Košmaras Birštono gatvėje

Vacys Staknys

Kai opozicijai ir pozicijai priklausantys Tarybos nariai vieni kitus kaltina būtais ir nebūtais dalykais, tokią informaciją priimi gan santūriai. Bet kai nuvykęs į vietą viską pamatai savo akimis, pradedi situaciją vertinti visiškai kitaip.

Prienuose yra gatvė gražiu pavadinimu – Birštono. Joje prisiglaudė ir gerai miestelėnams žinomi barakai, kuriuose įrengti socialiniai būstai socialiai remtinoms šeimoms. Iš tiesų, patalpas, kuriose gyvena šeimos su mažamečiais vaikais, sunku pavadinti butais, nes jose nėra nei vandens, nei kitų būtinų patogumų, nekalbant apie pačių pastatų būklę.

Tiesa, Birštono g. 28 namo gyventojai iki balandžio mėnesio naudojosi vandeniu iš šalia esančio šulinio, bet po eilinės patikros higienos specialistai uždraudė juo naudotis. Name gyvena 5 šeimos, kuriose auga net 12 vaikų.

Namo gyventojai pasakojo, kad atsakingi savivaldybės administracijos darbuotojai tiesiog tyčiojosi iš jų. Buvo teigta, jog minėto namo 9 buto šeimai prieš porą metų buvo pažadėta padengti nuostolius už pagerintą savivaldybei priklausantį būstą (įstatyti langai), bet vėliau pažadai buvo tiesiog pamiršti. Tiesa, kai kurie darbai atliekami, bet pačios problemos išlieka (pvz., griūvanti krosnelė buvo nugriauta, o nauja nepastatyta).

Gyventojai skundėsi, kad Savivaldybė, skirdama jiems socialinius būstus, daro gerą darbą, bet visiškai nesirūpina jų priežiūra. Anot gyventojų, situacija su kiekviena diena vis prastėja, o sprendimai, kaip pagerinti gyvenimo kokybę, nepriimami.

Kas pasirūpins geriamu vandeniu?

Birštono g. 28 namo gyventojų problemos žinomos ir Savivaldybės valdžiai, ir politikams. Ypač aktyviai šią problemą kelia Tarybos opozicija. Darbietė Rima Zablackienė teigia, jog valdžiai šie žmonės visiškai nerūpi, kitu atveju jau seniai būtų priimtas sprendimas nuo vandentiekio šulinio, esančio vos už kelių metrų nuo namo, įvesti centralizuotą vandens tiekimą.

O ką apie tai mano valdžios atstovai?

 

 

 

Taip pat skaitykite

7 komentarai

  1. ANTANAS IS PRIENU

    Kambleviciui dabar rupi mokykla-ten gula ir kelia.Is DB atsiusti zmogeliai sienas mozoja-reikia tvarka padaryti,kad pinigeliu ir jam po mokyklu reorganizacijos nubyretu,jis moka pinigus skaiciuoti,o vanduo ir liks vandeniu–is jo Kambleviciui jokios naudos-pinigeliu nepasemsi.

  2. to geda

    bet tose kedese sedi zmones, kurie turetu pasirupinti sulinyio vandeniu….bet jiems tai neidomu.butent jiems tik ir rupi kedes, kaip savus susodinti…

  3. geda

    Siaip kalba vyksta apie sulinyio vandeni, jei gerai supratau pasnekovams svarbiaus ne sulnys, o kedes.Nesinervuokite