Išmintingas pinigų paskirstymas: optimaliausias verslo paskolos panaudojimas

finansai

Jei jūs ką tik išgirdote taip ilgai lauktą teigiamą kreditorių atsakymą dėl jūsų pateiktos verslo paskolos, turbūt jaučiatės labai nudžiuginti ir manote, kad pagaliau pasiekėte savo išsvajotą tikslą. Žinoma, džiaugtis tikrai yra dėl ko – verslo paskolos nėra suteikiamos kiekvienam verslui ir visas verslo paskolų suteikimo procesas paprastai būna gerokai sudėtingesnis nei vartojamųjų paskolų atveju.

Nepaisant to, ar jūs teigiamą atsakymą gavote kreipdamiesi į tradicinį komercinį banką, ar naudojotės kitomis šiuolaikinėje finansinių paslaugų rinkoje egzistuojančiomis alternatyvomis, jums paskolinti pinigai neabejotinai gali padėti pasiekti jūsų užsibrėžtus verslo tikslus ir padėti jūsų verslui sklandžiau bei greičiau augti. Greičiausiai šiuo metu jūsų galvoje yra daugybė įvairių minčių ir jūs jau dabar nekantraujate pradėti naudoti savo gautą verslo paskolą, išbandydami daugybę įvairių jūsų verslui dabar prieinamų galimybių, tačiau prieš pinigams pasiekiant jūsų įmonės banko sąskaitą jūs turėtumėte pagalvoti apie būsimų veiksmų planą ir labai aiškiai nuspręsti, kaip panaudosite savo gautą verslo paskolą.

Būtina suprasti, kad nors tai bus kreipimosi dėl paskolos ir jos gavimo proceso pabaiga, vis dėlto, tai taip pat bus ir nauja pradžia – viso to, kas su jūsų vystomu verslu vyks toliau ir kaip jam iš tikrųjų seksis augti bei plėstis. Tai reiškia, kad būtina užtikrinti, jog naujasis jūsų verslo gautas kapitalas būtų tinkamai ir optimaliai paskirstytas bei optimizuotas.

Taigi, jei tai yra jūsų pirmoji gauta verslo paskola ir jums dar niekuomet nebuvo tekę savo verslo plėtrą vykdyti naudojant skolintas ar kitų investuotojų investuotas lėšas, jums neabejotinai praverstų keli patarimai.

Ką turėtumėte daryti su gautomis lėšomis?

Gautus paskolos pinigus laikykite atskiroje banko sąskaitoje. Jei pasiskolintas lėšas jūs bandysite naudoti siekdami padengti įvairių vykdomų procesų išlaidas ar pirkinius, kurių reikia verslo plėtrai, tokiu atveju jums būtų labai išmintinga, jei kreditai būtų atskirti nuo savo pagrindinių įmonės lėšų, perkeliant juos į atskirą banko sąskaitą.

Tokiu būdu jūs tarsi įsivaizduosite, kad iš tikrųjų papildomų lėšų neturite ir pasitelksite jas tik tuomet, kai jums iš tikrųjų jos bus būtinos. Toks principas turėtų apsaugoti jus nuo pernelyg didelio išlaidavimo ir netinkamo lėšų paskirstymo. Jei jums kaskart teks pervesti pinigus iš vienos banko sąskaitos į kitą, jūs visuomet prieš tai padarydami labai atidžiai pagalvosite ir priimsite racionalų bei teisingą sprendimą.

Nustatykite automatines kredito grąžinimo įmokas. Pavėluotos ar praleistos paskolos grąžinimo įmokos gali labai neigiamai paveikti jūsų kredito reitingą ir kreditai ateityje būtų suteikiamo su aukštesnėmis palūkanomis. Vienas iš būdų užtikrinti, kad paskolos grąžinimo įmokos bus padengtos laiku, yra automatinių įmokų padengimo nustatymas. Paprastai tai galima labai lengvai ir greitai padaryti pasinaudojus internetine bankininkyste ir sudarius automatinių mokėjimų sutartį.

Kol būsite tikri, kad jūsų banko sąskaitoje yra pakankamai pinigų paskolos grąžinimo įmokoms padengti, tai taip pat padėjus jums sutaupyti ir papildomo laiko bei išvengti įvairių galimų nesusipratimų. Kiekvienam verslo savininkui kasdien tenka išspręsti daugybę svarbių užduočių, todėl jei bent viena užduotimi bus mažiau, tai palengvins visą verslo vystymo eigą.

