Darius Labanauskas: „Smiginis į gyvenimą atėjo atsitiktinai, bet įtraukė ir tapo pragyvenimo šaltiniu“

Prienai_4

Viktoras Arbačiauskas

kvitrina.com

Geriausias šalies smiginio meistras ir vienintelis profesionalus žaidėjas Darius Labanauskas kartu su kolegomis neseniai dalyvavo sporto klubo „Stadionas“ įrengtos smiginio erdvės atidaryme. Po oficialios dalies Darius sutiko pakalbėti apie jo kelią į smiginį, šio sporto populiarumą ir puoselėjimą Prienuose.

Pasak Dariaus, jo atėjimas į smiginio pasaulį buvo visiškai atsitiktinis ir prasidėjo nuo pakabintos lentos kambaryje. Patiko ir prasidėjo ilga kelionė po smiginio pasaulį. Dalyvavo varžybose, atėjo pergalės ir lyderystė šalies reitinge. Vėliau pradėjo domėtis komercinėmis varžybomis. Rezultatai džiugino. Darius sudalyvavo atrankos turnyre į Pasaulio čempionatą, laimėjo ir gavo kortą.

Iš pradžių finansiškai buvo sudėtinga, bet vėliau atėjo reikšmingos pergalės ir dabar jis gali išlaikyti keturių asmenų šeimą, uždirbdamas smiginio varžybose. Rezultatai pritraukia ir rėmėjų. Dabar Darius turi savo vardines strėlytes, kurias parūpina rėmėjas iš Japonijos. Yra rėmėjų ir iš Lietuvos. Tam, kad prasimuštum smiginio pasaulyje, reikia įdėti daug darbo ir labai to norėti.

Mėtymas į taikinį reikalauja visiško susikaupimo ir jokių pašalinių minčių.

Pasak Dariaus, dažniausiai treniruotis tenka vienam, nes sudėtinga aplinkoje rasti stipresnį varžovą. Baltijos ir Skandinavijos regione iš viso yra tik 3 profesionalūs žaidėjai, Rytų Europoje – tik 6.  Tiesa, buvo pasiūlymų iš kelių stiprių žaidėjų treniruotis kartu, bet karantinas pristabdė.

D. Labanauskas gerai įvertino prieniškio Mindaugo Barausko tobulėjimą. Pasak jo, Mindaugo ryžtas dalyvauti tarptautiniuose turnyruose duoda praktikos ir atveria kelius į Pasaulio čempionatus.

D. Labanauskas ir M. Barauskas du kartus buvo patekę tarp 32 geriausių porų ir atstovavo Lietuvą Pasaulio čempionate.

Pasak geriausio Lietuvos smiginio meistro, šalyje yra nemažai klubų, kurie vysto smiginio žaidimą, todėl smiginio erdvės Prienuose atsiradimas – geras ženklas smiginio bendruomenei ir nauja galimybė populiarinti šią sporto šaką.

D. Labanauskas apgailestavo, jog į smiginį vaikai dažniausiai žiūri kaip į pramogą, o ne rimtą užsiėmimą. Tik vėliau atsiranda noras praktikuotis nuolat. Didėjant mėgėjų gretoms atsiras ir kokybinis šuolis.

2021_STADIONAS_REITINGAS - „Google“ skaičiuoklės

Lankydamasis Prienuose Darius Labanauskas ir čia parodė savo klasę, laimėjęs reitinginę treniruotę.

Taip pat skaitykite