Valdininkai ir policija susivienijo: nei vienos avarijos, bet šimtai nubaustųjų už greičio viršijimą

DSC_0137

 Vidmantas Venclovas

Prieš kelerius metus buvusio Birštono savivaldybės mero pavaduotojo Juozo Aleksandravičius iniciatyva kurorte buvo įvestas 40 km/val. greitis. Per tą laiką nei Jaunimo, nei B. Sruogos gatvėse, atkarpose nuo žiedo iki susikirtimų su Kęstučio gatve nebuvo užfiksuota nei vienos avarijos, nors dažnas vairuotojas važinėjo įprastu iki 60 km/val. greičiu ir tikrai viršijo nustatytą ribojimą daugiau nei 10 km, bet baudžiami nebuvo. Ogi, ir nereikėjo, nes toks greitis įprastas važinėjant mieste. Saugus važiavimas buvo užtikrintas, o tai svarbiausia.

Bet 2018 metais Alytaus AVPK vadovybė nutarė, jog tokia situacija negali tęstis, ir pradėjo slaptai Jaunimo ir B. Sruogos gatvėse fiksuoti greitį. Ir iškart pasimatė jų darbas. Per pirmąjį šių metų ketvirtį už greičio viršijimą buvo nubausti 164 vairuotojai (29 Birštono gyventojai, 135 kurorto svečiai). Dabar vairuotojai, kurie atvyksta į Birštoną, visada gali tikėtis gauti baudos kvitą, nes viršijo greitį. Policija džiaugėsi, kad pilnėja valstybės biudžetas, kad gražėja jų darbo rodikliai. Bet ar kas nors pagalvoja, kad tai ne kova su kelių eismo taisyklių pažeidėjais, o paprastas noras parodyti, jog dirbama. Tiesa, rezultatas tas pats – avarijų minėtų gatvių atkarpose nebuvo iki „baudžiavos“ ir nėra dabar.

gatves

Toks policijos darbo našumas įrodo tik vieną tiesą – policija nukreipia savo pajėgas ne ten, kur būtina, o ten, kur lengviau parinkti baudų.

Gal geriau reikėtų pabudėti kelyje Kaunas-Alytus ar Prienai-Vilnius, kur tikrai skraido greičio mėgėjai, arba padidinti Birštono policijos komisariate etatų skaičių, kad jie galėtų suformuoti antrą patruliuojantį ekipažą, ir tada mieste būtų mažiau statybinių pastolių vagysčių.

Turėtų pamąstyti ir Birštono savivaldybės valdžia, ar verta ir toliau sudaryti policijai sąlygas „skalpuoti“ kurorto gyventojus ir svečius, ar tiesiog grąžinti, kaip ir kituose miestuose, 50 km/val. greitį.

Be jokios abejonės, greičio ereliai turi sulaukti pelnytų bausmių, bet kam bausti tuos, kurie važinėja tvarkingai, nesudarydami niekam problemų?

Visada sakiau ir sakysiu, jog valdininkų netinkami sprendimai visada pridaro daugiau bėdos, nei kiekvieno iš mūsų atskirai. Mūsų netinkami sprendimai dažniausiai baudžia mus pačius, o jų –paliečia šimtus, tūkstančius.

Taip pat skaitykite

2 komentarai

 1. Asta

  Birštono policija dirba tikrai gerai.Ačiū patruliuojančiam ekipažui , kad labai dažnai pravažiuoja per kaimus , ypač savaitgaliais , kai kaimo turizmo sodybų svečiai mėgsta naktim „paskraidyti“.

 2. Rokas

  Straipsnio autorė (-ius) gal nesenai gavo baudą už greičio viršyjimą? 🙂
  Tai, kad nėra eismo įvykių tai dar nereiškia, kad tinka greitai važinėti.
  Kurortinis miestelis ir nėra toks didelis, kad daug sutaupytum laiko važiuodamas 50 km/h vietoje 40 km/h, tuo labiau, kad tūlas lietuvis įsivaizduoja, kad nustatytą greitį viršyti galima 10 km/h ir nuolat pažeidinėja taisykles. Komfortas aplinkoje dėl mažesnio dulkių kėlimo ir garso yra kur kas naudingesnis aplinkiniams.
  O policija šaunuoliai, gaila, kad baudos tokios juokingai mažos. Tikrai, norėčiau, kad biudžetas pildytųsi greičiau ir efektyviau.