Tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2016”

 

Vilija Čiapaitė

Sekmadienis, kaip žinia, diena, kuomet norisi pailsėti. Štai ir mes susiruošėme į Vilnių, kur magėjo aplankyti tarptautinę turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodą „Adventur 2016”. Visur puikavosi skelbimai, jog ten save parodyti ir pasidžiaugti nuvykę ne tik Birštono, bet ir Prienų rajono savivaldybių įmonės. Ir štai, Vilnius, „Litexpo“ parodų ir kongresų centras.

_IGP9780

Pirmasis stendas, vos tik įėjus į centrą, mus pasitiko su Prienų pavadinimu. Ant stalo puikavosi UAB „Migliūnas” lašinukai, naminės duonos, keptos Prienų muziejuje, riekelės ir svogūno griežinėliai.

Čia pat Stakliškių UAB „Lietuviškas midus” gamyklos statinaitė su midučiu, kurio paskanauti taip pat norėjosi tiems, kuriems nereikėjo sėstis už vairo.

Stende buvo galima peržiūrėti ir perskaityti ne tik šalyje, bet ir už jos ribų žinomo poeto Justino Marcinkevičiaus žodžius, informaciją apie jį. Lankstinukus, kurie pristatė Prienų kraštą ir jame verdantį gyvenimą, buvo galima ne tik perskaityti, bet ir šaunios komandos narės pristatinėjo viską žodžiu, dar smulkiau papasakodamos ir kviesdamos aplankyti abipus Nemuno įsikūrusį Prienų miestą.

Prie viešinimo darbų prisidėjo Prienų krašto muziejus, Prienų viešoji Justino Marcinkevičiaus biblioteka, Nemuno kilpų regioninio parko Prienų padalinys, UAB „Lietuviškas midus“, Visuomenės harmonizavimo parko darbuotojai. Jie stengėsi iš visų jėgų garsinti Prienų kraštą. Beje, muziejininkės pasidžiaugė, jog buvo mokoma pasigaminti žvakes ir ši mini edukacija susilaukė daugelio susidomėjimo.

_IGP9792

Tolėliau tarptautinėje parodoje „Adventur 2016“ Birštono kurortas nustebino rekordiniu skaičiumi sanatorijų, SPA centrų, viešbučių. Jie pristatinėjo savo paslaugas. Birštoną pristatančiame stende buvo džiugu pamatyti tiek daug organizacijų, kurios supažindindavo kiekvieną priėjusįjį apie savo paslaugas.

_IGP0234

Prie pirmojo privataus „Centro SPA Birštonas“ stalelio, buvo galima sužinoti apie puikias SPA paslaugas ir apartamentus, kurie, kaip sakė, skirti šeimoms su vaikučiais, žavioms damoms, galantiškiems ponams, pašėlusiam jaunimui ir garbaus amžiaus žmonėms.

„Čiulba ulba.lt” puikiai pristatė pramogų, laisvalaikio, švenčių organizavimą Birštone.

„Banginuko vaišės“ siūlė apsilankius Birštone atvykti į kamerine aplinka pulsuojančią kepyklėlę, kur kaskart siūlomos gardžios vaišės ir buvo priminta, jog jų galima užsisakyti ir išsinešimui.

_IGP0077

Viešbutis „Audenis” kvietė atvykti ir apsilankyti ne tik viešbutyje, kuris įsikūręs pačiame miesto centre, bet ir daugelio pamėgtoje kavinėje, kur, beje, galima rengti nedideles verslo konferencijas ar uždarus vakarus.

_IGP9813

„Tulpės” sanatorijos moterys kvietė atvykti į sanatoriją, pasinaudoti baseinu, esančiu ant Nemuno kranto, bei gydymo ir sveikatinimo paslaugų kompleksu, kurį atliekant naudojamas aukštos mineralizacijos mineralinis vanduo „Vaidilutė“, konkurse „Lietuvos metų gaminys 2005” apdovanotas aukso medaliu.

_IGP9805

„Versmės” sanatorijos atstovai pasakojo, jog sanatorija atnaujino ir rekonstravo gydyklas, modernią medicininę įrangą. Gydymo ir sveikatinimo prioritetas – net 4 rūšių gydomasis purvas ir mineralinis vanduo. Sanatorija siūlo vienkartines SPA terapijos procedūras, kelių dienų sveikatinimo ir gydymo, savaitgalio poilsio programas, sanatorinį gydymą. Beje, atėjusieji pasidomėti „Versmės” sanatorija, galėjo sužinoti, jog 2012 metais ji viena pirmųjų Lietuvoje gavo „Mineralinio vandens naudojimo sveikatinimo ir sveikatingumo paslaugoms” ir „Peloido (gydomojo purvo) naudojimo sveikatinimo ir sveikatingumo paslaugoms” sertifikatus.

