Tad kas kurorte šeimininkas?

Įvažiuodamas į Birštoną, kiekvienas svečias atkreipia dėmesį į tris tvenkinius, prie kurių karštomis vasaros dienomis poilsiauja bei pramogauja birštoniečiai bei svečiai.

Šiais metais, baigiantis vasaros sezonui, vanduo iš tvenkinių buvo išleistas bei pradėta juos valyti. Darbus atliekanti bendrovė plušo prie dviejų tvenkinių, o trečias, kuris buvo parduotas kartu su kurorto įžymybe „Pentagonu“, taip ir liko nevalytas, nors vanduo taip pat iš jo išleistas.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, projektiniai valymo darbai dviejuose jau atlikti ir tvenkiniai vėl bus užpildyti vandeniu. Vanduo atsiras ir „Pentagono“ tvenkinyje.

Šioje situacijoje įdomiausias tas faktas, kad prieš tvenkinių valymo projekto įgyvendinimą buvo konstatuota, jog jis būtinas, nes tvenkiniuose reikia likviduoti galimas grėsmes žmonių sveikatai. Suprask, du tvenkiniai jau nekelia grėsmės. O kaip tada trečias? Deja, atsakingi savivaldybės darbuotojai teigia, jog „Pentagono“ tvenkinys yra privatus ir jo atitikimą visoms higienos normoms privalo užtikrinti savininkas. Paaiškinimas logiškas, bet ar teisingas, jei būtent savivaldybė yra atsakinga už žmonių, gyvenančių jos teritorijoje, sveikatingumą.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Noreika naujienų portalui kvitrina.com taip pat teigia, jog savivaldybė negali tvarkytis privačioje nuosavybėje, bet pripažįsta, kad informuoti gyventojus apie situaciją būtina. Esą savivaldybė tikrai imsis priemonių informuoti birštoniškius ir kurorto svečius, kad „Pentagono“ tvenkinyje nebuvo atlikti valymo darbai ir maudytis jame gali būti pavojinga.

Taip pat skaitykite