Birštono savivaldybės Taryboje: merė savo darbus pristatė, kitiems nepavyko

IMGP6295Kovo 28 d. vykusiame Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje pagal dienotvarkę savo veiklą turėjo pristatyti biudžetinių įstaigų vadovai, savivaldybės administracijos direktorius bei savivaldybės meras.

Deja, bet viešajame posėdyje kitos ataskaitos, išskyrus mero, nebuvo pristatytos, nes, pasak Tarybos narių, jos buvo rimtai išnagrinėtos komitetų posėdžiuose, todėl neverta kartotis.

 Tiesa, posėdyje pirmininkaujanti Nijolė Dirginčienė vis tik paprašė įstaigų vadovų atsakyti į klausimus, kurių praktiškai nebuvo. Negavo galimybės pristatyti savivaldybės administracijos ataskaitos ir jos vadovas Valentinas Vincas Revuckas, nes posėdžio pirmininkės buvo paprašytas administracijos veiklą išdėstyti tik keliais sakiniais.

 Merė N. Dirginčienė savo ataskaitą pateikė posėdžio pabaigoje. Reikia pripažinti, jog savivaldybės veiklos rezultatai daro gerą įspūdį. Kurortas ne tik gražėja, mažėja nenaudojamų pastatų, daugėja dviračių takų, sporto infrastruktūros objektų, sukuriamos patrauklios viešosios erdvės, bet ir į jį pritraukiamas privatus kapitalas. Investicijos į sanatorijas auga, o tai  reiškia, kad atsiranda naujos darbo vietos.

 Savivaldybės vadovė pasiuntė nemalonią žinią tiems verslininkams, kurie nesirūpina savo turtu ir jo neprižiūri – bus didinami turto ir žemės nuomos mokesčiai.

 N. Dirginčienė teigė, jog savivaldybėje privalo būti aiškus kurorto vystymosi planas 10 metų į priekį, nes, norint išsilaikyti konkurencinėje kovoje, būtina pastoviai keistis, ieškoti naujų sprendimų ir plėsti paslaugų spektrą.

 Merė pasidžiaugė, jog sprendimas plačiau viešinti kurorto paslaugas ir galimybes davė teigiamų rezultatų – Birštoną iš naujo atrado nemažai šalies gyventojų.

PrintN. Dirginčienė taip pat pasidžiaugė, jog jos veikla šiame poste buvo pastebėta ir aukštai įvertinta.

 Pasak savivaldybės vadovės, platesnė jos ataskaita bus pristatyta visuomenei balandžio 10 d. Birštono kultūros centre.

 Taryboje taip pat buvo nuspręsta pradėti savivaldybei priklausančių objektų privatizavimo procedūras: Tylioji g. 5 (gyvenamasis namas, du ūkiniai pastatai), J. Basanavičiaus a.2 (buvęs restoranas), ir B. Sruogos g. 42 B (sandėlis).

 Tiesa, nustatant pardavimo kainą, Taryboje įsiplieskė karšta diskusija. Ekonomikos komitetas siūlė padidinti pastatų pardavimo kainas, bet kiti komitetai nepalaikė tokio siūlymo, ir buvo patvirtintos projekte nurodytos sumos –Tylioji g. 5 (230913 Lt su žemės sklypu), J. Basanavičiaus a.2 (483567 Lt su žemės sklypu), B. Sruogos 4B (290913 Lt su žemės sklypu).

Taip pat skaitykite

1 komentaras