Ir toliau mažinkite patiriamas išlaidas bei planuokite savo įmonės biudžetą. Neturėtumėte leisti, kad reikšmingai padidėjęs jūsų įmonės banko sąskaitos balansas neigiamai paveiktų jūsų mintis ir nukreiptų jus netinkama linkme. Visuomet turėtumėte stengtis žvelgti į tolimesnę perspektyvą, todėl būtų labai naudinga ir toliau stengtis sutaupyti kuo daugiau lėšų ir nepamiršti apie įmonės biudžeto planavimą. Nepaisant to, kad jau turėsite papildomų lėšų, kuriomis galėsite padengti atsirandančias verslo išlaidas, taip pat turite būti tikri, kad būsite pasiruošę ir nenumatytiems finansiniams sunkumams.

Tai reiškia, kad neturėtumėte įsivaizduoti, jog tuomet, kai gausite savo ilgai lauktą paskolą, jūs būsite viskam pasiruošę. Niekuomet negalite žinoti su kokiais neplanuotais sunkumais jūsų verslui teks susidurti rytoj – nepaisant to, kad šią akimirką jums gali atrodyti, jog viskas klostosi nepriekaištingai. Todėl visuomet turėtumėte galvoti ir apie ateitį bei ateityje finansų papildomų išlaidų galinčias pareikalauti galimybes ar sunkumus. Taigi, stenkitės mažinti patiriamas išlaidas ir neleiskite sau elgtis neatsakingai. Be to, bėgant laikui nepamirškite pasidomėti ir paskolų refinansavimo galimybėmis, jei rinkoje atsirastų patrauklesnių pasiūlymų, galinčių jums padėti daugiau sutaupyti. Kad ir kiek jums pavyktų sutaupyti, visa tai turėtų keliauti į taupymui skirtą biudžetą.

Pinigų klaidos, kurių vertėtų vengti

Pinigų leidimas vien todėl, kad tai galite daryti. Greičiausiai yra ne viena dešimtis nedidelių išlaidų, kurias galėtumėte padengti savo gautos naujosios paskolos pagalba. Jūs turite planą, kuriuo vadovaudamiesi bandysite paskirstyti gautos paskolos pinigus, todėl manote, kad 50 ar 100 eurų suma išleista vienam ar kitam pirkiniui nepridarys jokių papildomų rūpesčių. Tačiau iš tikrųjų tokios iš pirmo žvilgsnio nedidelės ir nereikšmingomis atrodančios išlaidos bėgant laikui susideda ir greičiau nei jūs galite pagalvoti pablogina jūsų verslo finansinę padėtį.

Taigi, jūs turite sukurti planą ir priimti sprendimus, kurių pagalba jums galėtų būti lengviau ir patogiau sekti savo finansus ir kontroliuoti turimą balansą, Tik tokiu būdu galėsite apsisaugoti nuo nereikalingų ir iš anksto nenumatytų pirkinių. Be to, bet kokie planai, susiję su pinigų leidimu, turėtų būti visų pirma patvirtinti ar peržiūrėti kitų asmenų, pvz., buhalterių arba už finansų valdymą įmonėje atsakingų šios srities specialistų.

Tiesą sakant, kiekvienas verslo savininkas turėtų suprasti, kad išleisti pinigus dalykams, kurie niekaip neprisidės prie verslo plėtros, yra pernelyg paprasta. Tai reiškia, kad pinigus turėtumėte leisti tik tuomet, kai tai yra tiesiog būtina ir kai daryti turėtumėte kaip įmanoma lėčiau, labai gerai apgalvodami absoliučiai kiekvieną savo norimą priimti finansinį sprendimą.

Savo finansų ignoravimas. Labai dažnai smulkiojo verslo savininkai susiduria su viena ir ta pačia problema – jie tiesiog neskiria jokio dėmesio savo verslo generuojamoms pajamoms ir patiriamoms išlaidoms. Be abejo, iš vienos pusės tai yra suprantama, kadangi nemenka dalis žmonių į verslą pasukta todėl, kad jie jaučia didžiulę aistrą tam tikrai veiklai – ir tikrai ne todėl, kad jie norėtų valandų valandas praleisti žvelgdami į finansines ataskaitas ar buhalterinius duomenis. Tačiau jei verslo savininkas nekreips jokio dėmesio į savo įmonės finansinę padėtį, taip pat nebus jokios apčiuopiamos galimybės tapti žinomais ir vertinamais savo rinkoje.

Todėl kiekvienas verslo savininkas turi išsiugdyti labai svarbius finansų valdymo įpročius ir niekuomet nepamiršti reguliariai peržiūrėti finansines ataskaitas, kartu įvertindami ar jų verslo patiriamos išlaidos nėra per didelės ir ar būtų galimybių jas sumažinti.

Bėgimas nuo paskolos. Jei jums taps sudėtinga padengti paskolos grąžinimo įmokas, jokiu būdu neprieikite prie taško, kuomet kreditoriai bus priversti kreiptis į antstolius ir areštuos jūsų banko sąskaitas. Tokiose sudėtingose finansinėse situacijose jūs turėtumėte būti labai atviri su savo kreditoriais ir bandyti atrasti tinkamiausią sprendimą. Jei elgsitės atsakingai, labai tikėtina, kad kreditoriai jums pasiūlys tinkamą išeitį.

