Darbo birža pristatė situaciją darbo rinkoje ir užimtumo iniciatyvas

IMAG0762_BURST002Vasario 13 d. Prienų darbo birža restorane-kavinėje „Beržas“ surengė situacijos darbo rinkoje pristatymą. Jame dalyvavo Prienų rajono ir Birštono savivaldybių merai, abiejų savivaldybių verslininkai.

Vasario 2 d. duomenimis abejose savivaldybėse (Prienuose – 9,3, Birštone – 10,3 ) situacija dėl darbo geresnė nei vidutinis metinis registruotas nedarbas šalyje (10,9).

Per metus padėtis mūsų krašto savivaldybėse keitėsi skirtingai. Jei Prienų rajone nedarbas sumažėjo 0,8 %, tai Birštono savivaldybėje 0,4 % padidėjo.

Mūsų krašte yra 19782 darbingo amžiaus gyventojai, veikia 580 įmonių. Per 2013 m. Prienų darbo biržoje buvo užregistruotos 1592 laisvos vietos, įdarbinta 1217 bedarbių.

Įskaitoje „stovėjo“ 3251 bedarbis.

Prienų darbo biržos vadovas Vygintas Morkūnas pabrėžė, jog dažnai jų įstaiga vadinama vieta, kurioje žmogus tik užsiregistruoja ir viskas, bet tai, anot jo, netiesa, nes darbo birža siūlo ne vieną paslaugą, tiek ieškantiesiems darbo, tiek darbdaviams.

Pasak V. Morkūno, 2014 m. aktyvioms darbo rinkos politikos priemonėms numatoma panaudoti 2,15 mln. litų. Tai ir profesinis mokymas, parama darbo vietoms steigti, viešieji darbai, subsidijos įdarbinimui, parama darbo įgūdžių įgijimui, darbo rotacija ir t. t.

Pristatyme daug dėmesio buvo skirta vietinių užimtumo iniciatyvų projektams. Tiesa, diskusijos metu paaiškėjo, jog norint pasinaudoti šia programa, būtina turėti ne tik pakankamai lėšų, bet ir atitikti kitus kriterijus. Vis tik programos dalyviai pripažino, jog pasiekus tikslą nauda akivaizdi, nes vienos darbo vietos įrengimui kompensuojama iki 40000 litų. Štai, bendrovė  „Sportinė aviacija ir Ko“ 2011 m. įsteigė 7 darbo vietas ir gavo apie 280000 litų paramos. 2013 m. apie 40000 litų paramos įsisavino Balbieriškio verslininkė Danutė Bieliauskienė ir bendrovė „Prienų skausmo užuovėja“.

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė teigė, jog jos vadovaujamoje savivaldybėje labai daug dėmesio skiriama sudaryti tinkamas sąlygas verslui, kuris nori investuoti kurorte. Per artimiausius metus savivaldybėje verslas sukurs ne vieną šimtą darbo vietų ne tik savivaldybės gyventojams, bet ir kaimynams.

Birštonas laukia verslininkų, kurie gali pasiūlyti platesnį paslaugų spektrą.

Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas pabrėžė, jog žmonės turi keisti gyvenimo filosofiją, o Darbo birža atsisakyti pašalpų dalijimo sistemos.

Prienų darbo biržos vadovas V. Morkūnas patikino, jog biržos požiūris į mokymus keičiasi ir dabar bedarbiai bus mokami tų profesijų, kurios reikalingos verslui.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Prienai

    Gražiai atrodo Bujanauskas – kalbina Nijolę,o ji net nusisukus…:)
    Kažkas ne taip…Gal reikėjo seminarą surengti Birštono kurhauze,o ne berže?
    Kaip tik būtų pravartu plėsti bendradarbiavimą – bendros kapinės,miškas,upė!
    ES paramą bendrai sunaudoti!