„Tautiška giesmė“ nuskambėjo ir nuo Prienų krašto

Vilija Čiapaitė

Liepos 6-ąją, Valstybės, Mindaugo karūnavimo, dieną jau septintus metus iš eilės lietuviai šventė kartu giedodami šalies himną – „Tautišką giesmę“. Ir šiais metais per Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną himnas buvo giedamas įvairiose pasaulio vietovėse, o pagrindiniu prieniečių susibūrimo tašku buvo ta pati vieta – prie Paprienėje pastatyto paminklinio stogastulpio „Lietuvos vardui – 1000 metų“ .

Nuostabi ši bendruomeniška tradicija, kuomet Prienų krašto žmonės renkasi Paprienėje ir susikibę rankomis parodo, jog lietuviai yra vienintelė tauta, kurios atstovai visame pasaulyje visi vienu metu gieda savo valstybės – Lietuvos himną.

Lietuvos Valstybės diena minima būtent šią dieną, nes 1253 m. liepos 6-ąją buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas. 1990 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba – Atkuriamasis Seimas įstatymu „Dėl švenčių dienų” liepos 6-ąją – Mindaugo karūnavimo dieną – paskelbė Valstybės švente.

Susibūrę žmonės po oficialiosios dalies dainavo ir šoko. Labai šaunu, kad susirinkusiųjų būryje kartu buvo meras Alvydas Vaicekauskas su žmona Audrone, administracijos direktorius Egidijus Visockas ir kiti savivaldybės administracijos darbuotojai.

Taigi, iš mažų susibūrimų ši tradicija tapo didele, kaip vis labiau įsiplieskianti laužo liepsna.

Taip pat skaitykite

3 komentarai