Keletas labai naudingų finansų planavimo patarimų verslui

Nors aukščiau pateiktų naudingų patarimų jums turėtų pakakti siekiant tinkamai paskirstyti jūsų įmonei suteiktą verslo paskolą, taip pat būtų naudinga atsižvelgti ir į kelis papildomus įmonės finansų planavimui skirtus patarimus.

Žinokite, kokios yra jūsų fiksuotos išlaidos

Kritiškai svarbu žinoti, kokios yra jūsų verslo patiriamos fiksuotos mėnesinės išlaidos. Šiuo atveju žodis „fiksuotos“ reiškia „būtinos“ ir „nekintančios“. Jei jūs žinosite šiuos svarbius skaičius, galėsite lengviau sudaryti veiksmų planą ir paprasčiau išlaikyti tvirtą finansinį pagrindą.

Patikrinkite savo įmonės kredito reitingą

Reguliarus savo įmonės kredito reitingo tikrinimas gali jums padėti lengviau suprasti, kokia yra jūsų verslo finansinė situacija. Kai žinosite, koks yra jūsų įmonės kredito reitingas, jūs galite suprasti, kokios verslo paskolos jums galėtų būti prieinamos ir kokių palūkanų jūs galėtumėte tikėtis. Be to, jei žinosite, kad jūsų įmonės kredito reitingas yra aukštas, turėsite didesnį pranašumą derėdamiesi su kreditoriais dėl palankesnių paskolos sąlygų. Todėl niekuomet nepraleiskite progos patikrinti kredito reitingą ir, jei prireikia, pasistengti imtis priemonių jį padidinant.

Dar kartelį įvertinkite verslo padėtį ir tikslus

Pandemija labai reikšmingai paveikė ne vieno verslo padėtį rinkoje. Kai kurioms įmonėms jau dabar teko užverti duris. Todėl jei tokiais sudėtingais laikais ir jūsų įmonei tenka susidurti su sunkumais, labai svarbu, kad jūs iš naujo dar kartelį įvertintumėte savo verslo padėtį ir peržiūrėtumėte savo anksčiau užsibrėžtus tikslus, kurie taip pat gali pasikeisti. Būtina suprasti, kad kartais tenka prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių – nepaisant to, kaip labai jūs galite viso to nenorėti. Todėl stenkitės į pasikeitusią situaciją žvelgti objektyviai ir racionaliai.

Judėkite pirmyn – net ir per pandemiją

Turite suprasti, kad verslo galimybių atsiranda ir pačiais sunkiausiais laikais. Net jei jums šią akimirką atrodo, kad nebėra galimybės atsitiesti, turite suprasti, kad jei užsivėrė durys – atsivers langas. Trumpiau tariant, nepaliaujamai ieškokite išeičių, bandykite kreiptis pagalbos į įvairią paramą teikiančius fondus, dalyvaukite valstybinių institucijų organizuojamose programose dėl papildomo verslo rėmimo ir kt. Visa tai jums galėtų padėti pajudėti pirmyn.

Pasidomėkite mokestinėmis lengvatomis verslui

Nemaža dalis verslų 2020 m. kreipėsi dėl įvairių mokestinių lengvatų, kurių pagalba galėdavo tam tikrą laiką nemokėti mokesčių, išskaidyti turimus sumokėti mokesčius per ilgesnį laikotarpį ir kt. Tai verslui suteikė galimybę lengviau išgyventi krizinį laikotarpį. Todėl susidūrus su vienokiais ar kitokiais savo verslo sunkumais, visuomet yra naudinga pasidomėti, kokios galimybes ir išeitis jums galėtų pasiūlyti valstybė.

Skirkite laiko deryboms

Jei situacija rinkoje tampa sudėtingesnė, natūralu, kad visų pirma verslas ima galvoti apie tai, kaip jam galėtų pavykti sumažinti savo patiriamas išlaidas. Ir neretai didžiausias išlaidas sudaro patalpų nuoma. Tokiais atvejais naudinga kreiptis į nuomotojus ir bandyti derėtis dėl nuomos kainos kriziniu laikotarpiu. Kai kurioms įmonėms pavyksta susitarti dėl nuomos mokėjimo atidėjimo, tokiu būdu bent kuriam laikui palengvinant savo finansinę padėtį.

Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie klausimus, susijusius su tiekimo grandine. Jei jūsų verslas yra tiesiogiai susijęs su tiekėjų jums tiekiamomis prekėmis ar tam tikromis jums suteikiamomis paslaugomis, taip pat turėtumėte ieškoti išeičių ir bandyti derėtis tiek dėl kainų, tiek ir dėl mokėjimų atidėjimo.

Taip pat skaitykite