• vasaros svente 2022 2                                            Liepos 2 d. Naujosios Ūtos seniūnijos vasaros šventė

Ten ant muzikos bangų suposi poezija…

IMGP8400

Žvaigždėtais (ir ne tik) vasaros vakarais su savo skaitytojais ir miesto svečiais susitinkame projekte „Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūriniai vakarai Birštone 2018 m.“. Tapo įprasta, kad susipažįstame su praeities autoriais, tačiau birželio 13 d. pakvietėme į ypatingą susitikimą su šių dienų rašytoju, tobulai kuriančiu tiek vaikams, tiek suaugusiems, filosofijos mokslų daktaru, nestandartišku ir labai įdomiu žmogumi. Žmogumi, kuriam nėra nepatogių temų, žmogumi, kurį galima pavadinti šių dienų stereotipų metraštininku Liutauru Degėsiu bei dainų autoriumi, atlikėju Giedriumi Vaškiu.

Rašytojas pasidžiaugė, kad susirinko daug žmonių, nes Vilniuje ateina mažiau ir pakvietė į trumpą, bet efektingą kelionę savo romanų, poezijos, esė, knygų vaikams puslapiais. Kadangi užrašus, atrinktas eiles pamiršo namuose, atvyko į Birštono biblioteką pasiskolinti savo knygų. Labai nudžiugo, kad jos skaitomos, keliauja iš rankų į rankas, kai kurios net suklijuotos. Skaitymo ženklai ant knygos – geriausias komplimentas autoriui.

Nedaug kas žino, kad rašytojo lyrika dažnai virsta melodingomis dainomis. Tokių dainų buvo ir Giedriaus Vaškio repertuare, todėl klausėmės kaip poezija supasi ant muzikos bangų dainose „Už pilko gyvenimo grotų”, „Ir niekas nesikartos”, „Epilogas” ir kt. Dar prieš renginį Giedrius Vaškys pasidžiaugė, kokią didelę ir puošnią salę turime Kurhauze, kaip gražiai joje skamba muzika, tačiau klausantis atrodė, kad net ir mūsų Kurhauze jo balsui vietos yra per mažai. Jutome, kaip muzika pasiekia pirštų galiukus, o balsas virpėdama ima sunktis į kūną. Lyg saulei tekant, po mažą lopinėlį.

Būna vakarų, kurie sukelia norą keisti – darbą, namus, žadintuvą, durų spyną. Būna vakarų, kurie sukelia norą pakeisti – valdžią, kaimyną, sutuoktinį ar augintinį. Ir visa tai keista. Bet šis vakaras buvo tarsi inkaras sielai, kai pajunti norą keistis. Ir nors tas pokytis reikalauja daugiausiai jėgų, bet yra lengviausiai įgyvendinamas. Todėl man ir patinka Liutauro Degėsio kūryba. Jis arba išsuka varžtelius, arba pabaksnoja, kur atsisukę, o tu paskui galvok, ką su tuo daryti. Gali rinkti savaip, naujai arba pagal senas instrukcijas ir tradiciją. Kad ir ką nuspręsi, pats procesas vis tiek bus labai linksmas. Būtent todėl ne kartą skambėjo juokas, girdėjosi refleksijų.

Maloniai kviečiame į kitą projekto vakarą, kuriame pristatysime kito laikmečio, kitokios literatūrinės minties filosofo, rašytojo, kultūros veikėjo Vydūno kūrybą, kuris vyks Siponių bendruomenės bibliotekoje birželio 22 d. 19 val. Ypatingai kviečiame Jonus ir Janinas, nes būtent Vydūnas yra Joninių pradininkas Lietuvoje.

Ledina Tamošiūnienė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti