•  gruodis_event_cover

Menininkės mintyse gimusi legenda – gražus miestelio istorijos papildymas

IMGP2415

Vidmantas Venclovas

Lapkričio 9 d.  Pakuonio bibliotekoje buvo pristatyta Vilijos Čiapaitės akvarelės darbų paroda „Krašto mitinės būtybės“. Kartu autorė pristatė ir tokiu pačiu pavadinimu išleistą knygą.

Jaukiose bibliotekos patalpose susirinkę pakuoniškiai išgirdo V. Čiapaitės pasakojimą apie jos meninį kelią ir norą kurti. Anot autorės, mes visi galime daug ką pasiekti, jei užsibrėšime tikslą ir niekada nesakysime „negaliu“. Tautodailininkė perskaitė savo sukurtą legendą apie Pakuonio pavadinimo atsiradimą. Pasak jos, pakuoniečiai daug papasakojo apie savo miestelį, bet neteko išgirsti užuominų, iš kur gi miestelio pavadinimas kilo. Ir autorė pasitelkė vaizduotę: mergaitės Kuonios ašaros virto upeliu, o jau nuo jo šalia buvusi gyvenvietė gavo Pakuonio pavadinimą. 

Autorė taip pat pasidalino mintimis apie liejimo akvarele ir naujų sumanymų paieškas. „Šis procesas nuolatinis. Akvarelė, taškinė grafika, tiesiog grafika arba visų stilių visuma. Kasdieninis darbas atrandant naujas spalvines gamas ir vizijas“, – teigė Vilija Čiapaitė. Susirinkusieji turėjo progą įsigyti jos knygų ir tai su malonumu darė. 

Bibliotekininkė Renata Žibienė pabrėžė, jog mitinių būtybių paroda iškeliauja, o pakuoniečiai visą mėnesį galės gėrėtis Vilijos Čiapaitės gėlių paveikslais. 

Po oficialios dalies vyko pokalbis ir diskusija prie puodelio arbatos. 

Taip pat skaitykite