Vaikų futbolo treneriai Vilniuje – kas jie ir kaip jais tapti galite jūs? 

futbolo-treniruotes-FK-VILNIUS-compressor

Jeigu domitės galimybe savo atžalą leisti į futbolo mokyklą arba žavitės galimybe treniruoti jaunuosius futbolo talentus – jums aktuali tema – vaikų futbolo treneriai Vilniuje. Tiek iš profesinės, tiek iš asmeninės pusės, tie žmonės, kurie treniruoja vaikus, turi be galo didelę atsakomybę savo darbą atlikti teisingai bei šauniai. Dėl to mes paruošėme straipsnį apie šią įdomią profesiją bei trumpai panagrinėsime – kokie žmonės dirba šioje profesijoje ir ko reikėtų jums, kad galėtumėte tapti treneriais, mažuosius berniukus ar mergaites mokančiais futbolo įmantrybių bei paslapčių.

Vaikų futbolo treneriai Vilniuje – konkurencija 

Ribotas darbo vietų skaičius 

Pradėti reikia nuo to, kad treniravimas – ypatinga profesija ir trenerių darbo sąlygos bus ypatingos. Mokyti iš namų nepavyks, nes nebus nei tinkamų sąlygų, nei pakankamai vietos ar inventoriaus. Vaikus treniruoti galima tik futbolo mokyklose/akademijose arba individualiai. Individualus darbas – daug konkurencingesnis nei akademijose, nes tokių talentų, kurie dirba individualiai – vienetai, o tikimybė, kad būtent jus pasirinks kaip trenerį, jeigu nesate vaiko būrelio treneriai – minimali. 

Taigi, Vilniuje turime 5-6 futbolo mokyklas ir keliasdešimt įvairaus amžiaus grupių. Aplink sostinę esančiuose miesteliuose taip pat galima rasti keletą futbolo akademijų, bet jose paprastai dirba ilgamečiai treneriai. Jeigu siekiate karjeros – pateksite į išskirtinį ir siaurą profesinį ratą, jeigu pasiseks kažką išstumti iš darbo vietos arba imtis treniruoti naujas grupes.  

Futbolo mokyklos vaikams nori tik geriausio  

Nors darbo vietų skaičius Vilniuje yra ribotas, reikalavimai norint vieną iš jų gauti taip pat yra nemaži. Treneriai turi būti nepaprastai kantrūs ir mylėti darbą su vaikais, tada jie privalo būti diplomuoti pedagogai (baigti atitinkamus treniravimo kursus arba dažniausiai – trenerio specialybę universitete). 

Norint treniruoti taip pat beveik neišvengiamas reikalavimas yra anglų kalba, papildomų UEFA arba LFF kursų sertifikatai, o rusų arba lenkų kalbos žinios išlieka didžiuliais pliusais. Jeigu trumpai tariant, tai darbo vietą gauti sunku, mat futbolo akademijos atsirenka geriausius trenerius su didžiausiomis perspektyvomis. 

Vien ambicijos toli neveda 

Būtina tobulinti įgūdžius bendraujant su vaikais 

Daug kas į treniravimą žiūri kaip į smagų darbą, kuris daugiau primena hobį, o ne sunkų triūsą. Nors tame tiesos yra ir sunku būtų rasti profesiją, kur malonumo daugiau nei dirbant su vaikais, tačiau dažnai jauni treneriai nežino kaip sunku yra būti pedagogu ir elgesio modeliu kone 365 dienas per metus. Darbas vyksta ir savaitgaliais, vaikams gali kilti sveikatos bėdų, jie gali susitraumuoti, apsinuodyti nuo maisto, sunegaluoti prieš varžybas ir taip toliau.  

Trenerio darbe nuolat reikia domėtis ne tik futbolo aktualijomis, bet ir jaunųjų protų ugdymu. Reikia domėtis jų aplinka, madomis, trend’ais, išmanyti sportbačių naujienas, futbolininkų madas ir panašius dalykus. 

Reikia itin storos odos ir daug kantrybės

Dirbant su vaikais reikia mokėti taikstytis su kaprizais, išdaigomis, taisyklių ar rėžimo nesilaikymu, maištavimu bei kitomis kliūtimis. Negalima vaikų tik bausti, reikia kantriai tikėti ugdymo procesu ir po truputėlį įskiepyti tas vertybes, kurios reikalingos tam, kad jie tobulėtų ir pratintųsi įveikti sunkumus. 

Jeigu įdomu, kokie žmonės dirba vaikų futbolo treneriais Vilniuje, trumpus jų dosje galite paskaityti akademijų interneto puslapiuose, kaip kad ir FK Vilnius puslapyje.

Taip pat skaitykite