Intriga dėl Prienų savivaldybės mero posto ir daugumos Taryboje didėja

IMGP10821Savivaldybės rinkimai įvyko, bet Prienų rajone intriga dėl valdžios išlieka. Primename, jog prieš rinkimus susitarė „Penkių partijų” koalicija, kurių lyderiai pasirašė susitarimą, jog po rinkimų dirbs vienoje komandoje. Panašu, bet tik žodinį, susitarimą buvo sudarę ir dabartinę valdančiųjų koaliciją sudarančios partijos.

Rinkimų rezultatai rodo, kad šių dviejų stovyklų šansai sudaryti daugumą šiandienai lygūs. Už dabartinę daugumą Taryboje sudarančias partijas balsavo 5781 rajono gyventojai. Už „Penkių koaliciją” – 5784. Pagal dabartinę situaciją, daugumos likimas paaiškės po antrojo mero rinkimų turo, kuris įvyks kovo 15 d. Tapti meru pretenduoja abiejų stovyklų atstovai – Alvydas Vaicekauskas ir Loreta Jakinevičienė.

Kieno kandidatas taps meru, tokia ir bus valdančioji koalicija.

Pateikiame į Prienų rajono Savivaldybės tarybą išrinktų kandidatų pavardes: A.Vaicekauskas, A. Bajorienė, V. Bujanauskas,
A. Šidlauskas, A. Banišauskas (5, LSDP), L. Jakinevičienė, C. Pacevičius, K. Tarasevičius, A. Deltuvienė (4, „Tvarka ir teisingumas”), E. Visockas, R. Keturakienė, R. Ivanauskienė (3, Visuomeninis rinkimų komitetas „Nepriklausomų kandidatų sąrašas Prienų kraštas“), A. Vaidogas, L. Šeškuvienė, S. Garmuvienė (3, Visuomeninis rinkimų komitetas „Už pasitikėjimą, atsakomybę ir sėkmę“), J. Vilionis, M. Butkevičius (2, LVŽS), J. Krikštolaitis, M. Kleizienė (2, TS-LKD), A. Marcinkevičius, A. Kederys (2, LLS (liberalai), R. Zablackienė, V. Martinaitis (2, Darbo partija), G. Bartulis (1, LRLS).

*Pastorintu šriftu pažymėti dabartinės kadencijos Tarybos nariai.

Dvidešimt penktuoju Tarybos nariu taps kovo 15 d. išrinktas meras, tada pasikeis ir Tarybos sudėtis.

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

65 komentarai

 1. Man tai juokinga

  Tai taip, socialdemokratai Kaune nenori likti opozicijoje, jų pasirinkimas labai logiškas 🙂 Ar aš rašiau, kad Matijošaitis yra pokyčių garantas? Rašiau, kad gal ir ne pats geriausias pasirinkimas, tačiau žmonės atsipeikėjo, kad tai pačiai valdžiai per daug užsisėdėti šiltose kėdėse nevalia, juk žmonės nuodėmingi ir visi su atkištais pirštais į save, kuo daugiau sėdi toje pačioje geroje vietelėje, tuo labiau bujoja…:) Tad kauniečiai pradeda maištauti ir nereikia iškraipyti mano žodžių bei kabinėtis, nes galim ilgai diskutuoti šia tema. Mano mintis paprasta: „Gal galima pabandyti ir kitiems kažką dėl savo miesto padaryti gero, ar čia privaloma tiesiog tie patys ir vis tie patys….? Jeigu nereikia pokyčių, tai tada baikit vieną kartą skųstis. Neiišgalite pakeisti situacijos, tai keiskite požiūrį į ją – super miestas, pigiai gyvenam, daug uždirbam, vaikai ir anūkai neemigruoja, mokyklos tiesiog pilnos vaikų 🙂

 2. kam čia juokinga

  Ne visai protinga čia Kauno pavyzdį pateikti. Nebalsavo Kaunas už teistvarkę Ručienę (šaunuoliai, kam jiems Prienų – Jiezno išeivė). Dabar dėl Kauno mero posto varžosi Kupčinskas (jūs jį lyginat su užsisėdėjusias Prienų socialdemokratais) ir oligarchas Matijošaitis (pagal jus – pokyčių Kaune garantas). Bet būtent už Matijošaitį ir nutarė antrame ture balsuoti Kauno SOCIALDEMOKRATAI. Taip kad nepergyvenkite jūs dėl mielųjų prieniečių.

 3. Man tai juokinga

  Nepadaryta tas, nepadaryta anas, blogai tas, kitas… BET Balsuokim už tuos pačius 😀 Tai aišku, kam tie nauji pokyčiai, mums gi patinka skųstis ir vaidinti aukas 🙂 Bei dėl visų nesėkmių kaltinti visus kitus, tik ne save ir ne savo išrinktuosius 🙂
  Kaune konservatoriai irgi ilgai ir nuobodžiai vadovavo, atsirado „įsibrovėlis“,trukdyti pradėjo (čia kaip ir su gerb.Loreta, kai viceministre buvo), po pusmečio nuvertė iš mero posto ir vėl sėdo 7 metams non stop konservatoriai vadovauti, visi Kauno UAB konservatoriukais apsodinti, ranka ranką plauna,… na kažką padarė ir dėl miesto negali sakyti, pradėjo stengtis – per tiek metų, tačiau….praplovė pinigėlių ne ką mažiau. Ištikimieji konservatoriams ir toliau tiki pezalais ir jų dorumu, o likusi dalis Kauno žmonių neapsikentus pradėjo maištauti, gal ir ne vienas iš geriausių variantų, bet kad tik ne tą pačią valdžią rinkti., Smagu, kad atsipeikėjo, atsipeikėjo, O Jūs Mieli prieniečiai, atsipeikėsit kada?

 4. Marija

  Net keista ir graudu skaityti tokias kai kurių čia pasisakiusių komentatorių mintis. Aš įžvelgiu du variantus: arba žmonės įtikėję visiškomis nesąmonėmis ir melu, arba tie patys du žmogeliai sėdi ir rašo neva naujus komentarus.
  Tvarkos ir teisingumo partija buvo koalicijoje kartu su socialdemokratais ir manė, jog galės dirbti kartu, tačiau tikriausiai buvo labai nepatogu „ponams“ turėti šalia žmogų, kuris nusimano rajono valdymo klausimais ir nori nuoširdžiai dirbti žmonėms, o ne savo interesams. Tai ne „intrigų“ kėlimas. Buvo atsikratyta žmogaus, kuris trukdė dirbti taip kaip norėtųsi, o ne taip, kaip geriau gyventojams. Toliau sekė labai protingas sprendimas – pastatyti žmogų, kuris puikia nusimano tikriausiai tik sporto klausimais…. Taip ir dirba politikos senbuviai, kurie yra itin gerai perpratę, kaip atlikti nešvarius darbus ir suversti kaltę ant visų kitų. O mūsų patiklūs žmonės ir tiki tokiomis demagogijomis. Manau tikrai reikia atsibusti ir pagalvoti, ar norit TO PATIES mero socialdemokrato, TO PATIES administracijos direktoriaus ir TO PATIES puikaus vicemero. Jeigu nuoširdžiai galit pasakyti, jog Prienų krašte jiems būnant valdžioje visiems gyventi tapo geriau – puiku, tik neverkit vėliau.