_IGP0103

Kompleksas „Vytautas Mineral SPA”, kuris duris atvers gegužę, jau dabar pristato būsimas paslaugas ir priduria, jog čia bus naudojamas natūralus mineralinis vanduo „Vytautas”.

_IGP0136

SPA centras „Royal SPA Residence” – 4 žvaigždučių SPA centras, įsikūręs ant Nemuno kranto. Čia dirba pasaulio masažo meistras kineziterapeutas Marius Jurgelaitis, kuris parodos atidarymo dieną visus pakerėjo SPA terapija „Saulės pasveikinimas“ (demonstravo tradicinį tajų masažą). Taip pat susirinkusieji buvo supažindinti ir su S. Kneipo 5 elementų sveikatinimo sistema. Beje, čia dirba ir septintojo Lietuvos masažuotojų čempionato bronzos laimėtoja kineziterapeutė – masažo specialistė Živilė Kvastaitė. Su tokiu būriu puikių specialistų drąsiai savo kūną galima patikėti SPA centro „Royal SPA Residence” paslaugoms.

_IGP9796

Viešbutis – restoranas „Nemuno slėnis” siūlė atvykti ir pasinaudoti būtent čia siūlomu maitinimu ir apgyvendinimu, būdingu šiai įstaigai.

_IGP9799

Birštono kultūros centras kvietė dalyvauti XIX-ajame tarptautiniame džiazo festivalyje „Birštonas 2016”, kuris vyks šių metų balandžio 1 dieną.

_IGP9835

Birštono sakralinis muziejus tiesiog magiškai traukė, nes po trumpo pristatymo buvo pasiūlyta loterija. Teisingai atsakius kiekvienas buvo apdovanotas pačių muziejininkų keptais imbieriniais banginukais, tačiau tiems, kurie į klausimą neatsakė, teko Pelenės dalia, nes iš indo su žirniais reikėjo atskirti 10 pupelių, o tai buvo gana įdomus ir įžvalgos reikalaujantis darbelis.

_IGP9855

Tolėliau bene didžiausia buvo „Eglės” sanatorijos ekspozicijų vieta. Čia buvo siūloma paskanauti gydomųjų arbatų, pasinaudoti masažais, saulės šviesos terapija, pristatomas Gintaro masažo ir jo vandens privalumai, purvo vonia. Be galo daug informacijos apie teikiamas paslaugas, kainynai ir t.t.

_IGP9931

Vis tik nukakome ir į aktyvaus laisvalaikio salę. Tarp įvairių siūlomų paslaugų savo vietą užėmęs smalsautojų sulaukdavo ir „Birštono Nemunas”. Daug smalsuolių sutraukė drakonų valtys su būgnais. Beje, ne vienas išbandė jotvingių kepures. Ir, be abejo, domėjosi, kaip būtų galima pasinaudoti paslaugomis ir pairkluoti drakonų valtis su kolegomis ir draugais šiltuoju sezono metu.

Bene didžiausia ekspozicija buvo metaforinis oro balionas, kuris sakyte sakė, jog 2016-aisiais metais Birštono kurorte vyks II FAI Pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatas.

Vaikščiojome ir tarp kitų rajonų stendų. Visi turėjo kuo pasigirti, kvietė atvykti, aplankyti, pasidomėti. Tai puikus renginys, kurio metu pirmą kartą dalyvaujanti Prienų savivaldybės komanda pradžiugino ir kaimynus birštoniečius, kurie žino, kad ir šalia esanti savivaldybė taip pat turtinga informacijos, kurią paskleidė po šalį.

Tad išeidama iš „Litexpo“ parodų ir kongresų centro džiaugiausi, jog tokių parodų reikia mums, Lietuvos gyventojams. Ir tikra tiesa, jog kiekvienas miestas, kiekviena savivaldybė turi kuo didžiuotis, turi ką parodyti. Jie turi ne tik savo istoriją, kultūros, paveldo, lankomus objektus.

Tokių parodų metu ieškomi būdai, kaip užkariauti turistų simpatijas ir padidinti keliautojų srautus. Kuo daugiau žinome apie Lietuvos miestus, tuo lengviau atrandame savaitgalio išvykoms ar atostogoms išskirtinę vietą. Tam, kad atrastume atsakymus į šiuos klausimus, ir skiriami tokie renginiai, nes parodoje pateikė savo pasiūlymus net 44 Lietuvos miestai.

 

Taip pat skaitykite