Šviesuolių pagerbimo šventė Via Vera 2011

Vilija Čiapaitė
Sakoma, kad žmogus, darydamas gerus darbus, negalvoja, kad jam kažkas už tai turi atlyginti, atsidėkoti. Juk gerumas – neatsiejama gyvenimo dalis, kuri, lyg palydovas, visada koja kojon žengia su žmogumi, neatsigręžiant ir nesveriant, kiek ir kokius darbus atliko, kam pagelbėjo. Tokių žmonių tarp mūsų yra daug ir jų buvimas daro mus geresniais, pakantesniais vienas kitam. Kažin ar juos pastebėtume, jei ne renginiai, kurių metu ištariame didelį ačiū ir suvokiame, kad tarp mūsų yra šviesuliukų. Ne paslaptis, kad yra ir tokių, kuriems tokios šventės nepatinka, tačiau jų ratas retėja, ir ką žinai, galbūt kažkada jų visiškai neliks.
Iš štai 2011 metai jau praeityje. Ką jie davė? Kokie žmonės Veiverių seniūnijoje buvo pastebėti, kuriems su meile ir džiaugsmu norėtųsi paspausti ranką, apkabinti, padėkoti už tai, kad jie, negailėdami laiko, visada tiesė pagalbos ranką, padėjo bet kokioje situacijoje?
Taigi šį kartą nominantų būrys nesumažėjo, jis tiesiog tapo gausiu būriu. O kad jie išties yra gerbiami ir mylimi – tereikėjo mažutės šventės. Ir visiškai nenustebau, kai kiekvienas nominantas, pakilęs į sceną, kukliai šypsojosi ir sakė, kad darė tik įprastus darbus, kurie – kasdienybė. Tačiau seniūnijos gyventojai mano kitaip, ir gėlių jūra bei nuoširdžios šypsenos apglėbė juos po nominacijų prizų įteikimo. O susirinkusius pasveikinti atvyko rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė ir Kultūros, jaunimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis, renginio globėjai Edita ir Andrius Palioniai, Tarybos nariai Alvydas Vaicekauskas ir Vytautas Kamblevičius, Rasa Juocevičienė ir Veiverių seniūnas Vaclovas Ramanauskas, kuris ir įteikė Via Vera suvenyrinius prizus tiems, kurie jų nusipelnė. Be to, prieš kiekvieno nominanto paskelbimą ekrane stebėjome jų laimingiausias gyvenimo akimirkas, užfiksuotas nuotraukose, o mažųjų seniūnijos gyventojų klausimai buvo gana originalūs ir nominantai su malonumu į juos atsakinėjo.
Via Vera 2011 nominantai: „Tautiškumo puoselėtoja“ – Ona Patronaitienė, „Pagalba žmogui“ – Algirdas Guzelis, „Seniūnijos šiluma“ – Valerina Damijonaitienė, „Sveikatos apsauga“ – Regina Danulevičienė, „Mokslas ir švietimas“ – Regina Budžiulienė, „Kultūra“ – Vilma Pučkienė, NOMINACIJA „Visuomeninė veikla“ – Janina Joneliūnienė, „Kaimo plėtra“ – Edvinas Gustaitis, „Išradingas kaimo aplinkos gražintojas“ – Vida ir Juozas Miklušiai, „Jaunimo lyderis“ – Gerda Šedytė, „Sportas“ – Nerijus Baltrušaitis, „Metų projektas“ – Veiverių KLC, „Veiverių seniūnijos vardo garsintojas“ – Karolina Gustaitytė, Eglė Liagaitė, Austė Sincevičiūtė, „Seniūnijos šviesus žodis“ – Janina Venckūnienė, „Seniūnijos pasididžiavimas“ – ansamblis „Radasta“, privertęs nusišypsoti ir ploti, nes tai moterų ansamblio „Radasta“ pamaina, Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro moterų vokalinis ansamblis „Radasta“ (vad. Aurelija Bareišienė).
Ir kad laikas neprailgtų, susirinkusius linksmino Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro Skriaudžių laisvalaikio salės moterų tercetas (vad. Dovilė Bičkauskaitė), Skriaudžių vokalinis ansamblis „Kanklės“ (vad. Edmundas Gumuliauskas), Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro Juodbūdžio kaimo vokalinis ansamblis „Vizija“ (vad. Dovilė Bičkauskaitė), Skriaudžių laisvalaikio salės vaikų ir jaunimo folklorinis ansamblis „Kankliukai“ (vad. Vilma Pučkienė) ir vaikų grupė „Cukriukai“ (vad. Dovilė Bičkauskaitė), Prienų „Žiburio“ gimnazijos vokalinis ansamblis (vad. Roma Ruočkienė).
Taigi pasveikinti buvo pagarbos verti žmonės, o paprasta ir puiki tradicija pavaišinti susirinkusius išliko. Pasivaišinti cepelinais niekas neatsisakė, nes greiti laiko ritmai ne kiekvienam suteikia galimybę šio tradicinio patiekalo pasigaminti.
Norisi pridurti, kad Ona Patronaitienė niekada nesėdi sudėjusi rankų. Via Vera 2011 nominacijų įteikimo ceremonijos metu ji pažadėjo pravesti juostų audimo seminarus Veiveriuose ir Skriaudžiuose. Seminarai truks po dvi dienas ir norintieji tikrai galės pasimokyti arba patobulinti žinias juostų audime.
Be to, sausio 16 d. Onai Patronaitienei už vietinių senųjų amatų tradicijų puoselėjimą Nacionalinėje dailės galerijoje buvo iškilmingai įteiktas III laipsnio Kunigaikščio Gedimino vardo apdovanojimas „Už pasiekimus žmogiškojo kapitalo ugdymo srityje“. Jai, 1991-2008 metais vadovaujant ansambliui „Kanklės“, 2006 m. buvo įteikta „Aukso paukštės“ nominacija.
Tad darbai patys kalba už save, o pats žmogiškumo faktorius ir šviesa, sklindantys žvelgiant į šią moterį, byloja, kad gerumo ir dosnumo ji niekada nestokoja nei mažam, nei dideliam.

Taip pat skaitykite

1 komentaras