių puolimas pradėjo strigti ir aikštelės šeimininkai pasinaudojo šia aplinkybe. Tiesa, likus iki kėlinio pabaigos 3 min. M. Lukauskis pataikė tolimą metimą ir „TonyBet“ persvara siekė 13 taškų (46:59).
Vis tik kėlinio pabaigoje iniciatyva jau priklausė aikštelės šeimininkams, kurie netgi buvo sumažinę skirtumą iki 6 taškų (53:59), bet po M. Linkevičiaus ir A. Valeikos sėkmingų atakų prieš lemiamą kėlinį „TonyBet“ komanda turėjo 9 taškų pranašumą (55:64).

Lemiamo kėlinio pradžioje „TonyBet“ komandos laukė aikštelės šeimininkų skaudus kirtis ir praėjus 3 min. „Juventus“ krepšininkai jau pirmavo dviejų taškų skirtumu (66:64). Bet ir toks įvykių posūkis neišmušė Prienų komandos žaidėjų iš vėžių. Laimonas Kisielius pataikė tritaškį ir grąžino persvarą savo komandai (66:67). Paskui sekė du M. Lukauskio tolimi „dūriai“ ir Prienų komandos pranašumas padidėjo iki 3 taškų (70:73). Į „Juventus“ krepšininkų pataikytą dvitaškį Žygimantas Janavičius „smeigė“ dar vieną tritaškį ir Prienų komanda įgijo 4 taškų skirtumą (72:76). Likus iki rungtynių pabaigos 1 min. komandas skyrė vėl vienas taškas (77:78). L. Kisielius pataikė tritaškį (77:81). „Juventus“ komanda paėmė minutės pertrauką, bet Prienų komanda jau tvirtai laikė žaidimo gijas savo rankose, o Ž. Janavičius, likus iki mačo pabaigos 20 sek., baudos metimu padidino persvarą iki 5 taškų (77:82). Per likusį laiką komandas apsikeitė taikliais metimais, o pergalingą tašką rungtynėse padėjo L.Kisielius (79:84).

Prienų „TonyBet“ komandos vyr. treneris Virginijus Šeškus po rungtynių naujienų portalui kvitrina.com sakė, jog buvo sužaistas fantastiškas mačas, kuris įrodė, jog komanda lemiamais rungtynių momentais moka susikaupti ir laimėti:

„Kalbėdamas apie šios dienos rungtynes, noriu pasakyti, jog net ir  žaisdama pilnos sudėties komandos įkrenta į „duobes“, o mes žaidėme iš tiesų šešiese, todėl išvengti blogos atkarpos buvo neįmanoma. Jei Prienuose gerai sužaidė Domantas, tai šiandien jam žaidimas nenusisekė. Jau dabar galiu teigti, jog šis sezonas yra fantastiškas, nes jau esame ketvirtuke, rankos visiškai atsirišo ir dabar žaisime atsipalaidavę. Gerai būtų, kad sugrįžtų į rikiuotę nors vienas iš traumuotų žaidėjų, nes laukia dar nelengvos kovos.
Šiemet buvo daug tokių rungtynių, kuriose mes laimėjome, nors buvome ant prarajos krašto. Didžiuojuosi savo komanda“.