Nervų karą Prienuose laimėjo aikštelės šeimininkai

IMGP8829

Spalio 13 d. Prienuose aikštelės šeimininkai „SkyCop“ komanda žaidė su principingais varžovais nuo NKL laikų – Utenos „Juventus“ krepšininkais. Šių komandų dvikovos visada būna labai aštrios ir kovojama dėl kiekvieno kamuolio. Taip buvo ir šiose rungtynėse, kuriose paskutinėmis mačo minutėmis pergalę išplėšė „SkyCop“ vyrukai (85:80). Visas rungtynes vyko permaininga kova. Pirmavo ta viena, tai kita komanda. Jei pirmojo kėlinio pradžioje geriau startavo svečiai (7:15), tai kėlinio pabaiga buvo sėkmingesnė aikštelės šeimininkams (21:20). Antrajame kėlinyje trapią iniciatyvą savo rankose laikė „Juventus“ komanda, kuri į didžiąją pertrauką išėjo turėdama taško pranašumą (43:44). Po didžiosios pertraukos žaidimo vadžias stengėsi išlaikyti Virginijaus Šeškaus auklėtiniai, po trijų kėlinių sugebėję įgyti 2 taškų persvarą (63:61). Lemiamame kėlinyje sėkmė lydėjo aikštelės šeimininkus, kurie ir šventė pergalę rezultatu 85:80.

Prienų krepšininkai pelnė 16 tritaškių ir tai nulėmė rungtynių baigtį. 22 taškus „SkyCop“ komandai pelnė Maikas Bruesewitzas, 19 – Martynas Gecevičius, 15 – Ovidijus Varanauskas.

LKL „SkyCop“-„Juventus“ 85:80 (21:20, 22:24, 20:17, 22:19)

IMGP8676

Nors pirmąjį tritaškį rungtynėse pataikė Martynas Gecevičius (3:0), svečiai iš Utenos atsakė dvitaškiu ir tritaškiu (3:5). Maikas Bruesewitzas išlygino rezultatą (5:5). Bet toliau Prienų komandos žaidimas pradėjo strigti, o „Juventus“ krepšininkai pradėjo bombarduoti aikštelės šeimininkų krepšį tolimais metimais (5:11). Nepataikyti metimai iš po krepšio leido svečiams padidinti pranašumą iki 8 taškų (7:15). Lūžis žaidime įvyko, kai „SkyCop“ krepšininkai pradėjo žaisti agresyviau ir atkovoti kamuolius po varžovų krepšiu po netaiklių metimų, o spurto iniciatoriumi tapo Maikas Bruesewitzas, pelnęs 5 taškus iš eilės (12:15). Gintaras Leonavičius taikliu tolimu metimu rezultatą išlygino (15:15), o Kšištofas Lavrinovičius  persvėrė savo komandos naudai (18:15). Deja, bet spurtas taip pat greitai užgeso, kaip ir prasidėjo. Ir po pirmojo kėlinio aikštelės šeimininkai turėjo vieno taško pranašumą (21:20).

Antrasis kėlinys prasidėjo aktyvais svečių veiksmais ir prieniškių buksavimu. Per pirmas kėlinio minutes „Juventus“ įgijo 5 taškų persvarą (26:31), o likus iki kėlinio pabaigos apie 4 min. komandas skyrė 6 taškai (32:38). Visgi, Virginijaus Šeškaus auklėtiniams kėlinio pabaigoje pavyko panaikinti varžovų taškų persvarą iki vieno taško. Martynas Gecevičius pelnė dvitaškį, po perimto kamuolio „Juventus“ baudos aikštelėje taškus pelnė Kšištofas Lavrinovičius ir po antrojo kėlinio komandas skyrė tas pats taškas. Tiesa, šį kartą pirmavo Utenos komanda (43:44).

Trečiasis kėlinys prasidėjo nervingai ir komandų toliašaudės artilerijos varžytuvėmis. Bet visos komandų pastangos įgyti reikšmingesnę persvarą rezultato nedavė ir kėliniui įpusėjus mače buvo lygybė (56:56). Ovidijaus Varanausko tritaškis ir Martyno Gecevičiaus taiklūs baudos metimai leido aikštelės šeimininkams įgyti 5 taškų persvarą (61:56). Visgi, kėlinio pabaigoje Utenos krepšininkai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 2 taškų (63:61).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje rezultatas eilinį kartą tapo lygus (66:66). Ir tada dvi tolimas bombas į varžovų krepšį pasiuntė Austinas Ariansas (72:66). Deja, aikštelės šeimininkų klaidos puolime leido „Juventus“ komandai sumažinti skirtumą perpus (72:69). Ovidijus Varanauskas atkūrė 6 taškų „SkyCop“ persvarą (75:69), bet Utenos komandos spurtas 6:0 ją panaikino (75:75). Virginijus Šeškus turėjo paimti minutės pertraukėlę. bet jinai nelabai padėjo ir svečiai įgijo 2 taškų persvarą (75:77). Situaciją pagerino du iš eilės Martyno Gecevičiaus tritaškiai (83:80). Per likusias 1,5 min. aikštelės šeimininkai galėjo mažiausiai 3 kartus pelnyti taškus, bet kamuolys nenorėjo atsidurti „Juventus“ krepšyje. Utenos komandos atakos taip pat nebuvo rezultatyvios. Paskutinėmis rungtynių sekundėmis Prienų komanda perėmė kamuolį ir Mindaugas Lukauskis galutinai užtvirtino „SkyCop“ pergalę (85:80).