„Vytautas“ nugalėjo „Nevėžį“, bet reikėjo smarkiai pasistengti

_IGP8037

Gruodžio 18 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai LKL čempionate iškovojo aštuntąją pergalę. Savo sirgalių akivaizdoje Virginijaus Šeškaus auklėtiniai įveikė Kėdainių „Nevėžio“ komandą 14 taškų skirtumu (83:69).

Rungtynių pradžia parodė, jog lengva nebus. Kėdainių komanda laimėjo pirmąjį kėlinį (17:19). Tiesa, aikštelės šeimininkai antrajame kėlinyje parbloškė varžovus ir po dviejų kėlinių pirmavo 17 taškų skirtumu. Ir nors trečiajame kėlinyje „Vytauto“ persvara buvo pasiekusi 22 taškus, ketvirtajame komandas teskyrė 9 taškai. Visgi, Prienų-Birštono komanda neišleido pergalės iš savo rankų.

„Vytautui“ taškus pelnė visi 10 žaidėjų. Šiandien neblogai varžovų krepšį atakavo aukštaūgiai. Artūras Valeika pelnė 16 taškų, Mindaugas Kupšas – 14. Po 11 taškų įmetė Tomas Dimša ir Tomas Delininkaitis.

Rungtynės prasidėjo A. Valeikos „benefisu“ – jis atkovojo kamuolį, prarado jį bei įmetė du taškus (2:0). Svečiai iš Kėdainių atsakė tritaškiu (2:3). „Vytauto“ krepšininkai – spurtu 6:0 (8:3). Bet išlaikyti iniciatyvą aikštelės šeimininkams nepavyko. Kėdainių komanda išnaudojo „Vytauto“ klaidas puolime (netaiklūs Sauliaus Kulviečio metimai) ir persvėrė rezultatą savo naudai (8:9). Ir nors Mindaugas Kupšas du kartus lygino rezultatą (9:9, 11:11)„Nevėžio“ komanda įsismagino ir įgijo 5 taškų persvarą (11:16). Toks šaltas dušas privertė Virginijaus Šeškaus auklėtinius pabusti ir jie sugebėjo iki kėlinio pabaigos sumažinti skirtumą iki 2 taškų (17:19).

Kėlinio pradžioje „Vytauto“ komanda, nors ir praleido du taškus į savo krepšį (17:21), pradėjo kontroliuoti įvykius aikštelėje. Tomas Delininkaitis pataikė tritaškį ir Prienų-Birštono komanda persvėrė rezultatą savo naudai (23:21). Kėliniui įpusėjus po Tomo Dimšos tolimo metimo ir A. Valeikos šešių pelnytų taškų „Vytautas“ įgijo 10 taškų pranašumą (32:22). Ir antroje kėlinio pusėje Virginijaus Šeškaus kariauna nemažino tempo. Likus iki kėlinio pabaigos apie 2 min. Tomas Dimša padidino „Vytauto“ pranašumą iki 17 taškų. Svečiai pataikė tritaškį ir komandas skyrė 14 taškų (41:27). Regimantas Miniotas atsakė tolimu metimu ir atkūrė 17 taškų persvarą (44:27). Po dviejų kėlinių Prienų-Birštono komanda pirmavo rezultatu 46:29.

8,5 min. „Vytauto“ krepšininkai karaliavo aikštelėje ir jų pranašumas buvo 20-22 taškai (53:33, 58:38, 64:43, 67:45). Deja, paskutinės 1,5 min. virto aikštelės šeimininkams tikru košmaru. „Nevėžio“ krepšininkai pakilo į lemiamą šturmą ir iki kėlinio pabaigos sumažino atsilikimą iki 16 taškų (67:51).

Ir lemiamo kėlinio pradžioje Kėdainių komandos nusiteikimas buvo aukščiausio lygio. „Vytauto“ komandos persvara tirpo akyse ir praėjus 2,5 min. komandas skyrė tik 10 taškų (67:57). Likus iki kėlinio pabaigos 4 min. „Nevėžis“ sumažino atsilikimą iki 9 taškų (71:62).

Aikštelės šeimininkus gelbėjo Martynas Linkevičius ir pagaliau prabilęs Saulius Kulvietis. Likus iki rungtynių pabaigos apie 3,5 min. Prienų-Birštono komanda pirmavo 13 taškų skirtumu (75:62), bet po minutės komandas vėl skyrė tik 10 taškų (75:65).

Visgi, Virginijaus Šeškaus auklėtiniai rungtynių pabaigą sužaidė tvarkingiau ir laimėjo 14 taškų skirtumu – 83:69 (17:19, 29:10, 21:22, 16:18).